Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

romana

Babky, v pondelok idem na pohreb. Bože ako to zvládnem, zomrel mi krsný. Strašne ma to vyvádza z rovnováhy, myslím pohreby, nemám rada, keď ľudia plačú... prežívam to ešte dva dni. Určite pôjdem aj na kar... ja neviem... nejdem ešte nad tým rozmýšľať, je to až v pondelok...
Viem, že smrť je súčasť života, ale tí ľudia sa jednoducho stratia a už ich niet... nikdy ich už neuvidíš... a toľko krát ti prídu na um... žijú v tvojich spomienkach... Hrozne mi chýba starká.... prakticky ma vychovala, nikdy sa s tým nevyrovnám, že tu už nie je. Tak veľmi by som ju ešte potrebovala. Chce sa mi plakať.... a ráno bolo také fajn. Stačí málo a je po šťastí. Treba si ozaj vychutnať každý kúsok zo života. Nevieš, kde budeš zajtra.

romana

ryvicka
Dakujem za rady. Tak si ma trochu povzbudila. Zubárku mám dobrú. Má dobre vybavenú ordináciu a aj už nejakú tú prax. Poradím sa ešte s ňou, čo mi povie a uvidím. Viem, že viac záleží asi na laborantovi, ktorý ti tie korunky robí ako na zubárovi. Ten to len obrúsi. Dúfam, ak sa rozhodnem za, že budem spokojná. Ani nevieš ako po tom túžim. No však uvidím....

rybička

Baby, napísala som hlúposť, s tým fixným strojčekom na zuby som strávila viac než rok a pol, nie len pol roka :)))) To je najkratšia doba za akú sa zúbky spravia, ale stojí to zato!!!

rybička

take male - ja mám toho zubára zo Štúrova a jeho manželka, ktorá ale nepracuje cez poisťovne, má ordináciu v Nových Zámkoch. Obaja sú ešte dosť mladí, takže sú aj veľmi zapálení pre nové veci, chodia na rôzne semináre a tak vedia o všetkých novinkách a tak... Tak neviem či si blízko, ale myslím že už v každom meste sa nájde nejaký "lepší" zubár. Len sa treba popýtať. Tak držím palce :))))

Romanka, ja som na tom presne ako ty - prvé čo zaregistrujem na človeku sú zuby, zrejme preto, že som ich nikdy nemala pekné, celú pubertu som sa ledva odvážila na plné ústa usmiať a stále ma to zamestnávalo. Ako som už písala, v 26-ke som si dala fixný retenčný prístroj, nosila som ho viac ako pol roka, zúbky mám rovnučké a aj mi poopravovali tými kompozitmi čo bolo treba ale poviem pravdu - v najbližšej dobe sa chystám na výmenu tej jednej korunky čo mám - je to dvojka naľavo a zároveň mi doky navrhol urobiť korunku aj na jednotku, ktorú mám teraz krásne prekrytú kompozitom ale vravel že by to
radšej urobil naraz, lebo to bude krajšie. Takže dávam na neho a budem mať dve korunky - myslím že kovokeramické. On je veľmi šikovný, som s ním veľmi spokojná. U mňa tie kompozity vyzerajú skvele, nevydíš žiadne čiaročky, nijaký kameň alebo zafarbenie sa mi tam nevytvára a už to mám dlhšiu dobu. Ale neviem či myslíme na to isté Romanka, lebo to čo mám urobené ja sa nenaťahuje na zub, to sa proste nanáša v malých vrstvičkách (rôzne materiály - najskôr podklad, potom hádam nejaké leptadlo, potom vrchný materiál, lak...) a potom sa to ešte prebrúsi, prelakuje, preleští a môžeš sa škeriť spokojne od rána do večera!!! Romanka pokiaľ som dobre postrehla, máš už nad 30, to by som už možno uvažovala nad korunkami, to už pre mňa neznie tak skoro. A keď sú to jednotky, tak najlepšie podľa môjho doktora je urobiť obe naraz, potom to bude určite prirodzené. A zároveň ich budeš mať aj rovnučké. Tak uvidíš. Ale podľa môjho názoru na zuboch šetriť netreba, či už peniaze, čas alebo námahu, je to jedna z najdôležitejších vecí, keď chceš na ľudí pôsobiť pozitívne. Teda aspoň ja som o tom presvedčená a odkedy mám chrup v takom stave, že som s ním spokojná, som oveľa sebaistejšia a mám lepšie vyžarovanie. Potvrdilo mi to viacero ľudí, ktorí si síce hneď nevšimli že mám rovné a pekné zuby, len si všimli že je na mne niečo iné :)))) Tak paaa a vyskúšaj nejaké infošky zohnať, možno dokonca vymeniť zubára, neviem. Ja som šťastná že mám svojho. Je to MuDr. Výrostko v Štúrove.

romana

evcca,
Vieš, keď čítam niektoré príspevky, je mi hrozne... Ja som asi až tak hlboko nebola, myslím na dne. Som rada, že som sa spamätala... Naháňa mi to strach. K niektorým príspevkom nemám ani odvahu sa vyjadriť. Cítim len ľútosť a prianie, aby dostali pomoc...

romana

Tak sa učkajte. Možno vás raz vyhľadám, ako pomoc.... a ani nebudeme o sebe vedieť. Zvláštne... čo?
Babky, mne je fajn. Ani neviem prečo. Život dostáva krásne ružové farby. Som vyrovnaná. Cítim to, po čom som tak hrozne túžila... pocit vnútornej harmónie... Hm... nie som opitá????
Idem sa na to vyspinkať.