Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

sunshine

vitaj medzi nami, poison. mas pravdu, pozname to... aj bez dalsich opisov. takze teraz sa trapis v zacarovanom kruhu? vie o tom niekto z tvojho okolia? alebo si zatial herecka? ono ked sa ta spirala PPP naplno roztoci, vsetko speje velmi tychlo k jej stredu, ku dnu. ale odtial sa treba odrazit! dufam, ze ti k tomu dopomoze aj toto forum. ja sem sice neprispievam tak casto ako ostatne holky, ale neviem si predstavit, o co tazsie by sa mi bojovalo, keby tato stranka nefungovala...

pUrE_pOiSoN

Ahojte!
Fuu,som tu nova,vlastne novo registrovana,inac forum sledujem uz dlhsie!
Takze na uvod moj pribeh,zase jeden z osudov z rise PPP ( len tak strucne,nahrubo,emocie a hlbkove uvahy vynecham):
-zacalo sa to nevinne anorexiou,potom vyliecenie--vsetko v rannej puberte,nevedome,neovplyvnene,proste to prislo a odislo..
-potom bolo paru rokov dobre,normalny zivot ale zrazu bum: nastalo prezieranie,ktore prerastlo do bulimie,myslim ze priebeh netreba opisovat.

Casom to prerastlo do kazdodennej zalezitosti,akoby som nezila v ten den,kedy by som to neurobila.Kvanta jedla,penazi,slz,narekov a prosieb...
Kazdy den sa snazim z toho vyhrabat,no neustale padam,ked to na mna pride cela sa klepem,zamykam sa,kricim..no ta svina si ma stale aj tak dobehne..

tak zatial len tolko.Rada by som sa do tejto temy aktivnejsie zapajala,zdielala s vami radosti a trapenia,pomahala v najhorsom a hladila dusicky..Lebo prehra len ten,kto to vzda!

zuzicka1989

palinka,
pani tak to sa ti naozaj riadne buria tie hormony..mat menstruaciu kazde 2tyzdne..ja som ju nemala uz od juna,aj vtedy som ju len raz dostala po 2,5roku..a potom som zacala znova s ppp,a uz sa neobjavila..
asi mas pravdu,ze som vycerpana..a potom potrebujem taky filter..ja sa aninecitim unavena,az dodnes som to tak necitila,ale dnes jednoducho uz nevladzem..a som vycerpana priznam si to..neviem ci uz si dam nejake tabletky na spanie,ci co..mam toho tolko vela a nic som nespravila!!
sa mi paci ,aky mas ty pohlad na svet,ja ho tak vobec nevnimam,no mozno raz sa to naucim..
no idem aj ja konecne ku tym kniham,lebo fakt neviem ako to stihnem..
aj ja si s tebou velmi rada pisem,a keby ze nemame obidve teraz tolko vela ucenia,tak by som tu s tebou prekecala cele poobedie:)))drz sa,pa zatial.

Palinnna

Zuzi,
ved si ju zdviham tu hlavu:) pomaly, ale niekedy mavam nejake blbe nalady v poslednom case...ale to prejde, ja to viem...aj hormony sa mi blaznia v tele, tak so mnou kadeco lomcuje, kazde dva tyzdne mam menstruaciu, tak to pripisujem aj tomu...
no, najhorsie pre nas obe je...ze sme asi vycerpane...ty brutalne malo spis...to ja by som uz bola polomrtva...ja aspon dnes som spala 8 hodin...a vies co je uplne najhorsie? ked napriklad tyzden pracujes a makas ako fredka vo dne v noci a potom pride nejaky den, ktory uz nie je v tempe rychlosti predoslych dni...vtedy mas pocit, ze potrebujes nejaky filter...v minulosti to pre mna bolo prave vracanie, dnes je to kricanie, spievanie, skakanie, tancovanie:) no, zle nelady pravdu povediac sa niekedy vynoria, ale odidu, viem to...
Zuzi, aj u teba to bude lepsie, aj to viem...musis si najst vlastnu akoby filozofiu zivota:)...linku, ktoru budes nasledovat...kazdy den si pripominam...ze pocas ppp som verila, ze buducnost bude lepsia, ze ked bude po skole a budem mat deti, potom budem stastna, teraz si to uz nemyslim...verim v lepsiu buducnost, ale viem, ze uz dnesok moze byt lepsi...ze musim zit prave tento okamih...nie ten o hodinu, ale tento, co je tu prave teraz!
Zuzi, drz sa...velmi velmi rada si s tebou pisem!
idem cumakovat do knih! papa, zatial

