Sestra kradne

Príspevok v téme: Sestra kradne
krtko1

Ahojte, ak máte niekto skúsenosť s touto situáciu, prosím pomôžte mi nájsť riešenie, pretože som už naozaj zúfala. Mám opačný problém. Moja mladšia sestra, ktorá si neváži nič, mi kradne peniaze, ktoré si sama zarobím na brigáde popri VŠ. Sú to peniaze z ktorých žijem, pretože jediné čo dostanem je výživné od oca a bývanie od mamy, všetky ostatné výdavky si platím sama(cestovné, strava, telefon...) Začala som zamykať svoje skrine - nepomohlo. Kúpila som si pokladničku ktorá sa nedá otvoriť ak tak iba otvárakom na konzervu aj odtiaľ vzala peniaze, zaobstarala som si trezor na kľúč, aj ten otvorila. Už mi ukradla dosť peňazí, mobil, zlatý prsteň.... Robila to aj u otca ktorému ukradla veľkú finančnú hotovosť, gastro lístky a iné veci, nakoniec sa presťahovala vraj kvôli psychickému týraniu zo strany jeho manželky ku mne a k mame. Najhoršie je že mama sa to snaží uhrať do outu, nevidieť čo robí a dokonca ju stále sponzoruje. Práve skončila SŠ a ,,hľadá" prácu. Bola už aj na psychologických pohovoroch u psychiatra, tzv. terapia - nezabralo....Nepomáhajú rozhovory ani to že som naozaj schopná na ňu podať trestné oznámenie z krádeže...Nepomáha nič, neváži si nič, necíti sa byť za nič zodpovedná. Matka zatvára oči pred tým a za blbca v domácnosti som ja, pretože sa dožadujem rešpektu. Neviem čo mám robiť, na to aby som išla sama do prenájmu nemám momentálne financie. K otcovi bývať ísť nemôžem, pretože vraj po skúsenostiach so sestrou sa boja že som taká istá. Pritom sa živím od 16-tich sama a som úplný opak sestry. Momentálne má 21 rokov a nedokážem si nijak toto správanie vysvetliť ani nájsť vhodné východisko. Ďakujem za odpovede k téme.

Phoenicopter

kleptomani nekradnu peniaze, toto je cira zlodejina. Daj si peniaze na ucet, alebo ich nos sustavne pri sebe.

J111

Ak je kleptomanka, tak sa jej necuduj, ona to musi robit. V nemocnici bol jeden kleptoman a ten ukradol jednemu aj gate:D Potom ho prelozili na A-cko medzi najtazsie pripady a po niekolkych dnoch ho mali pustit domov.

kdhfsdg

Vitaj v 21. storočí- daj si posielať peniaze na účet, tvoja sestra ani nikto iný nebude vedieť pin a je to vybavené :)

Fero M.

To iste bolo u nas a skoncilo to az ked sestra otehotnela s idiotom ktory sa na nu vykaslal. To iste bolo co sa tyka oenazi sperkov nevazenia si veci. Po dobro po zlom a nic. Niekde v detstve sa u nej stala chyba. Mozno rodicia mozno domace problemy kazdy sme ina povaha. Jedno ti poviem ze to urcite nepomoze. Nedrz doma hotovost to je jedina rada.

Magy

v prvom rade je dolezite zistit prvotnu pricinu jej spravania, ze preco kradne. je kleptomanka, alebo narkomanka?
a snazit sa poriesit ten problem, nie jeho nasledne priznaky (kradnutie).
tak ci onak, skor ci neskor budes musiet spravit nejaky razny a radikalny krok.
ci uz naozaj na nu podat trestne oznamenie (sestra-nesestra, s pomocou zaznamu zo skrytej kamery, kde bude zjavne, ze sa ti vlamala do trezoru), pripadne sa odstahovat. samostatna si dostatocne, nemal by to byt problem pre teba. alebo jej jednoducho nedat sancu, aby ti nieco ukradla. vsetky zarobene peniaze do banky na chraneny ucet a disponuj svojimi peniazmi len prostrednictvom kreditky s pinom, kde sestre nepomoze, ak ti ju nahodou ukradne fyzicky.

mam vsak silny pocit, ze problem je zlozitejsi, ako si tu popisala a potrebuje komplexnejsie riesenie za pomoci odbornikov.