prečo zit

maja05

este by som rada dodala,ze mne naozaj zalezi na ludoch,ktori idu okolo mna,aby boli stastni,ak vidim smutne tvare,zosmutniem aj ja,keby som mohla,a hlavne,keby som nato mala,hned by som kazdemu smutnemu cloveku pomohla,ako by sa len dalo,FAKTICKY:-)
-viete,ako aj pisete,ono to velmi vela zalezi od vychovy rodicov,je jasne,ze je velmi vela bezohladnych ludi,jasnacka,ja sa s nimi tiez stretavam,ale na otazku zewy som odpovedala podla seba,lebo mne by na tom cloveku,co je tak nestastny,ze nema chut zit,ozaj by mi zalezalo na nom,a chcela by som mu pomoct,drzte sa vsetci a prajem vela chuti do zivota!

maja05

marecek,zewa,
co som napisala,napisala som uprimne,nic som neprikraslila,pisala som odpoved na na povodnu otazku,tkoru si ostavila Ty-zewa-proste ja by som odpovedala presne tak,ako som aj napisala a nic na tom by som nezmenila ani po vasich pripomienkach,pretoze pisala som to tomu dotycnemu,ktory by sa mna osobne spytal-beriem vase nazory,ale mouj nazor je taky,aky som povedala a ci by to bol moslim,ci ateista,povedala by som presne to iste,pretoze ja tuto vieru som dostala od rodicov a ja tuto vieru aj ziem a verte,ci nie, najviac svojim rodicom dakujem za tento dar viery,pretoze je pravdiva a prava a to ma drzi nad vodou,nebudem sa tu s nikym pravotit,ci nazor je ten lepsi,ci pravdivejsi,pisala som uprimne zo svojho zivota

lost

Napriklad dnes si idem domov a modelova ukazka ohladuplnosti.
Pred kruhacomstoji smetiarske auto tak, ze je legalne nemozne ho predbnehnut, ci obist.
Samozrejme fyzikalne je, ale risknutim naslepo a proste velmi drzo (ohrozenim chodcov a auta oproti)

Lenze.. namiesto toho aby cakali, mnoho z nich, ci uz BA, TT alebo PK (viac SPZ si nepamatam), si to seklo a islo hrat rusku ruletu..

Bol som prvy v rade a tiez som rozmyslal ci tadial pojdem, ale tak nie som retard.. aspon nie az taky..

Je velmi zaujimave pozorovat ako sa ludia chovaju v istych situaciach..

hehe, normalne ak si to niektory z tych vodicov cita, verejne ho zyvivam na akysi duel, preco to urobil, stavim sa ze nadaval na smetiarov, ale on by prisiel na kolenach prosit s polovicou vyplaty, nech mu niekto smeti odnesie, pretoze aby pickup by mu nepomohol sa cez tie smeti v meste predrat.

tolko k tomu ako si vacsina ludi vazi smetiarov..

byt ja smetiarom, alebo ich vodcom, 1 mesiac neupratujem mesta.

ludia by prisli na kolenach.. uz po 3 dnoch, na to stavim 10000 eur..

lost

hmm nj.. je to zvlastne, ale tak nemyslim ze kazdy je tak lahostajny resp neohladuplny :)
aj voci cudziemu cloveku..

co ale znamena ohladuplny?

napr ma niekto uplne cudzi oslovi na ulici, a nic nechce, ale je na nom vidiet ze ma nejaky problem a jedine ako mu mozem pomoct je kratke rozpravanie sa s nim..

ak obetujem na neho cas (napr par desiatok minut), tj. byt na chvilu jeho psychologom, aby sa vykecal..

je to ohladuplnost? :)

imho, ludia by si zacali vazit ludi, ak by prisla vojna a potom by mnoho buranov co beru cerstvy chlieb v pekarni za "granted" (toto neviem tak dobre prelozit, ale nieco ako beru to ako istu vec, normal, standart, garanciu atd), tak by okamzite zmenili nazor a pekarov (ci upratovacky) by si ihned vazili.. alebo by boli sami na seba :) coby viedlo k ich smrti..

