Čistá tvár, bez vyrážky...ako nato?

Izabelka_MT

maricenka
Ja som zase počula že ked sa bude tvár šúchať uterákom budú na nej dosť skoro vrásky...takže ja si tvár nešúcham :) a potom ju nemám ani takú vysušenú ... nemám ju ani mastnú ani suchú ..
Yong
a to je čo za krém ?? kde sa dá zohnať ??

Monitaaa

uplne suhlasim s ISABELKA_MT
treba začať s očistou z vnutra. zdrava strava, zelenina, ovocie, vela vody a bylinkovy nesladeny čaj + prirodna kozmetika a pravidelne dokladne čistenie, odličovanie pleti

Yong

Ja osobne si krémujem tvár čajovníkom čínskym na noc, a ráno vyzerá pleť lepšie, ešte keď sa k tomu pridá make up , tak v poho

maricenka

kazde rano aj kazdy vecer si tvar umyjem v studenej vode. potom si ju poriadne vysucham uterakom (takym mierne draplavym). je to taky prirodzeny peeling. odstrania sa odumrete vrchne bunky a nastane skor regeneracia. mne to zabera.

W Jolie

ahojte. Mám velmi rpoblémovú plet.Vždy ked si ju vyčistímz nejkaým krémom alebo dám make up naskočia mi vyrážky. Ale aj ked nepridávam ani jeno z toho thakiež ich mám. Navštívila som kožnú lekárku, ktorá mi predpísala ZYNERYT. Dost mi v prvých mesiacoch leičby pomohol. No teraz už nepomáaha. Už nechcem a nebaví ma nanášat na svoju tvár kilo make upu.nEVIE NIEKTO NÁHODOU PORADIT ČO MÁM ROBIT ? SOM ZUFALÁ.:(kEBY NIEKTO CHEL POMOCT ZADÁM SI TU AJ MAIL. KLUDNE NAPÍŠTE :¨\\\\\\\'

Michellec

V prvom rade treba zájsť k odborníkovi, čiže ku kozmetičke a zistiť typ pleti (suchá, normálna, zmiešaná, mastná). Potom môžete dalej konzultovať ako budete postupovať v liečbe. To je takto ťažko povedať, ked to nevidím. Ale mali by ste sa držať takých zásadných pravidiel:

-Nevytláčať sa!!! - Nechať to na odborníka, a keď už tak, pleť treba najprv nejako "nabopnať" aby sa otvorili póry, čiže použiť zmekčovadlo alebo napariť sa, použiť papierové vreckovky, ktoré treba omotať okolo ukazovákov a netlačiť na komedón ale ako keby "rolovať" okolo neho a nie stále z tej istej strany, dôležité je vytlačiť celý obsah komedónu a následne ho vydenzifikovať (3% H2O2- peroxid vodíka, alebo bórová voda s citrónovou šťavou) a ideálne je dať protizápalovú masku s obsahom gáfru, čiže aj následne uzavrieť póry.

- Pravidelne sa odličovať - čiže, žiadne také : prídem v noci z párty a nechce sa mi odmalovať tak sa odmalujem ráno. Nehrozí! Pleť sa v noci regeneruje, teda aspoń by sa mala, ak jej ešte viac upcháte póry moc jej nepomôžete. Treba myslieť na to, že póry sa upchávajú aj počas dňa, kedy vznikne komedón (tvorený z: pigment, pot, maz, líčidlá, prach, zrohovatené bunky kože). Preto v lete ked sa viac potíme je ideálne nepoužívať žiadny alebo len ľahký make up (bez obsahu oleja)

- Pomoc z vnútra - vo forme vitamínov napr. BIOSIL, B - Komplex

- Piť veľa veľa veľa vody!

- Vyhnite sa pleťovým vodám s vysokým obsahom alkoholu - Prečo? Každým čistením pleti narúšate integridu vašej pleti. Čím sa pokožka vysušuje (no produkty s vysokým obsahom alkoholu samozrejme ešte viac) a preto budú mazové žľazy produkovať ešte viac mazu. Preto to s čistením pleti netreba preháňať, nezabudnite všetkého veľa škodí. A tak ako budete pleť aj čistiť a vysušovať ju treba aj hydratovať krémom! Ale nie mastným, ale takým čo sa rýchlo vstrebe.

- Pomocné produkty - ako napríklad gáfrová masť z lekárne, tea tree oil, peeling, masky a pod.

- Z vašej chladničky - môžete si pripraviť vlastnú pleťovú masku z kvasníc a medu : polovicu kvasníc rozdrobíte a zalejete primeraným množstvom rozohriateho medu (neviem presné množstvo medu, ja to robím od oka, tak aby nebola ani hustá ani moc riedka.

- Mastné jedlá - vašej pleti tiež nerobia najlepšie

- Na noc si dávajte krémy len na to určené, čiže nočné krémy, ktoré majú iné zloženie ako denné, ktoré by vám mohli opäť upchať póry

Dúfam, že som na nič nezabudla a že vám moje rady pomohli. Určite vám odporúčam návštevu odborníka, ktorý rozhodne o kozmetickom úkone. Napríklad hĺbkové čistenie pleti je veľmi účinné.
Tak vám prajem veľa šťastia v riešení vašeho problému a bola by som rada keby ste mi dali vedieť či vám to zabralo :)

Izabelka_MT

pleť najprv treba riešiť z vnútra.. čiže zdravo sa stravovať, nefajčiť , nepiť alkohol, dostatok spánku ....
chodiť spať odlíčená ....inak dobré je piť aj žihľavový čaj ...

Johankaa

Okaaa...ďakujem za rady, a ja nefajčím, ale hranolky a take veci ako sladkosti si veeeľmi rada dam :) tak možno aj tym to bude....