Ako dlho preziju bakterie mimo tela?

Príspevok v téme: Ako dlho preziju bakterie mimo tela?
susanna

Zaujimalo by ma ako dlho preziju bakterie mimo tela. Momentalne mam hnisavu anginu, je mozne, ze po niekolkych tyzdnoch od uzdravenia sa znovu nakazim vlastnymi bakteriami (alebo niekto iny kto ma navstivi), ktore ostanu napriklad na obleceni ci predmetoch, s ktorymi som prisla pocas choroby do styku?

dakujem za odpoved. zuzana

lalinaku

dakujem RNG , vies co ? vcera som si dala na ten kuik casestne krem,,,niekedy som si o davala do vaginy ked som bojovala s mykozou a dnes ked som rana vstala mi nepraskol! Cize aspon viem že v tom kutiku su asi maly skodcovia . A este mam otazku ...i ked neviem ci sa zaoberas aj gynekolog.ochoreniami....

RNG

Sangre de Grado ma antimikrobialne ucinky celkove, je to stava zo stromu Croton lechleri, ucinkuje aj protizapalovo a aj na niektore virusy a to kdekolvek v tele
Na regeneraciu poskodenej pecene je protokol dr Berksona, velmi ucinny. Odporucam ho brat aj s extra mikrovlakninami, lebo pecen sa cisti vylucovanim zlce a tato zamorena zlc sa musi nasiaknut do mikrovlaknin a vyniest z tela, inac sa reabsorbuje spat do krvi aj so zamorenim.Pozri cez google.sk uvedenim mojho nicka a slova pecen
Sylimarin v tom protokole stimuluje/podporuje tvorenie novych zdravych hepatalnych/pecenovych buniek.

lalinaku

caw RNG sangre de grado. je na pecen nie ? hm tak neviem beriem B12 ale nejaky ucinok nevidim, moze to byt spojene ze som prekonala nedavno vaginalnu mukozu dost zakernu ? doktor mi ju nemohol diagnostikovat pol roka ... vlastne kutik mam uz 4 roky a toto az posledny rok , tak ze v tom pricina nebude, Inak mala som mononukleozu a nebola som na inf.lebo lekari mi na to neskoro prisli , nedokafrem si pecen ? lebo moj gyn, do mn avzdy pchal nieco a nezberalo to a teraz sa sanzim papat B 12..

RNG

Kutik na ustach moze byt z roznych dovodov, od nedostatku vitaminu B-12 alebo zeleza az po rozne infekcie, najcastejsie candidiazy.
Ale moze byt aj pri nizkej viralnej imunite kde dnes kazdemu odporucam si ju zvysit, lebo kutik nie je ta najhorsia stranka viralnych nakaz, ale znicene vnutorne sliznice, nervove obaly a dokonca aj rakoviny.Na prostriedky na to pozri cez Google.sk uvedenim mojho nicku a temy herpes. Pridam este dalsie mozne ako monolaurin, citral, berberine a sangre de grado.

RNG

Zialbohu sa vsade este stale mikroby popisuju ako skodlive, co uz davno nie je pravda, lebo dnes vieme, ze az 70% imunitnych latok v nas , najma v hrubom creve , vyrabaju rozne mikroby=uzitocne probiotika a od toho tiez zavisi nasa imunita do znacnej miery.
A mnohe dnesne choroby su vlastne zo znicenej probiotickej flory, cim sa podstatrne znizia rozne imunity. Imunity su vseobecne a specificke. Vseobecne zvysuju celkove obranyschopnost, specificke su na urcite infekcie

lalinaku

cate viem ze moja otazka vobec nebude korespondovat s totu temou ale vidim ze v tejto teme sa zisli dobornici....od keddy som na intak nastupila uz su tomu 4 roky trapi ma kutik ,,, vzdy ho mam aj teraz a neviem si pomoct. Kanistad nezabral , brala som aj b komplex nic aj kolostrum na imunitu , ani k zubarke nemozem ist lebo mi ho roztiahne a vzdy je moj kutik rano rozprasknuty, prosim poradte mi nieco, kde bude chyba ? Chyba je v imnute, nanestastie pracujem v zdravotnictve takze mnozstvo bakterii navyse :((

arman

cisto teoreticky si to trafil spravne, a cisto prakticky taky nikdy nebudes mat. :-)
Bez utrpenia zivot nikdy nebude, ale je rozdiel byt trosku chory raz za 10 rokov, a inak byt plny energie a sil, a byt chory 5 x do roka, a cely zvysok casu byt bez energie, navyse mat kopec problemov. :-)
Ale mozes to vyriesit aj tak, ze sa naucis trpiet. Aj to je cesta, a potom sa mozes na zdravie vykaslat. Len, zivot ta niekedy presvedci o tom, ze iste utrpenie sa uz vydrzat neda. :-)
Otazka, ako si vypracovat taky imunitny system. Tak, ze budes chciet. :-) Hadam si nemyslis, ze ti teraz spadne peceny holub do huby, a najdes na tomto fore super tajny recepty na ocelovy imunitny system. :-)
Pridaj sa k saolinom, oni vyzeraju byt dost ocelovy. :-) Ak prezijes 10 rokov, tak budes so svojou imunitou myslim spokojny. ;-)

lost

Cize ciste teoreticky, ak by som mal nekonecne silny imunitny system, tak by som nikdy nemohol byt chory?
Uz len prist na to, ako sa dopracovat k takemu stavu :)

arman

bakteriami sa mozes nakazit, len ked mas z nejakeho dovodu oslabeny imunitny system. a nakazit sa mozes hocikde, aj od inych ludi, v ktorych tie bakterie stale su.
neboj sa bakterii mimo teba, ale tych, co mas v sebe... ked sa vyliecis, oni mozu prezit v loziskach a cakaju, kedy sa ti oslabi imunitny system a potom vylezu.
ak mas parazity, a to je caste, tie ti ich roznasaju nahodne po tele, cize sa skor ci neskor nakazis znovu vlastnymi bakteriami. casto ich roznesu z criev, z ktorych si larvy prekusu cestu do tela, krvi a organov. Cize cele je to nahodne, ako vidis, problem je vacsinou vnutri tela, nie vonku.
Proste po chorobe vymen pradlo, bielizen, poriadne vyvetraj a viac neries. Bakterie su len dosledok, nie pricina ochoreni. Skutocna pricina je nieco, co likviduje imunitny system.