Helikobakter

andula

Skús odšťaviť hlávkovú bielu kapustu a aspoň 3x denne vypiť pred jedlom 2 dcl tejto šťavy. A samozrejme užívať probiotiká. Andula

RNG

Mimi30, pokial ti helikobakter nic nerobi(vredy, zaludocne tazkosti) tak by som ani ja nerozmyslal nad silnymi antibiotikami. Nakoniec 20% deti a az 50% dospelych cez 50 ho maju v zaludku.
Ale je to "damoklov mec nad hlavou" lebo stale skodi na steny zaludka a ked sa nahodou dostane do krvneho obehu je pricinou zapalu srdcovych chlopni a inych velmi vaznych skod. Znacne sa da potlacit , dokonca ked systematicky brane vyhubit zinkovymi solami a ja kazdemu radim doplnovat si selen, zinok a probiotika z dovodov , ze su v tele potrebne...

mimi30

Dobry, mne zistila doktorka helikobaktera, ale povedala ze antibiotikami to nebudeme liecit lebo sa to aj tak potom vracia, ale ze upravime stravu.. takze mi dala poriadnu dietu. Len teraz neviem ci je dieta a upravena strava dostatocna na liecbu HP. Poradte :)

RNG

Caca cola je skodliva, lebo obsahuje privela cukru a kyseliny fosforecnej.Obzvlast je skodliva, ked ma miesto repneho ci trstinoveho cukru kukuricny(high fructose corn syrup), ktory je velmi kratko v krvi a miesto spalenia sa v svaloch skonci na 95% v peceni, kde sa meni na tuky a cholesteroly, takze vytvori pretucnenu pecen(stenoza veduca k cirhoze) plno cholestyerolov a chut do extra jedenia(zmizne z krvi, telo ziada dalsi cukor)
Kofein v coca cole je drazdidlo, postupne zuzi cievy a vedie k znizenej cirkulacii krvi, cim sa poskodzuje cele telo.
S vredami na zaludku to ale nema nic , tie su na 98% sposobene helikobakterom pilori a nie nervozitou, horucimi a stiplavymi jedlami, ako si lekari az donedavna mysleli.

lana5

mojej kamaratky syn ma helikobactera aj zaludocne vredy a pije vela coca coly.Ona je z toho nestastna, lebo syn si tym iba skodi.( syn ma 20 rokov ta colu si kupi sam)prosim ta RNG, napis v skratke, co vsetko sposobuje pitie coca coly, nech chlapec vie

anjel

Ahojte. Aj ja som mala asi pred desiatimi rokmi helkobactera. Na názvy liekov si už nepamätám, ale viem že to vtedy bola trojkombinácia antibiotík. Odvtedy nemám so žaludkom žiadne problémy. A to som vtedy mala dvanástnikový vred a zápal žaludka.

RNG

mer 7, nie celkom. V USA u deti skolskeho veku ho nasli u 20% u dospelych po patdesiatke 50%. Nie je to ako herpes, ktory ma 98% ludi a aj ked ho vybijes(da sa to velmi silnymi prostriedkami) za par tyzdnov ci mesacov ho dostanez od okolia naspat.
H.p. nie je natolko nakazlivy.

mer7

Ahoj, helikobaktera ma kazdy clovek, len niektorym sa premnozi v dosledku nedostatku prospesnych bakterii, co je uz ochorenie. Treba ist k doktorovi kt. ti predpise lieky. Niektori maju dlhodobo tuto chorobu, iní sa z toho dostanu.

marcel7804

Ahojte.Taktiež mi zistili helikobaktera a zápal žalúdka,okrem antibiotík mi doporučili aj diétu.Lenže ja som žiadnu diétu nikdy nedržal lebo som to nepotreboval a viem iba to,že by som nemal jesť:mastné,vyprážané a pikantné .
Ak by mi vedel niekto poradiť bol by som veľmi vďačný.