nezabrali mi uz 2. antidepresiva, mate podobnu skusenost?

zewa

Aku debilitu? Citis sa debilna? Alebo si myslis o ludoch, co trpia depresiami a uzkostami, ze su debilni?
Myslim si, ze ten Spitomin by ti na ten nepokoj pomohol. Ale nepoznam tvoj zdravotny stav, takze len tvoj lekar ti moze pomoct. Maju tvoje problemy nejaku pricinu, ci to zacalo tzv. z nicoho nic?

karolinka23

dik Zewa za info,nie nedotkla si sa ma:D je to tym, ze mladsi ludia maju tendenciu viac sledovat novinky aj ked ide o lekarov ako dochodci..
Praveze nie je to so mnou take ruzove, uz rok mam problemy aj ist do obchdou a niekedy nie som schopna ani dcerke uvarit jednoduchy obed a niekam ist, nestretavam sa s priatelmi, lebo mi je zle,pri ludoch este horsie, tam si este viac uvedomujem svoju debilitu, malokedy ked sa mi ulavi niekoho kontaktujem, lebo takych dni je malo, vacsinou len cez maily komunikujem, lebo som vacsinou total odpojena, nastastie zatial nechodim do prace, lebo to by som ani nezvladla, hlavne tie doobedia su des, rano sa budim jak po strasnej opici a je mi nanic a ten silny nepokoj.. Snad to bude dobre raz.

zewa

Ano Lenuxin a Citalec maju tu istu ucinnu latku, ale niekomu skodi ten a inemu zase tamten. A velmi dobre si viem predstavit, ako zle ti mohlo byt pri vysokej davke AD. Stava sa to. Ak ti staci stvrtka Citalecu, tak to asi tak hrozne nebude a verim, ze svoju depresiu rychlo zvladnes. Ono niekedy musi clovek vydrzat aj 6 tyzdnov a vtedy sa dostavi ucinok AD. Neboj zvladnes to! A nechcela som sa dotknut tvojho psychiatra, je to len taky moj osobny pocit, ze mladi maju vacsi prehlad.

luciano

Ja som vystriedal Asentru, Venlafaxin, Aurorix až napokon mi zabralo štvrté antidepresívum - Valdoxan. Antidepresív je strašne veľa druhov a zďaleka nie všetky zaberajú. Každí sme iní. Treba skúšať, skúšať, skúšať. Niekedy je dobré antidepresíva kombinovať s antipsychotikami. Vtedy sa umocňuje ich účinok.

karolinka23

Dakujem Zewa, nepoznala som tieto lieky, precitala som si o nich..Ten prvy je s obsahom escitalopramu, nie je to iste ako ten moj Citalec s obsahom citalopramu? To druhe mi je take nezname. Teraz som prisla od lekara, skoda,ze som si to precitala neskoro od teba, tak zostavame na stvrtke Citalecu 20 mg zatial, vraj ked sa mi polepsilo ponizenim davky, mozno mi staci ta stvrtka, inak teraz 2 dni hruza, asi menzesom to bude, ale nie je velky zastanca liekov, snazi sa robit aj psychologa, ved som tam vzdy 45 minut minimalne a kazde 2 tyzdne tam chodim, vraj lieky samotne problem nevyriesia mi povedal, preto sa snazi mi vsetky moje pocity vysvetlit aby som tomu porozumela. Idem na tu prirodnu liecbu , lebo sam nevedel, ci mi moze ta stvrtka zaberat, alebo nie, ale vraj ked som velmi chuda a citliva na lieky, tak moze, neviem...Predtym som mala mladu lekarku, krmila ma mirzatenom, co mi nepomahal dokola, ale inak mala v pazi,zaujimalo ju, len ci uz jem a spim, kazda navsteva 5 minut maximalne a dovi...

zewa

Tak mozes byt aj farmakorezistentna. Chodis aj na psychoterapiu? Velmi to pomaha. A skus sa lekara opytat na Lenuxin. A na tu uzkost sa skus opytat na Spitomin. Uvidis, co ti povie. A trostilinka mam pocit, ze mladsi lekari maju viac zmapovane nove druhy liekov. A napokon ako sa tu pise, mozes vyskusat aj prirodnu liecbu a uvidis. Ja osobne som tvrdym zastancom liekov, ale je to na kazdom z nas. Kazdopadne tu terapiu by som urcite zahajila.

karolinka23

praveze som aj zmenila psychiatra, lebo predchazajuca mlada lekarka mala taky pristup,ze ani na pacienta nepozrela, len tukala do stroja a pila kavicku a za 5 minut som bola vybavena, teraz mam dobreho lekara noveho , je to stary pan uz dochodca a som tam vzdy hodinu a bavime sa o vselicom, lenze ani ten nevie, co ktoremu pacientovi zapasuje a skusa, uz sa citim ako pokusny kralik..Nad tou prirodnou liecbou silno uvazujem, aj ked viem, ze je to na dlho, nemam uz silu skusat a sebe lieky cele mesiace cakat a tie neprijemne stavy po ich nasadeni su strasne...

valeriana

skus prirodnu liecbu. alebo sa porad s nejakym psychologom ako mas postupovat. lebo psychiatri len predisuju lieky, ale velmi na pacienta cas nemaju.

karolinka23

Jeffito, aj ja som proti liekom, ale mnohym ludom AD zachranili zivot, asi si si nepresiel takymto peklom ale silna depresia a uzkosti, ze sa s tym clovek nevysporiada sam...
ZEWA brala som pred rokom 5 mes. Mirzaten pol tablety 30 mg balenie, potom som vysadila, lebo ked odzneli neprijemne vedlajsie ucinky, aj tak nebolo lepsie, akurat som dobre spala, pred dvoma mes. som nasadila Citalec 20 mg, bolo mi uz zo stvrtky otrasne 2 tyz. podtom som si zvysila na polku a brala mesiac, ale cim dalej tym horsie, tak som teraz na stvrtke a bolo lepsie, ale asi tak ako pred uzivanim lieku, predpisal mi Coaxil, nemam odvahu uz brat..Takto sa trapim uz vyse roka. Co ak problem nie je v serotonine? Citavam tu tie diskusie, ludia sa dovalia k psychiatrovi po lieky, az ked uz naozaj nevladzu z poslednych sil, zacnu s liekmi, je im 2-3 tyzdne priserne a idu doslova skapat povacsine a potom sa to uz len zlepsuje, no u mna to nefunguje tie lieky, asi mam na ne alergiu...

Jefitto

Podľa mňa sú antidepresiva fake... normálny človek sa predsa musí vedieť vysporiadať so svojimi psychyckymi pocitmi...