aky mate nazor na muzsku onaniu?

otoxy

inak neviem co mam robit, v poslednom case to robim dost casto a aj ked nemam na to chut tak ma to napadne a spravim si to. neviem co robit.

J111

Jestvuje podla mna pozitivna energia a negativna energia. Mne tie ich exorcizmy pripadaju ako modlenie sa nad psychicky chorymi ludmi, oni tam pluju, nadavaju, cista psychiatria. Toto ma byt exorcizmus. Aj keby mal niekto v sebe demona, tak by sa to nijako neprejavilo, akurat by asi nechodil do kostola. Co ti exorcisti pisu, vsak to cloveka vystrasi az k smrti. Vsetko zacina uz len pri hriechu. Ja nehresim, tak sa ma to netyka. Mozno je na tom nieco pravda, ale je to tema na dlhe rozpravanie. Mne odrobenie pomohlo, ale po exorcizme som skoncil s depresiou v nemocnici, tak posudte sami.

J111

Co ja viem, tak pre katolikov je takmer vsetko len hriech. Hriechocentrizmus, vsetko je hriech, nesmies robit nic, len pracovat jak taka mulica a drzat hubu a krok. Nepripomina to nieco? A tie exorcizmy, z psychicky chorych ludi vyhanaju demonov:D Ziaden demon cloveka neposadne, to su totalne bludy. Ludia vraj rozpravaju v inom jazyku, ale kto vie posudit, aky to je jazyk?

timotej

z pohľadu katolíkov je vedomá a dobrovoľná masturbácia vážnym hriechom, ktorým človek stráca božiu milosť. Ľudská sexualita je darom, ktorý nachádza svoje naplnenie v manželstve:

Preto muž opustí svojho otca i matku a prilipne k svojej manželke a budú jedným telom (Gn 2, 24).

Masturbácia je mrhaním daru sexuality, odklonom od nesebeckej lásky ku vlastnej sebaláske.