zewa

Myslela som to tak, ze je ludom jedno, co druhy clovek citi. Aj to, ze zije. Mozno zalezi je nespravne slovo. Asi sa viac hodi ohladuplnost. Vazit si inych ludi uz len preto, ze su. Vystihuje to veta 'citim sa ako nikto'. A nemyslim tym spolocenske postavenie (vo vyzname, ze nemam maturitu, tak som nikto) ale skutocne prehliadany jedinec. Prosto nikto.

lost

chladomor
btw, starych dedov si vazim viac ako mladych chujov.

mlady chuj nespravil pre tuto krajinu nic, okrem toho ze prispieva na dane z alkoholu.

stary dedo aspon postavil par tehal, ktore maju koho ochranit pred burkou.

no mlady parchanti radsej idu podporovat hypoteky a tym padom bubliny atd..

lost

samozrejme ze ano.

len henta veta zaznela tak chladne, kao keby ludia uz nechavali vsetko do tych pekiel padnut..

alebo bysom povedal "juchuuu, to bolo tesne, ale zijem" ?

no mne relativne zalezi na ludoch, hlavne ak su anonymny - tj. na ulicuktoreho nepoznam, lebo nepriatela by som do toho pekla este ak dokopal, tj. stupil mu na prsty. uz len z principu (pravedpodobne)

lenze..

v realite to nie je take jednoduche.

co by si spravil, ak by pred tebou stary dedo alebo stara babka, alebo hoci aj mlada zena, ci maly chlapec, proste hocikto, upadol na zem?

nemas telefon, nikto tam nie je na ulici, nemozes privolat pomoc..

podat prvu pomoc je nie zrovna lahke ako facka, plus ak clovek spravi chybu, moze ho to stat par rokov v podmienke minimalne.. (true story, vela krat sa to stalo, maly priklad: nehoda na dialnici, clovek v bezvedomi lezi uprostred dianice, cakajuc na istu smrt. Okoloiduci ho schmatne za nohy, odtiahne do bezpecia, avsak toho tahanie zapricini dozivotne ochrnutie od pasu nadol. Rodina na neho podala tresne oznamenie, ci zalobu, proste na sud.. Ak by tahal za ruky, bol by ochrnuty od krku na dol. Ak by ho tam nechal, preslo by ho auto.)

Vidis? Zivot je svina a ludia su nevdacni a este sa aj stazuju, ze by im nikto nepomohol.

neviem ako skoncil ten pripad, no zaujimalo by ma to..

hold, v skole podla ucebnice ide vsetko hladko, no nie v zivote.

alebo napr, ak niekto upadne na zem, do akej polohy ho mam dat? nohy vyssie ako srdce, hlava vyssie ako srdce, ci na bok, ci ako ?

pochybujem ze to sravne odhadne viac ako 10% populacie, ak vobec 3%.. ktori to len psravne odhadnu..

cize pomahat, okrem teda zastavenia a dat prednost chodcovi, nie je vzdy lahke ...

chladomor

lost,
Keby sa pod cudzím človekom na ulici prepadla zem a ty si stál vedľa neho, nepodal by si mu ruku a nepomohol by si mu nespadnúť do žeravých pekiel? aj keby to škaredý smradľavý ded?

zewa

Marecek24 ma pravdu. Mna by zaujimalo kolkym podnikatelom zalezi na zene na urade? Kolkym rodicom zalezi na uciteloch jeho deti? Atd... Len my nepovedzte, ze ked okolo niekoho prechadzate alebo za niekym idete, ze vam na nom zalezi :))) Takze je asi zbytocne sa pytat po samovrazde, preco to len urobil? Lebo az vtedy pre mnohych ten clovek zacne existovat. Vlastne skor zomrie, ako pre niekoho zacne existovat..