zuzicka1989

Palinka,
aspon viem ze nie sama,kto ma depky..mna nahodou zaujima to ako sa mas..tak kludne sa mozes rozpisovat aj viac..rada si to precitam.
ja tiez mam hrozne toho vela..a jednoducho sa neviem prinutit,ani sa mi nechce..som sprosta,mam zapocty,a ja nerobim!!nadavam sama na seba aka som hlupa krava!!ani seminarnu pracu nie som schopna napisat,som krava..
neviem mozno je to uz aj tou unavou,co som od utorka uz nespala..ja neviem..vazne..sama zo seba som potom nervozna!!mas pravdu to s jedlom,ale mne stale chodi po rozume..a aj ako som vravela ze sa to stane stalo sa to..jednoducho som nevydrzala..
AD som anija nikdy nebrala ani nebola u psychiatricky..neviem bala by som sa ze si na to velmi zvyknem,ale ked ti maju pomoct,tak si ich daj predpisat.
a hlavu hore ved ty si sikovna,zvladnes to!

Palinnna

Zuzi, ahoj! no, ja mam cely den depky...neviem, ako sa to vzalo..kde sa to vzalo...ale mam...mam sa ucit na skusky a miesto toho sa spravam ako krava...neviem si ani vlastnej hlave dat povel - ze sibe ti? musim na tej hlave este zapracovat..je predsa moja!
dnes som akurat intenzivne zacala rozmyslat, ze by som zasla za psychiatrickou, aby mi predpisala AD, nikdy som lieky nebrala a ani u psychiatricky nebola, ale v poslednej dobe, ako sa toho na mna nakopilo, mam pocit, ze mam totalne neupratanu hlavu, k prejavom ppp som sa nevratila, no jedlo ma akosi znovu zacalo strasit...mam ho pokrk...a pri tom je to take sproste obycajne jedlo...a ked porovnam jedlo s mojou vlastnou hlavou...tak sa sama seba pytam, ze kde je problem...na hlave som pocas studia dlhe roky makala, ucila sa...snazila som sa mnapratat do nej co najviac vedomosti...a jedlo...to len zjes za par minut, potom vykakas...a je...a vlastne, hlava potrebuje jedlo, ked som na nej uz tolke roky makala...nech sa este zdokonaluje...uz som sa rozpisala, a moje myslienkove pochody nikoho asi zaujimat nebudu...
tak len posledna veta...pekny vikend, dievcata!

zuzicka1989

ahojte bojovnicky!
ako vikendujete?ja som po 3tyzdnoch doma,ale je to presne tak ako som si ajmyslela,na hovno!!!hned ako som prisla mi mama zase o tych debilnych peniazoch vravela..co ja si pri tom na seba robim..tak neviem co sa do toho stara..dokopy som s nou bola asi 20minut za cely vikend,nemam vazne sa s nou chut rozpravat.a vcera?vcera bola zase ozrata,ja som bola vonku vecer,otec na nocnej.a ked som prisla domov,moja sestra este nespala..a mi hovorila o mame,ze aj s nejakou kamaratkou u nas bola,ze ani chodit nevedela,a ze este na sestru pozerali akoby ani doma nemaa byt..proste..som take nervy mala!!!moja sestra nechcem aby znasala toto iste co ja v jej veku!!jednoducho nie!!mam take nervy,teraz sme obedovali ako stale u nas ticha domacnost,kazdy ma kazdeho v riti,aspon to tak vyzera..ja uz asi ani domov nepridem,radsej si ostanem na private!!ale zase nemozem sestru tak nechat,proste ked mi o tom rozpravala..vsetko sa mi tak vratrilo naspät..
a jedine co ma napada?zase to debilne jedlo!!stale myslim na to ako sa prejest a ist vracat..nemozem sa ani ucit,a tusim ze dnes sa uz neovladnem..viem to..

zuju

ja sa ucim na skusky, patopsychologia a biologia mentalneho defketu totalne mi to nejde jednu poucku opakujem niekolkokrat, dnes som celkom dobre jedla, i ked som si o 21.00 dala pernik ale bolo to prve sladke ktore som mala