Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

mirabelka

ahoj evca, ja som stale tu a citam vase prispevky... len nechcem pisat, lebo vy bojujete a v tom pripade medzi vas nepatrim :(

evcca

uz mam pocit, ze si tu pisem len ja a romanka, kde ste vsetci?
to s tym kolegom a rozklepanym srdieckom je fakt pravda, vcera ma drzal za ruku a ja som bola v siedmom nebi. psycholog skonstatoval, ze vyzeram priserne unavene, je to super clovek, pred nim som sama sebou tak ozajsky.
dufam, ze som neporobila nejake gramaticke chyby lebo som prave po dvoch hodinach spanku vstala.
pekny den vsetkym.

romana

Ahoj evka!
Už ma to v robote napadlo, že si dlho nespomínala kolegu. Chcela som sa opýtať ako sa to vyvíja. Tak fajn. Teším sa s tebou. Viem aké to je, keď sa ti rozklepe srdiečko a je ti fajn.
Ja to tiež horšie znášam pred menzesom, som okrúhlejšia, prsia mám nabraté akoby som dojčila a tá nervozita by sa dala krájať čo zo mňa sála. Hovorila som to aj psychiatričke a že vraj je to bežný predmenš. syndrom. Dala mi nejaké lieky, aby som to lepšie zvládala. Už som mala aj takú slabú chvíľku, tak som si jednu dala a... zabralo to. Zrazu úplný pokoj. Tým chcem všetkým dievčatám povedať, ktoré majú ppp aby neváhali a vyhľadali pomoc.
Evka dnes máš predsa RD. Tak si oddýchni, dobre sa vyspinkaj a sprav si krásny deň. Návšteva psychologa ti určite dodá potrebnú silu. To viem podľa seba. Držím palce.

evcca

dobre ranko, mam blbe dni a stupnuje sa to. som pred menstruaciou a vtedy som dost precitlivela a vnimam sa prilis prisne. takze momentalne bojujem s pocitmi tucnoty a nenavisti k sebe. len vydrzat.

evcca

ahojte, krv bola v poriadku, este som objednana na magneticku rezonanciu a nejake esty u reumatologa. lieky od psychiatra to nesposobuju, s tym to uz lekarka konzultovala. mam strach, pretoze sa to neustale stupnuje. zajtra idem na pokec k psychologovi, tak opat to bude nejaka vzpruha. a ozaj, dnes ma kolega chytil 1x za ruku.

romana

Evcca,
a ako ti dopadli tie výsledky krvi?
Mám o teba už vážne strach, stále sa sťažuješ na únavu, rozmýšľam či nemáš únavový syndróm. Nemôžu ti to spôsobovať lieky, ktoré berieš? Aj tak si statočná, že sa tak držíš, chodíš do práce, určite si to vyžaduje veľkú námahu. Zajtra si to uži. Sladké ničrobenie... Ja až v sobotu, ale neva.

evcca

ahoj romanka, vedela som, ze to zvladnes a slzy k tomu tiez patria. ja ked som zacala chodit k psychologovi, tak som sama pred sebou vyhlasila, ze on ma nikdy neuvidi plakat, lebo ja som silna baba, no nevydrzalo mi to:-) a vobec mi to nevadi a silnou babou som nadalej.
mas pravdu, pozerala som dr.housa, milujem jeho komentare a vtipnu ironiu.
este dnes musim vydrzat v praci a zajtra mam konecne dovolenku,planujem len spat, lebo som uz fakt v koncoch.
som neuveritelne vycerpana.

wierlik

ahojte.. velmi by som vas chcela poprosit o pomoct. Mam sestru ktora ma 16 rokov, 160 centi a vazi 37 kil... predtym vazila okolo 55.. je to hrozne na nu s adivat, skusalis me psychologa , infuzie, psychiatra anic nepomaha:(:( uz nevieme co mame robit.. neviete nam nieco poradit, prosiM? vobe cnepribera ..snazis ajesta le tvrdi ze ma plny zaludok... alebo vobec nehce jest:( dakujem velmi

romana

Ahoj evcca!
Asi sleduješ Dr. Hausa.
Dnes som unavená. Teším sa do postele, ale ešte som sem kukla čo máte nové.
Dnes som bola u tej psychiatričky. Celkom som to zvládla, síce v jednej chvíli som sa neudržala a boli aj slzy, ale jej prístup je oveľa lepší, je aj omnoho mladšia oproti "tej". Nasadila mi liečbu a už o 2 týždne mám prísť na kontrolu. Tak som celkom rada. Nie ako predtým o 2 mesiace. Budem to poctivo užívať a uvidím. Mám takú novú nádej. A ešte niečo. S jednou kolegyňou, chcem začať chodiť do fitka, podľa vlastných skúsenosti viem, že pohyb mi veľmi pomáha. Vyplním si nejak čas, možno uvidím výsledky a budem sa tešiť. Ale nebudem sa nútiť, podľa toho ako to budem zvládať a cítiť sa. Najprv to obzriem a potom uvidím. Mala by som ísť už zajtra alebo v piatok. Potom napíšem.
Mám taký vnútorný pocit, že teraz sa mi to podarí. Že konečne zvíťazím. Držte mi palce.