Dcéra 15 - on 32 - konverzácia cez Internet

Príspevok v téme: Dcéra 15 - on 32 - konverzácia cez Internet
Andrea78

Ahoj. Mám problém s dcérou, nikdy by mi neprišlo na um, že dokáže takéto veci, odmalička som ju učila slušnosti, poriadku. Má 15 rokov, je v pubertálnom veku, je jedináčik, páčia sa jej chlapci, a samozrejme by chcela aby som jej dovolila behať do rána s kamoškami po diskotékach. Včera, keď som jej niesla veci do izby, nechtiac som si prečítala konverzáciu s 32 ročným chlapom, myslela som že skolabujem, aby toho nebolo málo, posielala mu nahe fotky, prsia a cele telo. Neviem čo ďalej, bojím sa to povedať aj manželovi, na ňu som nakričala, zobrala som jej notebook aj telefón, teraz celý deň trucuje a beží od jednej kamošky k druhej. Prosím, ako to vyriešiť ? Mam take nervy, žeby som jej vytrhala všetky vlasy! V čom som zlyhala ? :-(

veve_IX

dajte jej zmysel. Mladí ale aj všetci potrebujeme vyvážený program - prácu i zmysluplný oddych. Užitočne prežitý čas, pomôcť môže nejaký koníček, kt. ju bude baviť, aby mala čím menej priestoru pre nudu. Prílišná prísnosť pôsobí kontraproduktívne, vyvoláva vzburu,odpor nielen k činnostiam ale môže aj k osobám... Samé príkazy a zákazy zabíjajú ducha. Slobodu treba nie zobrať, ale naučiť sa ju správne používať. Podobne ako rybu nestačí dať človeku jesť, ale naučiť jeho samého, chytiť ju.
a ešte jedna vec ktorá pomáha, zvlášť ak už nevieme čo vyskúšať: modlitba. Budem na vašu rodinu myslieť. Prajem všetko dobré, aby sa dcéra našla správnu cestu v živote a boli ste šťastná rodina :).

Lulu2011

mozno je malo sebavedoma a tým si dokazuje svoju vynimocnost, ze ku nej stary ochechulo nad nou slinta, treba sa s nou normlane kamaratsky porozpravat, ze to nie je v jej veku to prave orechove, ze priatela nech si najde, ale vekovo k sebe primeraneho, s ktorým moze postupne spoznavat vsetko co k puberte smerom k dospelosti patri

inga2

to by ma važne zaujimalo aká chyba vo vychove tomuto predchadzala.
ale naozaj,ja osobne si myslim,že nech robiíe čo robíme,tak proste su veci,ktorym nezabranime ani pri sebalepšej vychove.
jednoducho úlet z poslušnosti,vylet za dobrodružstvom........neviem čoby som ja urobila,snad by som vyhladala toho pána a spytala sa ho čo si od toho slubuje,ved to hraniči s pedofiliou!
a to teraz nemyslim,že by som vinu zhadzovala na neho,možno baba provokovala sama od seba ale on si mal uvedomiť, že je to puberťačka,ktora sa uči žiť a nedavať jej možnosť pokračovať.
prečo si myslite ,že sa stavaju z malych dievčat prostitutky a teraz to neber osobne na svoju dceru prosim,myslim to všeobecne,lebo každe dieta v určitom veku skuša niečo ,len malokomu s apodari dostat aj odozvu skor sko pochopi že j etonezmysel.bohužial niektorym sa to nepodari a padnu do toho.postrašte dceru tym že pojdete z anim,že je to proste velky vekovy rozdiel.........a dalej neviem čo ešte by som robila,naozaj ale velmi by ma to trapilo.dajte vedieť čo ste poriešili.prosim,zaujima ma to aj ja mam dceru.

bingham

Mozno si bola malo prisna...ale kazdopadne Toto je dnesna doba a pre tieto mlade baby je to v podstate normalne

Uz vela krat som zazil ako sa v podniku mlade 15 rocne baby predvadzali...a nechali so sebou robit hocico..., alebo naopak dokonca obtazovali chlapcov...a to som fakt este mierny

Andrea78

Neviem, naozaj neviem, čo robiť, aj sa s ňou rozprávam, ona ma nepočúva, hra sa s vlasmi a jedným uchom dnu a druhým von.

DzanaFX

:-((( Bože asi by som sa zrútila...Ale Ty si nezlyhala, ver mi...To tá dnešná doba ju naviedla na také veci...