Problemom je klamstvo

Príspevok v téme: Problemom je klamstvo
ibex

Dobry vecer,uz si neviem rady.Pisem vam sem,lebo som presvedceny,ze moje spravanie sa vymyka kontrole.Najhorsie je,ze tym ublizujem osobe na ktorej mi najviac zalezi,mojej partnerke. Ja viem,ze klamat nie je spravne,ale u mna to ma ten prejav,ze nie ze jej zaklamem,ked sa ma priamo opyta na nejaku vec,ja jej dokonca zatajujem veci.Najhorsie na tom je,ze jej klamem kvoli veciam,ktore by normalne povedane neboli skoro vobec podstatne.Dalsia vec je,ze nedokazem sa naucit setrit.Viem,ze je to skok od klamstva,ale suma sumarum to spolu suvisi.Ja mam podstatne vacsiu vyplatu ako moja polovicka,ktora este studuje a popritom dokaze zarobit tak,ze si aj odlozi kazdy mesiac,a aj si daco na seba trebars kupi.Ja proste nedokazem usetrit nic.Je pravda,ze popri skole som brigadoval len zriedkavo,vreckove som dostaval velmi slusne od mojho otca az do posledneho rocnika na vysokej.Teraz som zamestnany od septembra 2011 a za ten cas som si nenasetril ani cent.Neminiem to na ziadne velkolepe veci,negamblujem,nebeham za zenami a nie som zavisly na ziadnych latkach.Len proste 10 euro tam,8 euro zas tu...a posledny tyzden len dozivam na vyplate.Hneva ma to,uvedomujem si,ze to nie je spravne aj s vyhladom na spolocnu buducnost s mojou polovickou,kde by som mal preukazat nejaku zodpovednost a schopnost sa o nu postarat.Najhorsie je ze tieto dve veci sa skombinovali az tak,ze som si zobral nejake peniaze zo sporkasy v ktorej ona setri uz dlhsie a mna sa snazi naviest,ze setrenie ma svoj vyznam.A ja som si nejaku sumu odtial zobral a nepovedal som jej o tom,dokonca na priamu otazku som jej zas zaklamal.Poradte mi nechcem ju stratit.Aj tak som ju tymto poslednym velmi sklamal.Da sa klamstvo liecit?Neviem preco nedokazem byt otvoreny vo vztahu na ktorom mi zalezi.Dakujem za odpoved

george303

Lenze clovek sa na chrapuna nezmeni zodna na den ... Taky musel byt uz ked si ho spoznala len sa asi snazil pretvarovat a urobit si deti s clovekom o ktorom niesom presvedceny ze sa one dokaze postarat ?? t
Ja viem lahko sa to hovori ... Kazdy ma nejake trapenie ;)

saja

george: vies, my nie sme blbe...lenze ked mas s niekym deti rozmyslas inac...ty si mozes odist kamkolvek a zacat odznova sam za seba.Zena, ktora ma rodinu zvacsa nema kam ist. Ja si nemozem zbalit kufre a zavriet dvere.Jednak nemam dost penazi na kupu ineho bytu a co mam robit? Nemam ani rodicov, ktori by ma prichylili. Ja nie som blba, som len zufala z toho, ze situaciu som nemohla riesit. Teraz som sa dostala k istemu obnosu financnemu, tak som dala muzovi peniaze, nech odide on od nas. Tu sumu som obetovala, lebo inac by som sa ho nestriasla. Tiez, kym som deti nemala som si hovorila, ja by som nikdy nerobila nikomu sluzku, nenechala sa tyrat...teraz viem, co zeny s podobnym osudom prezivaju a ake tazke je zbavit sa prizivnika. no treba to spravit, aj ked je to tazke, hlavne v dnesnej dobe je tazke ist zivotom sama s detmi...

arkadia

ked ma niekto rodinu, deti, tak robi vela ustupkov. chybou je neriesit to hned, ale sa zbytocne takto nicit. nakoniec aj tak niet inej cesty len rozchod.

george303

Neberte to osobne ale podla mna ste hlupane ze toto tolerujete ... Ja tomu ani neverim ze moze byt niekto tak blby a tolerovat to ...

saja

arkadia: aj ja si myslim, ze ide u tychto jedincov o defekt, skor ani nie defekt, ale psychicku poruchu, mne to obcas pride ako ista forma schizofrenie. Oni akoby zili tym klamstvom, normlane mam pocit, ze obcas tomu aj veri. Je to strasne zle, moj muz aj ked nieco zarobi, vacsinou len brigadnicky, hned to aj minie tak, ze o tom neviem, on akoby necitil potrebu dat nieco rodine.Vsetko nechava len sebe.Dalsia vec je, ze skryva predo mnou veci, napriklad dolezite pisomnosti o ktorych neviem, blocky zo zalozne, listy z policie, lebo okrem ineho ho aj parkrat nacapali jazdit pod vplyvom alkoholu, lenze on ziaden zakaz nerespektuje, dostal najprv rok zakaz jazdit, potom 5 rokov, teraz dozivotne...uz si z toho nic nerobi...jednoducho ja zijem so svojim dva roky, mame pol rocne dieta, ale koncim. O nic sa nezaujima, je nezodpovedny...s takym tvorom sa zit neda, proste to nejde.tu je jedine vychodisko len rozchod.alebo liecenie, ale to musi chciet ten dany jedinec...lenze to by si onui museli uvedomit, ze maju defekt, co oni si neuvedomuju, podla nich sme zle my, lebo ich kontrolujeme.

