Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

dobre ranko...tak nam to tu nejako naozaj zakapalo...ja sa mam tak priemerne,v jedle som nic nezmenila,dnes si idem pozriet nejake letne topanky aj z muzom...ani neviem co budem varit akosi ma nic nebavi...cela som na figu...tak saozvite ak sa vam da...ahojky...

mrska

ahojte...
ano je to tak,ja si to uvedomujem,možno je to aj tým že sa mi celkovo zhoršila psychika...stále som nejaká napätá,pozorujem sa...musím to riešiť ale momentálne riešim chrbticu a nechcem moc vymeškávať v práci...aj ked je to možno blbá výhovorka...doma nevedia nič o mojej kríze,nechcem ich do toho znova tahat...ale niečo s tým budem robiť....pekný deň...ahojte...

Maoam

tak vyzera to dost kriticky, ono to netreba podcenovat, skor, nez to sklzne do recidivy, by som radila vyhladat odbornu pomoc

Ewca

Ahojte.no mrska, skutocne to nepodcenuj, ak sa necitis dobre, stale mas blbe myslienky, zajdi radsej k psychiatrovi.pre istotu.alebo skus tie terapie.ja inak tiez myslim, ze tie obdobia sa budu striedat, raz pokoj v dusi, potom zas vycitky, to tu bude stale.je to asi choroba, ktora je v hlave stale.len to musis potlacit a nedovolit zlym myslienkam ovplyvnit tvoje konanie...Ja s jedlom striedavo, oblacno.bud jem malo, alebo mam pred menzesom obdobie prezierania a ...a tak dookola stale.ale nestazujem sa :-)

Maoam

Mrska, rozpravas tu, akoby si mala neviem ake rozmery, pritom viem velmi dobre, ako vyzeras a aj rozmery v cm, nechapem ako mozes mat tie miery na tvoju vahu, jedine vysvetlenie je ze je to vsetko vymakane svalstvo, ktore je 5x tazsie, vysvetlovala som ti to dokola dokola. Ty mas teraz miery, ktore zodpovedaju cca. velkosti 34.
Neviem si ta predstavit, ked si mala o 10kg menej.
A ani si radsej nechcem nic predstavovat.
Z toho co pises, usudzujem, ze potrebujes skutocne odbornu pomoc a mozes to predsa povedat aj svojmu neurologovi/psychiatrovi, ze tie stavy nezvladas, on to ma denne v ambulancii, bude vediet, co s tym. Proste tvoja psychika ti robi masivne problemy. Tvoje telo je chude ako lata a to pri 57kg na 164cm. Predtym si musela vyzerat ako kostra obtiahnuta kozou.
Prosimta, vybav si u neho termin, zavolaj tam, ze sa mas zle.
Podla mna mozes mat akutne depresie alebo akutne zhorsenie psych. stavu ako takeho, nejaku krizu a mala by si vyhladat lekarsku pomoc. Neber to v zlom.

mrska

ahojte...
ewca aj maoam máte pravdu,je to ťažké sa vyrovnať s týmto telom...včera to už bolo lepšie ale aj tak som z toho nejaká zmetená...viem že sa z toho len tak ľahko nevydriapem...tie obdobia sa asi budú striedať...
ewca a ako si na tom z jedlom?jedávaš dosť alebo skôr málo? ja celkom dobre..no v rámci bezpečných potravín...no dnes je upršaný deň...to bude zasa depka...tak sa majte a píšte...

Ewca

Ahojte, Mrska nechaj to tak, neries to.aj ja sim tusila, ze to tak dopadne.v poslednej dobe si mala " stavy" z vahy..depresivne ladenie, cakala som, ze sa to prelomi :-( Hod to za hlavu.novy zaciatok, bolo to len male posmyknutie...skus tu terapiu, co Maoam pisala.pretoze sa tazko vyrovnavas s vahou, novym telom ...Drz sa! Ja stale na rovnakom mieste...neviem to nejak zmenit.asi mam velky strach zo zmeny tela...Pekny den !

Maoam

Mrska, cakala som na tento den, posledne dni, otazka bola - datum, kedy sa to stane :-((.
Vsetko tomu nasvedcovalo. Mrska, ty musis ist na terapiu. Musis. Rodinu mas super, ale su to laici, nie su to ani lekari, ani psychologovia. A ty potrebujes najmä psychoterapiu.
Drz sa a pis (mail :-)

Ostatne baby srdecne zdravim, ako sa mate? Nejak ste tu totalne stichli.

mrska

ahojte...neviem komu,ale aj tak...no a ja som mala vcera den blbec...som sa prejedla a sokncilo to v mise...ano po dlhej dobe som zlyhala...ale moc som toho nedala von...potom som uz na veceru jedla iba tri bielka,bolo mi tak na figu...dnes som este doma tak dufam ze sa nic nestane...chystam si na obed kuracinu a zeleninu...ako obvykle...tak sa ozvite a majte pekny den...

Maoam

Mrska, ja som ti vcera pisala na mail...
to porovnavanie, ktorym trpite je hrozne, zbytocne vas to frustruje, ale tak co uz, väcsina zien to robi :-//, akurat si tym vyrabaju stresy.