Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

jedulka keby to bolo také ľahké tak tu nepíšeme...ale je pravda že čo ťa nezabolí to si nezapamätáš...a to je pravda...mňa ten stav v ktorom som bola pred rokom bolel poriadne a zapamätám si to a pravdu má aj mimulus...ja stojím stále na tej hrane a mám strach či nepadnem na jednu alebo druhú stranu opäť,lebo aj to sa stáva...a tá hrana je dosť labilná...ale snažím sa držať a nemyslieť len na jedlo a váhu....v tejto chorobe musíš pochopiť že nie všetko sa bude točiť len okolo nás že sú tu aj ľudia čo s nami žijú a majú nás radi...a trpia s nami,a musíme sa snažiť netrápiť nielen seba ale aj ich,lebo to je už sebecké byť zameraný len na seba...
ahojky...

Mimulus

jedulka - áno minca má dve strany. Jednou je Bulímia a druhou stranou je anorexia. Musíš mincu postaviť na hranu a poriadne roztočiť :)

jedulka

víš, já v životě věřím na to že všechno s čím se střetáváme má tvar mince.Tzn - rub a líc.Bulimii tě nutí stále přemýšlet okolo ní,tak tu "minci" obrať a hle je tu odpověď.Mysli a dělej všechno jen né o kilech a o zvracení.Je to jednoduché jako facka a zrovna tak účinné.Neboť co tě nezabolí to si nezapamatuješ :-)

Felia

Ahojte :)

Tak ja tiez nič také nové nemám, jedine že mám pravdepodobne zlomený ukazovák na pravej ruke :( som myslela že mi to od včera prejde, že to mám len buchnuté alebo čo ale dnes ho mám už aj "pekne" napuchnutý a začína chytať nejaký fialový odtieň čo by mi ani nevadilo pokiaľ by tak nebolel a keby som s ním aspon trochu vedela pohnúť. :/ och, a ja ani neviem kedy alebo jak sa mi to stalo. :-O pratala som a zrazu mi v ňom puklo. Ale to nič. Prežijem. :D snáď za týždeň sa to dajako dá doporiadku.

Včera som bola v škole lebo robili daktorý komisionálky. O.o ja sa im tak divím že prečo sa neučia cez rok a potom tam revú že čo budú robiť ked ich nesparvia. Normálne mi to príde trápne :D ale tak ako morálna podpora som tam bola dvom kamoškám ale aj ostatným no, sme ako taká rodina :D

A s jedlom som v pohode celkom, zatiaľ. Neviem, včera som na obed skúsila takú malú mysku cestovín s trochou zeleniny a celkom v pohode som to zjedla. Dala som si síce iba tak dosť menej ale tak cestoviny som zatiaľ tiez este nejedla od kedy som ich na zaciatku vyradila z jedálnička. Ale včera som mala takú náladu vyskúšať niečo iné než stále to isté dookola.
Ale dnes zostanem radšej pri nejakom pre mna bezpečnom jedle. Asi len nejaká varená zeleninka. Este neviem.

Tak sa majte :) prajem pekný deň.

mrska

ahojte...tak nejako to tu stíchlo...
napíšem teda niečo o sebe ale nič nového to nebude...chvalabohu za to... mám sa celkom v pohode, s jedlom pokračujem ako vždy bezpečné potraviny,len to počasie ma láme...zle mi to robí na chrbticu...zajtra máme sviatok tak sme doma a my sme dostali ešte voľno aj v piatok tak si to trochu predlžim...
no inak ani nič,tak napíšte ako sa máte a čo nového máte...ahojte..

mrska

ahojte...
felia to že ti kamarát napísal že by ťa dal do poriadku tak neber tak že si kus niečoho...nie každý ani lekár nemá taký názor že nás ľutujú a niekedy to nie je na prospech skôr na škodu,treba byť prísny a rázny, aj mne pomohlo práve toto...keby mi niekto nenastavil zrkadlo pravdy a len ma ofukoval tak by som bola možno v tom doteraz....ukázala mi maoam že sa mám na seba pozerať nie zo svojho pohľadu ktorý je pokrivený ale z pohľadu ľudí naokolo čo vravia a ako sa asi so mnou cítia a či aj oni netrpia a nie len ja som stred pozornosti...a lekár to urobil tiež tak...
ja sa mám celkom dobre...včera sme si pooslavovali lebo mal muž narodky,tak som navarilaa potom sme sedeli s návštevu...tento týždeň celkom bude fajn je tam sviatok tak bude kratší...
takže pekný deň a kto máte prázdniny tak ešte užite posledný týždeň...
ahojte...

Felia

Ahojte.

