Zdurené uzliny (2 roky)

Príspevok v téme: Zdurené uzliny (2 roky)
pepo878

Mám 16 rok a chcel by som požiadať o radu V júni roku 2010 som si nahmatal zvačšené uzliny na obidvoch stranách krk. Vtedy bola jedna bolestivá (prišiel som na to tak, že som si predklonil hlavu a cítil som bolesť) vtedy boli relatívne malé. Od roku 2010 ich mám až doteraz a v súčastnosti majú asi cca. 1,8cm dosť sa zvacsili sú hrubé, ale pružné. Mám dlhodobo od detstva zvačšené krčné mandle a prekonal som dosť veľa angín. V lete roku 2011 som zistil, že mám uzliny aj v slabinách na obidvoch stranách cca. 7 uzlín najvacsie maju cca.2cm, a sú hrubšie nepohiblivé a na pravej i lavej strane sú dokonca spojené do zluku. Jedna uzlina ma bolela asi týždeň a potom nič. Doteraz sa nezmenšili stále sú také aké boli i pred rokom. Neviem čím to môže byť ?? Zuby nemám tiež v najlepšom stave. Odberi dopadli dobre a lekárka hovorila, že v takomto veku do môže byť inak mám aj dosť astenickú postavu vážim 60kg na 175cm. Ešte by som doplnil, že všetky tieto uzliny sú nebolestivé a dosť tuhej konzistencie, sú pohyblivé všetky až na dve v slabine tie sú doslova \\\\\\\\\\\\\\\"prilepené ku povrchu\\\\\\\\\\\\\\\". Strastne sa bojím, či nejde o lymfóm, ale po takej dobe----nechudnem, teplotu mávam po poludní 37, ale normálne cez deň je 36,6-36,7. Za radu dopredu ďakujem.

pepo76

neviete, cim by mohli byt sposobene tie uzliny v slabinach ci by to mohlo byt takto chronicky zvacsene po zapaloch stratne prosim o pomoc ..:(