Laska versus predsudky

Príspevok v téme: Laska versus predsudky
karamelka984

Mam dilemu. Zalubila som sa. Zalubila som sa do cloveka, ktory vsak nesplna ani jedno z mojich kriterii na potencionalneho partnera. Aby som bola presna, vzhladovo mi absolutne nevyhovuje, nicim... asi som povrchny clovek, ale neviem sa cez to preniest, napriek tomu ma to k nemu neskutocne taha, v rozhovoroch si rozumieme vo vsetkom,a iskri to neskutocne stale... neviem sa zariadit ako dalej...prist o neho, alebo sa prekonat, ale nebude to prekonanie nasilu a bude to zaciatkom konca? a ked pisem o prekonavani, nemala by byt laska spontanna a taka co neriesi?

renushik

alebo si najdi debila, hlavne, že bude pekný :D ale nie... ja by som to nechala na prirodzený vývin... ja som mala objektívne pekného, ale počas vzťahu vyplávala na povrch jeho povaha, a vďaka nej sa mi zhnusil aj výzorovo... a nevadilo by mi keby bol chlap objektívne "škaredší", keby bola medzi nami chémia, tak by som neriešila a chňapla po ňom ;)

m,mlk

karamelka, naše sympatie vôbec nepramenia zo vzhľadu. Ak je človek fajn, tak je mi sympatický, nech vyzerá akokoľvek. A keď tvoje sympatie pramenia zo vzhľadu, tak potom ľutujem tvojich "kamarátov".

karamelka984

aj z toho ako clovek vyzera pramenia nase sympatie.. neviem preco sa cely svet hra na to ze vzhlad nie je dolezity, ale dusa... ved vzhlad je to prve na co sa clovek chyti, kvalita ducha sa prejavi az neskor... nemozem milovat niekoho na koho sa bojim pozriet... preto riesim tuto zapeklitu dilemu, a preto mi to nejde do hlavy ze sa nieco take mohlo stat..

Jefitto

Presne... dnešný svet je tak pomýlený, až mi je z toho zle...
Moja bývalá nebola škaredá, ale ani obzvlášť pekná. Ale miloval som ju nadovšetko... a to je to hlavné. Nie to, ako človek vyzerá

kafe

ktoré sú tie ďalšie kritériá na potencionálneho partnera? Alebo všetky sa týkajú len vzhľadu?
Pozri, nejdete sa hneď brať a plánovať deti. Buď úprimná k NEMU (povedz mu to) i k SEBE (to zatiaľ si). Páči sa mi, že sa nehráš na preduchovnelú babu, ktorej záleží len na vnútri človeka. Nemusíš to prekonávať nasilu. Ak tvoja zaľúbenosť prerastie do lásky, ani nebudeš vedieť ako a jeho škaredý vzhľad ti prestane vadiť. Takže čas ukáže. Nechaj to plynúť, spoznávaj chlapca, čo je zač a skús sa aj ty zamyslieť nad tým, čo okrem vzhľadu by si chcela aby partner mal - aké vlastnosti, povahu, humor, akého otca by si vybrala svojim deťom... to, že si v rozhovoroch rozumiete vo všetkom je strašne málo.
Láska je AJ o prekonávaní. Spontánna je zaľúbenosť, tie ružové okuliare, tie nemajú potrebu niečo riešiť.

karamelka987

judita chapem, ale to co sa deje tebe sa kludne moze stat hocikomu, tam uz to nie je o vzhlade, ale o tom, ze niektore vztahy skratka nevydrzia... toto ti nezaruci nikto, ani pekny ani skaredy) ved vieme ze pociatocna zamilovanost vyprcha a potom je to uz na tych dvoch ako sa s tym popasuju )) mozno by bolo fajn zmenit zivotny stereotyp a vyskusat nieco nove vo dvojici.. aby bolo o com )

judita4

karamelka vies co?ja som sa na prvy pohlad zamilovala do mojho terajsieho partnera,krasny sexi chlap...ked som ho prvy krat zbadala,len som si vravela...chcem ho chcem...bola medzi nami obrovska chemia...aj som ho dostala,ale teraz po piatich rokoch...nemame si co povedat,neche sa mu somn ou rozpravat,nevie dobre pochopit,nezaujmaju ho moje nazory...vies co?kasli na vyzor,bud stastna,ak ta vypocuje,pohladka,chape ta,ver mi ze ak das sancu dobremu...aj ked mozno nie krasavcovi,ale naozaj ta ma rad,budes strastna..

karamelka984

2bodka, tvoje argumetny su spravne, nie je to tak, ze pri pravej laske by mali ist pochybnost bokom? nechcem ranit toho cloveka...

2bodka

Clovek by nemal hladat dobru vizaz ale spriaznenu dusu, takze ak si v ostatnych veciach rozumiete a navyse tam funguje aj chemia (napriek tomu, ze pises, ze sa ti nepaci), tak zabudni na svoje stare parametre a uzivaj si vztah :)