Zníženie hmotnosti - nadmerné vypadávanie vlasov

Príspevok v téme: Zníženie hmotnosti - nadmerné vypadávanie vlasov
Vlasenka

Bola by som veľmi rada, ak by ste sa zapojili do diskusie, ak mal resp. má niekto podobnú skúsenosť. Behom štyroch mesiacov som schudla cca 10 - 11 kg najmä úpravou stravovania. Nedá sa však povedať, že by som držala prísnu dietu. Jediné čomu sa vyhýbam sú vyprážané jedlá, pečivo z bielej múky, obmedzila som jedlá z múky (nie však úplne vylúčila) a výraznjšie obmedzila príjem sladkostí (najmä popoludní a vo večerných hodinách), začala som prijímať viac tekutín. Pre môj organizmus to bola asi dosť výraznejšia zmena, pretože predtým mi nerobilo problém najesť sa riadne vo večerných hodinách hocičoho a aj napr. v noci :) Teraz sa stravujem približne 5x dnenne, jem primerané porcie - neprejedám sa. Sladké si doprajem v dopoludňajších hodinách vo forme ovocia, jogurtov, cereálií a pod. Na obed si zvyčajne dám nejaké hlavné jedlo. Poobede a podvečer si dám jedlá s väčším obsahom bielkovín, zeleninu, tuniaka a pod. Za posledný mesiac mi však začali nadmerne vypadávať vlasy, najmä pri umývaní a česaní. Kéď si ich češem po umytí, mám pocit, že ak silnejšie pritlačím na hrebeň, tak mi tam takmer všetky zostanú... Kúpila som si špeciálny šampón proti vypadávaniu vlasov, tinktúru na vlasy, lopúchovú vodu, pijem žihľavový čaj, užívam vitamíny, kt. mi odporučila lekárnička, avšak nemám pocit, že by sa vypadávanie obmedzilo. Mali ste niekto podobný problém? Akým spôsobom sa vám stav upravil a za aký čas? Ďakujem :)

26matulienka

ahoj vlasenka, tiež som presne týmto istým spôsobom schudla. Stravujem sa teraz tak isto ako ty. Mne sa podarilo zhodiť 19 kg za rok a vlasy mi tiež padajú. Ale mne padali aj predtým, tak neviem, či to tomu môžem pripisovať. Skôr som čakala, že to prestane, keď som prešla na zdravú stravu, no nepomohlo. Beriem lieky Isoprinosine na imunitu, predtým mi to pomáhalo, vlasy prestali padať a začali až keď som ich vysadila. Ale teraz posledne ich beriem asi mesiac a mám pocit, že ani to nepomáha. Problém bude pravdepodobne v tom (tak to vidím ja), že jeme samé chemikálie, konzervanty, nezdravé e-čka a podobne.... čomu je problém sa vyhnúť