arkadia

oprava - nie skravanim, ale skryvanim penazenky.
este dodatok: mladsi syn je uplne iny a dcera tiez. jedine manzel a starsi maju tento defekt.

arkadia

ibex, ked som citala tvoj prispevok, videla som mojho muza a nasho starsieho syna.
saja, ked som precitala ten tvoj, normalne mi padla sanka. az na detaily, pises o mojom muzovi. moj muz sice pracuje, ale zaraba mizerne, lebo je strasne lenivy. ale vsetko ostatne absolutne sedi, aj s tym skravanim penazenky atd. moj muz dokonca snori este aj po pisomnostiach, hrabe sa mi v skrini, chce vediet, co robim, ked nie je pri tom, ci ho napriklad neklamem, neokradam. zjavne to robi preto, lebo sam je taky a nedoveruje inym. podla seba sudim teba, ako sa hovori. je to peklo s takym chlapom a ja uz tiez po mnohych rokoch a vystriedani vsetkych taktik som sa rozhodla definitivne ho poslat kade lahsie. v kratkom case sa stahujem do bytu, ktory uz nebude nas, ale moj. a nechcem o tom cloveku viac vediet, ze existuje.
ibex, rob s tym nieco, lebo je to choroba. nas syn ma tiez klamstvo hlboko v sebe. niekedy mi to pride, ze pravdu ani nedycha. klame aj pri uplne nepodstatnych veciach, aj manzel kvoli tomu zuri, ale pritom to ma vlastne po nom. obidvaja maju okrem toho aj zachvaty zurivosti, co je velmi neprijemne a niekedy aj nebezpecne. uz aj len pri neprijemnych otazkach vybuchnu a casto hrozi aj ublizenie na zdravi, lebo vtedy nie su schopni sa kontrolovat.
osobne si myslim, ze je to zavazny defekt a pre vztah velmi nebezpecny. je fajn, ze si to uvedomujes a chces s tym nieco robit. ak sa ti to nepodari, neudrzis si ziadny vztah. drzim palce aby ti to vyslo.

saja

Pane Boze, ked som to zacala citat myslela som si, ze to pise moj manzel, vsetucko vsetko nanho sedi, az na to, ze studoval a zaraba viac. Moj manzel nepracuje nikde a klame, ze pracuje, potom, ked ma byt vyplata klame, ze uz ju poslali na ucet, ale nevie, preco neprisla a tak...klame vo vsetkom, aj v blbostiach a ja fakt nechapem, co za tym je, mina strasne sumy penazi, samozrejme mojich z predaja domu, je neuprimny, falosny, nakoniec, ked mu na vsetko pridem je agresivny a zvaluje veci na mna...Ja ti uprimne poviem, nas zivot vyzeral tak, ze som pred nim ukryvala vsetko, penazenku, kluce od auta...uz som bola uplne paranoidna, pretoze tie miesta som menila a niekedy som ani nevedela, kde co mam, bolo to strasne. Zistila som, ze pobral veci do zalozne, notebook, obrucky, kameru, mobil....Ked som sa ho spytala , ze kde su tie veci, klamal, ze nevie, dokonca tak strasne chcel, aby som mu verila a tak velmi sa rozculil, ze na mna vytiahol noz a vrestal, ze preco mu neverim. to bola posledna kvapka.Dala som mu tkmer posledne peniaze, nech od nas odide a zacne si zit svoj zivot, hlavne daleko od nas. Nechapem jeho spravanie, myslim, ze sam je zly na seba, ze je taky, no nechapem, preco to nemeni. Navrhovala som mu psychologa, odmietol, tak bohuzial uz mu viac pomoc nemozem, ani trpiet jeho chore spravanie, lebo to destrukcne posobi na celu rodinu. moja dovera je uplne fuc, rovnako aj ucta k nemu. Mozem ti poradit len jedno, navstiv psychologa, mozno ma tvoj problem korene inde...vela stastia

Loveme

Stelka, mala dobrý nápad so spísaním si zoznamu vecí. Ale nie vždy človek dodrží aj to, čo si zaumienil. Preto,ak môžem trochu ju doplním; povedz o tom niekomu kto ťa pozná a bude ťa mať pod dohľadom, priateľka, otec, atd a v prípade, že by si mal vybočiť zo zoznamu, tak ťa stopne alebo pôjdete spolu nakupovať.
Vždy si rozmysli, či danú vec naozaj potrebuješ.