Život bez chlapa

Príspevok v téme: Život bez chlapa
lorinnes

Ženy, ktore ste tiež bez chlapa ako to zvladate? Ja teraz nechcem rozbiehať žiaden novy vzťah lebo v skole toho bude vela a nebudem stihať ale teraz je to hruuza, nemam aktivitu nejaku poriadnu, všetky kamaratky su zadane rozpravaju sa len o svojich milých a ja k tomu nemam čo povedat. Pred par dnami som 1 vzťah ukončila a je mi stale smutno a nechce sa mi ani vyhladávať spoločnost. Nejak si potrebujem vsugerovat ze aj bezz chlapov sa da normalne žiť a uzivat si zivot...ale čo ked to šlovek vidi všade naokolo

J111

Mat buduceho svagra Rakusana a pritom som nemcinar:D Dobre to sestricka zariadila, len keby tolko nepil piv. Par navstev u psychiatra, par navstev Rakusana a mozem ist ucit:D

Maoam

to sa neda opisat, to musis zazit, su ini ako Nemci, vsak aj prirodu maju inu, mne prisli taki robustnejsi, odolnejsi, uvolnenejsi, lezernejsi, otvorenejsi, ale tak stretla som ich len par desiatok a nie tisice, takze tiez len mala vzorka

a rakuska nemcina je velmi odlisna, maju uplne inu vyslovnost a intonaciu, vsak aj Nemci maju rozne dialekty ale tak rakuska nemcina viac pripomina svajciarsku nemcinu, menej nemecku

J111

Maoam, a mohla by si opisat mentalitu Rakusanov? My sme na skole brali nejake slovicka, ktore su rakuske, ale o mentalite sme sa nerozpravali.

J111

On nechapal jak moze niekto tak rozpravat po nemecky, ak nebol v Rakusku. My sme vela slov prebrali prave od Rakusanov, Rakuskouhorsko atd. Ano, je to super, mat moznost hovorit priamo s Rakusanom.

Maoam

J111, tak ja medzi nimi rozdiel vidim :-), aj v mentalite. Su to dva odlisne narody. Ale fajn, ze mas moznost si aktivne precvicit nemcinu :-).

J111

Rakusan alebo Nemec ja v tom rozdiel nejaky nevidim. Akurat, ze vsade maju tie svoje dialekty, ktorym Slovak prd rozumie. Sestra sa na SLovensku nemohla naucit po nemecky a teraz hovori jak taka Rakusanka:D