Rozchod aj napriek tomu že ho/ju milujete?

Príspevok v téme: Rozchod aj napriek tomu že ho/ju milujete?
Amelia1

Rozišli ste sa s niekym koho ste milovali pre nejaky neprekonateľny dôvod , problém, ktory vám vadil?
Neľutovali ste to potom? nepomysleli ste si po rozchode že aj to čo sa vam zdalo take neprekonateľne by ste teraz už zvládli a prekonali?
čo v prípade keď majú dvaja ľuďia dajme tomu 8 ročný vzťah, a navzájom si však nenávidia rodiny, ale najavo to nedajú, všetko navonok a naoko klape ako mám len tá nenávisť jedného z partnera k členovi rodiny toho druhého ho tak zožiera že to má aj dôsledky na vzťah.(napr. večná podráždenosť, hnev - je jasné že si to vybije na partnerovi) Nie je taký vzťah dosť oničom? myslíte si aj vy že je lepšie to ukončiť aj napriek tomu že partner vám vyhovuje a tolerujete a rešpektujete všetky jeho pre aj proti len ta rodina je nezvládnuteľná?

alenka_maxova

no....rodina je rodina...je to zaklad. Nikto si svoju rodinu nevyberie. Ale! Co ma spolocne tvoje stastie a tvoja rodina? Pokial vam lezu vasi pribuzni na nervy, rychlo od nich prec a stretavajte sa len na sviatky...Nie vzdy je taka moznost, ale kopec parov sa osamostatni a maju po probleme. Rozchadzat sa kvoli rodine? nie, nie...

nathalia09

no,ja som si vzala vdovca,ktorí ma dve deti-ktoré už majú rodiny.Viem,že ma neznášajú,a dali mi to aj pocítiť,a počula som aj od iných že ma nemajú v láske,ale čo-ked Ľúbim ich otca.Snažím sa to nevšímať,a byť normálna,ale je to tažké.Záleží mi na ňom,ale neviem a nechcem sa pretvarovat.Síce už je klud v rodine,ale aj tak.....som smutná,že ma nemajú v láske:(

soffa

snehuliatko beriem,mozno si ina povaha,ale ja by som to nezniesla,pisem sama za seba.ale beriem,1000 ludi 1000 chuti..:D

snehuliatko

soffa, poviem ti že ja by som bola 1OOx radšej keby moj problém spočíval v tom že ma jeho rodina nenávidí...to je totiž situácia, ktorá sa vždy dá napraviť...ja som však v takej, ktorá sa nenapraví už nikdy a nieje to tým že by ma jeho rodina nemala rada práve naopak vychádzam s jeho rodičmi.. takže tak celkom nesúhlasím s tvojim názorom :) pretože sú aj horšie veci ktoré sa už ale nijak ovplyvniť nedajú..

soffa

hovori sa ze zit budes s partnerom a nie jeho rodinou,aleeeeeeeeeeeee...nezniesla by som aby moj partner nenavidel moju rodinu,radsej by som sa s nim rozisla.lebo nikdy to nebude take ake to ma byt.rodine treba pomahat,a hlavne si ich vazit..a ak to jeden partner nevie,nema zmysel to natahovat.skor ci neskor ti to bude vadit.ja by som radsej volila rozchod!

snehuliatko

ešte nerozišla, ale bohužiaľ už nad tým dlhšie uvažujem inak sa z toho všetkého asi o chvíľu zbláznim :(

slavoss

Ja mam tiez podobnu skusenost,len mna skor neznasali jej surodenci.Nepijem,nefajcim,sportujem,vzdy som pomohol ked som mohol,setril som si peniaze,chodili na dovolenky aj tak som bol najhorsi ked som len malicku chybu urobil,teraz ona zacala fajcit ,diskoteky,frajerov strieda jedneho za druhym,a vsetko je ok nepochopim zmyslanie ludi:(

