Som sprosta materialistka!

Príspevok v téme: Som sprosta materialistka!
pomoc

Clovek by si myslel, ze sa tym chvalim, ale mam velky problem! SOM NESTASTNA zrejme si za to mozem sama, ale neviem ako to mam ovplyvnit, neviem to dokazat! mam vela znamych, vplyvnych a bohatych ludi ktorí maju peniaze, luxus atd. s ktorymi si rozumiem, som s nimi rada, ale nikdy som s nikym takym nic nemala. No problem je v tom, ze keby nemali to co maju a keby neboli tym cim su, asi by som o nich ani nezakopla...

a k veci. Ma o mna zaujem jeden velmi charizmaticky chlap, je pekny draho sa oblieka, je sportovec, zaraba si na vsetko sam sprava sa ku mne velmi pekne, ale nezaraba vela, ma dobre auto, ale pochadza z chudobnej rodiny....ked mi to povedal, velmi, ale velmi ma to od neho odradilo... pretoze si neveri, porovnava sa s tymi bohatymi a strasne ma to odradza. Neviem sa nad to povzniest, je mi do placu. Vyzeralo to nadejne ked zrazu ma preplo na uplne inu vlnu myslienok ked som s nim je zo mna nevozny, kdez to mne sa pacia sebavedomí, a vlastne tak ako sa spraval na zaciatku...neviem sa povzniest nad to, ako keby ten clovek pre mna stracal hodnotu cim dalej tym viac a nestalo sa mi to raz. Mam si otrepat hlavu o stenu, je to diagnoza? Ist ku psychologicke? nemozem sa nazvat zlatokopkou, lebo tych chlapov nevyuzivam...ale chudoba ma odradza, nechcem sa mat v tejto dobe zle, nikto sa nechce mat zle! pritom sama nie som z extra bohatej rodiny, no sme na urovni aj ked si nemozeme dovolit luxus... da sa vlastne zmenit uvazovanie, asi dnesna doba robi zo mna takeho cloveka... chcem byt len stastna a aj ked sa smejem stastna som neni. Asi ma bude vela ludi odsudzovat a nakladat mi za to co mne samej vadi, ale chcem aspon nejaku radu, prehovorenie do duse, povzbudenie. Nie som stastna v zivote, nemam sa dobre predstavujem si zivot uplne inak..ale kvoli mojmu uvazovaniu sa tazko posuniem niekam...

doubledog

neviem, co ju tak zhadzujete, ved tento pristup maju vsetky zeny, je to uplne bezne a vacsinou to ani neskryvaju.

ona si uvedomuje, ze to nie je uplne ono a aspon teoreticky zvazuje, co s tym robit.

DzanaFX

anjelik, dobra chujovina ja nemám momentálne ani čo jesť a nehľadám si muža aby mi platil veci, aby osm sa mala dobre...ODSUDZUJEM túto ženu práve pre jej NESNAHU a POVRCHNOSŤ!!!

lost

anjelik a tato veta, citujem "Ale zapamätaj si jednu vec..tí, čo ťa tu odsudzujú sú tí, čo peniaze riešiť nemusia, pretože ich majú. :o))) "

mi pride ako keby matky posielali svoje dcery k bohatym starym chlapom, len aby prezili.

dost nechutna predstava, ak mam byt uprimny, to uz ludia stratili vsetko česť a dôstonosť ?

pre kolko EUR by si mi utrela rit ak by som si ta na to najal?

~~~~~~~

podla mna je vzdy lepsie len snivat, ako ten sen zit..

lost

anjelik

mas mercedes ked mas taketo tvrdenie? ;)
(a nemyslim nejaky stary par tisic eurovy srot z dovodu z Nemecka :P )

sweater*

anjelik chces povedat ze ja mam prachy? :) jako to urcite nie, ale aj tak nehladam ziadnu takuto prizemnu cestu ako sa k nim dostat. a nemysli si ze odsudzujem ludi ktory majetok maju, ak je to podstivou pracou, rozumom, sikovnostou ci dovtipom maju skor moj obdiv. ale ked som si precital prispevok, no prepac ale co je podstive na tom najst si prachaca... ale kazdy ma svoje stastie niekde inde ze ano...

lost

a este jedna otazka na zakladetelku temy (resp hocikoho).

kolko myslis ze by mal zarabat muz tvojich snov? resp kde zacina "bohatstvo" a kto si to moze dovolit povedat, kolko musi mat cisty mesacny prijem v mene EUR ?

toto by ma seriozne velmi zaujimalo a ak odpovies vysvetlim preco...

anjelik

Milá moja, vraví sa, že radšej nešťastná v mercedese ako šťastná v MHD. ;o)
To, čo riešiš nie je pre život vôbec podstatné. To, že sa snažíš sa zabezpečiť a podľa možnosti bez veľkej námahy tiež nie je odsúdeniahodné. Ale zapamätaj si jednu vec..tí, čo ťa tu odsudzujú sú tí, čo peniaze riešiť nemusia, pretože ich majú. :o)))
Odsúdeniahodné by bolo, keby si sa nad sebou nezamýšľala, keby si sa nevzdelávala v poznaní samej seba. To je to najpodstatnejšie pre život. Je smiešne odsudzovať ťa, že sa chceš mať dobre..je to predsa prirodzené.
Uvažuj, čítaj knihy, pozoruj seba ako reaguješ...snaž sa ovládať. Tvoje šťastie si ty sama a tvoje vlastné pocity.
To, že sa dobre cítiš medzi zabezpečenými ľuďmi je tiež normálne, sú podstatne uvoľnenejší, ako tí, čo stále riešia finančné problémy.

lost

alebo ti dam este jednu radu, vyskusaj si zivot luxusu, kde cely den nemusis vobec nic robit, len sa napchavat a sa vypradznovat, sem tam pospat na luxusnej posteli...

Skus takto zit a garantujem ze do 3 rokov najneskor si bud vezmes zivot dobrovolne, alebo sa hodis na psychiatriu lebo budes totalne znudena zo zivota..

Zit v luxuse a mat hocico nie je problem, to mozes ziskat aj sama, ale chuti to lepsie ked za to clovek nieco musi urobit, nikdy ti nebude chutit torta, ktoru mas zadarmo v neobmedzeno mnozstve..

Len tak zo srandy si to skus.. kup si nekonecne zasoby najchutnejsieho zakusku a uvidis ze ta to nebude bavit dlho ;)

skor ako zlatokopva ta vidim ako cloveka co sa boji buducnosti.. strach z toho ze raz mozes nechtiac klesnut tak nizko ze to nebude prijemne? nj.. ani ja si uz neviem predstavit chodit s vlakom a MHD, nedavno som musel a bol to otras.. ale o tom je zivot :) tesit sa aj z malickosti, resp. z negativneho (vediet pretocit zle na dobre v kazdej aj zivot ohrozujucej situacii)