Antiana
Fúha tak to teda je riadne veľa peňazí 1660€ za to. Ale to je podľa mňa také dosť "odveci" alebo ako to povedať že si za to musíš platiť keď to nie tvojou vinou ti praskli a vlastne ti to ohrozuje zdravie. A to len tak zrazu? Či si si ich nejako buchla? Len sa pýtam, nevyznám sa v tom či to môže len tak zrazu prasknúť. To by si potom logicky nemala nič platiť nie? Dúfam že sa ti to podarí vyriešiť čím skôr aby si nemala potom nejaké vážnejšie ťažkosti z toho. Držím palce. :)

Ja sa mám tak na sriedačku, jak stále. Raz super a o chvílu ako debil. Mám jedného kamoša (internetového) s ktorým si píšem už niekoľko rokov. A píšeme si fakt o všetkom skoro každý den že čo sme prežili, ako sa máme ale aj o problémoch proste, vieme o sebe naozaj všetko, radíme si, rozveselujeme sa ked je niekomu z nás blbo a tak. A dnes som si s ním akurát písala a sa ma pýtal že ako som na tom s jedlom že je rád že pre seba od začiatku prázdnin niečo robím a snažím sa dať sa doporiadku, že dúfa že zas nespadnem do starých koľají keď začne školský rok a tak. . A ja som mu napísala čo si myslím a on mi na to potom odpísal že sa mu niekedy zdá, ako keby som sa bála vyliečiť sa. Ako keby som sa bála dať doporiadku a žiť šťastný život bez toho aby som každý deň riešila jedlo. Že ako keby mi z jednej strany vyhovovalo sa takto trápiť a mučiť ale zas z druhej sa chcem dať dokopy. A že mám byť rada že býva v Čechách lebo by ma dal dokopy a ked nie tak by mi vybavil niekoho aby ma dal už doporiadku :-O akože :-O neskutočne ma to vytočilo O.o pripadám si jak dajaký poškodený kus niečoho čo treba opraviť. Ale už sme v pohode :D som rada že viem tak rýchlo meniť témy v rozhovore :D
Inak nemám nič nové. Len toto taká zaujímavosť z dneskajška o ktorej teraz furt musím rozmýšľať.

S jedlom to je v pohode pokiaľ nepočítam tie myšlienky počas toho a po tom. Ale jem. To je hlavné nie? Aspoň dačo do seba dostať. :) zatiaľ celkom vyhrávam. A na váhu som sa nepostavila už 4 dni :) síce mám z toho vážne obavy ale snáď to dajako prežijem :)

Tak sa majte :) držím palce

cry2

Antiana, pozistuj si to s tou poistovnou, mne sa to moc nezda. Robila som na operacke- aj na plastike, a keby si vedela, ake "kamuflaze" a veci sa tam deju. Po znamosti lekar dohodne operaciu cez poistovnu- proste napise aj taky zdr. problem, ktory nie je, len aby to preplatila poistovna. A toto podla mna nie je "tvoj problem".. o augmentacii si urcite vela citala, aj ked si na operaciu isla, co vsetko sa moze a nemoze po rokoch stat s implantatmi... Su situacie, kedy je treba implantaty po rokoch vybrat, zmenit, ale moze sa stat, ze vydrzia aj cely zivot. A ty mas problem zdravotny, cize... urcite si pozistuj co najviac info, vyvalit skoro 1700 eur nie je nic prijemne. Ja si to ani neviem predstavit, keby som niekedy tolko penazi potrebovala.

antiana

ahoj cry2, aj keď mi ich budú vyberať zo zdravotných dôvodov, vraj celú sumu hradí pacient, títo plastickí chirurgovia ani jeden nemá zmluvu so žiadnou zdrav. poisťovňou, a nové implantáty nechcem už ani za svet...už uznávam prirodzenosť...

cry2

Antiana, ale ved to nie je tvoja chyba, ze "praskli implantaty", cize by si nemala nic platit, nie? Ci platit musis preto, lebo chces nove? Ale aj tu by sa to malo dat "vyreklamovat", nie? A preplatit to poistovna. Ja by som sa na to vyprdla, mne na prsiach nikdy nezalezalo, pre mna za mna, aj keby som nemala ziadne. To je to posledne, co by ma trapilo... a zvlastne, ze si si dala ako PPP dat robit prsia, lebo vacsina zien, dievcat s PPP zenskost neprijima a kolko zien, ktore maju anorexiu ani prsia nechcu.. ale urcite ta nijako neodcudzujem!!!! To nie.
A co sa tyka hadicky do zaludka- tiez som na tom bola a nemala som pocit, ze by to bolo nieco tak priserne... ale zasa citala som vela nazorov, zalezi aj od lekara... jasne, nie je prijemne, ked pustaju vzduch do zaludka, tlaci to, ale v pohode som prezila. A bolo to celkom rychle.

Drzte sa.