Ako ovplyvniť menštruačné chute

Príspevok v téme: Ako ovplyvniť menštruačné chute
Maťulda_

Ahojte chcela by som sa spýtať ako sa s týmto pasujete. Pre mňa je to moc zlé vždy tak pár dní pred krámami som ako bezodná jama a cpem sa cpem sa cpem sa. Potom mam strašné výčitky. Keďže začalo leto povedala som si že začne s diétou konečne som vydržala dlho bez sladkého, to bol premňa boj ale ako sa blížia krámy strácam sebakontrolu. Aj teraz som si dala 2 kusy maminho koláča a zmrzlinu a ešte sa cpem našťastie už nie sladkým. Ako zastavím tu pažravosť ? :D

Maoam

mak (zelezo, vapnik, zinok, med, selen, vela bielkovin)

ja som si vsimla, ze pred MS ked zvysim podiel bielkovin v strave, je to lepsie + doplnam mineraly, vitaminy uz tyzden pred viac ako inokedy a lepsie to zvladam, mam mensie nervy a mensie chute

ale pred MS, hlavne posledne tri dni, velmi zle a malo spim a som taka hyperaktivna, napäta, ako to zacne, vsetko odide, ako prislo

Matulda_

No aj aj som strašne vtedy zla na ludí a potom mi je to až ak ľúto že mi je až do pľaču. Bývam omnoho viac nervóznejšia a mam pocit že neviem vydržať na jednom mieste, no proste metie to so mnou :D. Ešte by ste mi nevedeli pomôcť čo pomáha proti bolestiam lebo ja prežijem iba s brufenom inak celý deň mam take bolesti že plačem, a neviem čo robiť.

majka_21

Ja som zistila, ze pred kramami mam nenormalnu chut na mak :-). Neviem preco. Okrem toho, ze zacinam byt neprijemna na ludi trosku, tak som schopna zjest cely makovnik na posedenie. Musim sa krotit :-). Asi fakt skusim aj ten chrom ;-)

Maoam

Matulda, skus v tie dni viac mineralov, vitaminov, surove ovocie (namiesto sladkosti), vela vody, pit treba od rana do vecera vela tekutin a doplnat mineraly, hlavne horcik (magnezium) a z vit. B6, chrom je tiez vyborny tip

VaMo

Velmi dobre to poznam :-) Niektory mesiac je lepsi, iny totalne zly... Ked nezabudnem, beriem asi tyzden pred ms chrom, "po" uz nepotrebujem. Skus to, ked nepomoze, tak urcite neublizi.