Bipolárna afektívna porucha - BAP

Príspevok v téme: Bipolárna afektívna porucha - BAP
Dede2222

Rada by som vedela, či tu má niekto skúsenosti s BAP. Psychiater mi diagnostikoval túto poruchu,bol dosť zdesený,aj ja, takže ma čaká vyšetrenie u psychologičky a následné vyšetrenie v nemocnici. Keďže je pravda, že nálady mám rôzne a z toho plynúce konania, akosi si to nechcem pripustiť. Odporučil mi naštudovať si informácie, ale nevedela som prečítať ani prvý článok. Informácie ma desia, takže by som rada poprosila o informácie a skúsenosti. Odmietam jeho diagnózu, nechcem si to pripustiť, ale čím viac to odmietam, tým viac mi je jasné, že niečo tam prekerne sedí.

ako.to.je

Veľmi zriedkavo pri zaspávaní akoby niekto nahlas skríkol moje meno a dosť často cítim vinu za druhých, zvýši sa mi tep - je to BAP al. niečo iné ?

Meretseger

Jo, pôvodne nejak pôsobil, potom nie, beriem len terapeutickú dávku, to mi povedali. Tuším.
Tak to som zvedavá na vedľajšie účinky, idem si valproat vygoogliť :D
Čo si, to som len tresla. Nedrogujem, nepijem, nefajčím, nesexujem = neexistujem, vieš, ako to je :D (to posledné neplatí)

????

mala by si brat iny stabilizator, lamotrigin je slaby. Pytaj si valproat.
A drogy beries naozaj, alebo si len tak tresla?

Meretseger

Je perfektný, viem :) Ale ak do nej skĺznem? Alebo kašlať na "ak" a čakať?
Beriem LSD, heroín... jaj, ty myslíš lieky. Tak znova: beriem Lamotrigin 100mg a Abilify 15mg.

Meretseger

Čo robiť s opakujúcou sa hypomániou? V PL ma nastavili, chvíľu to bolo okej, dokonca som depkovala, teraz zas takmer nespím a viete, on ten život je krásny...;) Tak čo s tým? Navýšiť lieky? (Nie svojvoľne, to zas chápem.)