certica258

no tak to si si ,,uzila´´ svoje a je to horsie ako to co prezivam ja teraz, aj ked aj toto je pre mna tazke.. Vies ale je tam strasne vela podobnych suvislosti, velmi sa to podoba situacii v ktorej som teraz. Aj to akym sposobom pises, ze ta to bolelo, ich urazky, aj to ako si myslela na buducnost.. presne to citim aj ja.. Aky vztah by mala jeho matka k nasmu dietatu, ako by ta rodina vyzerala.. Mna najviac boli, ze som s nim uz dost dlho, ale ja jeho rodinu stale osobne nepoznam, boli ma to, ze jeho matka bez toho aby sa so mnou co i len raz rozpravala ma zacala nenavidiet, vobec nevie kto som, ale kyda na mna a aj priatelovi to musi byt dost neprijemne.. Citim, ze ho hucka proti mne, ze ho manipuluje..Aj to mame podobne, ze moja mamina tiez nie je uplne dokonale spokojna s vyberom mojho partnera, ale na druhej strane je rada, ze je slusny,nepije, nefajci..Ale nikdy sa mi takto nemontovala do vztahu, nikdy mi nekazala aby som sa s nim rozisla, nechava to vsetko na mne.. Skoda velka, ze to takto nevidi aj jeho mama, ale to je tym, ze on s nou vzdy o vsetkom komunikoval, vzdy sa s nou o vsetkom radil a tak to aj ostalo. On si bez nej nemoze ani odkrojit chleba a to neprehanam.
Raz si ale poviem, ze budem onho bojovat, ale potom mi napadne myslienka co ak to nema vyznam a bude lepsie najst si ineho a s terajsim zostat len kamaratka?

xxxxxxxxxxxx

vies, mne sa stala taka vec ze pred nami dvoma ma slovne zacali urazat /jeho matka a sestra/ uz to doslo do takejto fazy ze kydali predomnou akoby som tam ani nebola...zacali ze sa pokazil odkedy bol somnou a ine hlody ze ja som ta zla co ho taha kade tade ze tolko on nepil a podobne blbe reci,ze ich respektoval viacej ako teraz ze ja ho proti nim huckam a kradnem ho od nich... ked som sa k tomu snazila vyjadrit uzemnili ma ze drz hubu ty do toho nemas co hovorit... ja som to uz nemohla zniest, a povedala som mu ze nech sa nehneva ale pre mna jeho rodina skoncila na plnej ciare, vtedy to chapal, ale casom mu to zacalo vadit ze preeco niesom schopna ist na ich oslavu a tak... este sa on urazal ked som odmietla pozvanie ze ja som ta blba co z toho robi velke halo...nechapal preco mi vadi to ze ma urazili ze na mna nadavali... a vtedy som si vsimla ze oni to maju v rodine oni sa pourazaju az do kosti, nadavaju na seba nepekne, posielaju sa do teplych krajin a na druhy den sa tvaria ze sa nic nestalo a ako velmi sa miluju. Vela takychto vychovnych chyb zasahuje do zivota a mne velmi vadili tie ich. ako sa dokazu v jeden den osocovat matka povie detom ty pi** alebo ty ko***t a deti matke tak isto. A toto je vec ktoru neznesiem ziadny respekt pred druhou osobou a v takejto rodine by som nedokazala vychovavat deti...v jeho rodine je male dieta a prve slova co sa naucilo boli nadavky... a nebodaj povies pre boha ako vychovavate to dieta...ukamenuju ta lebo ty hovno vies ty nemas deti a ze oni vedia a ze ja budem mat este horsie decko, ze ja budem zla matka...tak kde sme??? toto mne do zivota netreba, keby aspon ex respektoval to ze nechcem sa s nimi stretavat keby pochopil ze ma urazaju ale nechapal to lebo u nich je to bezna vec... ale pokial tvoj priatel respektuje to ze sa chces od jeho rodiny odrezat tak si myslim ze by to mohlo ist... len ono co sa rodiny tyka mala by drzat spolu. Mne tiez keby niekto povedal ze nebude chodit k mojej rodine lebo ju nema rad tak by som uvazovala ci to za ten vztah stoji. Ale ja taku rodinu nemam aby bezdovodne niekoho osocovala takze by som sa do takej situacie nemala dostat. Mojho ex privitali mali ho radi vychadzali s nim aj ked viem ze mama nebola velmi nadcena mojim vyberom ale uz len z principu nam to priala a nechala nas tak a nestarala sa lebo je to moj zivot.

Miška

Mala som vzťah cez internet,viem veľa ľudí vraví že je to neverný vzťah.. ale ja si myslím že keď sa maju dvaja radi tak prečo nie aj cez internet.. mala som jedneho chlapca cez inetrnet..skvelo sme si rozumeli.. bola to moja chýbajuca polovička,ktorú som v mojom mladom veku nestretla,viem že veľa ľudí nadáva na teenagerovsku lásku že je nepravá.. ale ja som mu vo všetkom verila ...4-krát som ho nechala.. a vždy mi dal ešte jednu šancu .. cítim sa teraz blbo.. asi som si zvykla že mi ju vždy dá .. strašne ho milujem on to vie, ale napriek tomu mi už tu šancu neda.. ja ho chapem .. a dufam že aj on mňa.. tiež by sme sa raz niekedy stretli a nie len cez inetrnet..