Byt alebo dom?

ywonna

LULU - Ja praveze nie som mestsky clovek :)...a je to pozemok asi 10 km od vacsieho mesta, cize asi 10 minut autom.

Lulu2011

ywonna - ked mas pozemok nie je co riesit, ale zase zavisi, kde je ten pozemok, mna by nikto na nejaku zapadnutu dedinu nedostal, som mestsky clovek a typ a ten dom by som musela mat v meste, max. na kraji mesta

ywonna

Ja som tiez za dom.
V byte zijem teraz s priateleom v podnajme, predtym som cely zivot zila v dome a v byte si jednoducho nemozem zvyknut. S priatelom zaciname riesit vlastne byvanie. On si v byte rychlo zvykol, ze on by bol za kupu vlastneho bytu. Potrebujem viac argumentov, aby som ho ukecala :).

Mam taky dojem, ze financne by to vyslo asi rovnako, ak teda ratame s tym, ze mame pozemok a ze nejdeme stavat haciendu, ale maly rodinny domcek (3-4 izby + kuchyna.
Aky mate nazor na to?

LOST - Nie, nepredavali by sme to. Postavim a byvam, kym ma nevynesu nohami dopredu :)

Lulu2011

kazdy by si kupi dom, key mal pozemok, len kvoli tomu, ze skoro nikto nema len tak pozemok kupuje byt, lebo pozemok stoji tolko co dom, takze urcite by som peniaze vyuzila na stavbu dobu, za 55 000 eur co stal nas 1 izbak si ludia postavia krasne domceky

0vecka

ak sa ti chce starat o zahradu tak dom ... ale ja by som bral byt... nechce sa mi cely tyzden makat aby som prisiel cez vikend pokosit travu ...

lost

Byt? si robis srandu? :D
stavim sa o 10 eur, ze si v byte este nezila :P
(dnes sa necitim na svojich obvyklych 10000)

Ale nie - to ci byt alebo dom, na to musis hlavne odpovedat na 1 velmi dolezitu otazku.

Planujes to predat?

Domy sa asi predavaju tazsie ako byty.. Lebo kazdychce vacsinou vlastny dom (vlastneho architekta podla chuti svojej)

Bytu sa zbavis jednoduchsie.. Ale aj tu moze cena klesnut ak bude zle.

Ak nechces predavat, resp tam zit tak dlho ako sa bude dat, tak by som bral dom..

Je nespocetne vela dovodov, mne vadi to, ze byt je maly, vsetky si minimalisticke a downsizingovane, panelove su v lete ale aj v zime nahovno, teplarenske spolocnosti su mafiansky kartel, spravca detto, je to sice jednoduche, tj. bezstarostne ale sakra drahe riesenie.

dom?
dom je ako prazdny vykres, nakreslis si co len chces :P :)

nevyhody su jasne, ak mi odtrhne strechu, tak ju musim opravit.. ale tato zodpovednost patri k slobode :)

cize hlasujem za dom tiez :)