Moja 15 ročna dcera a sex...

Príspevok v téme: Moja 15 ročna dcera a sex...
mama659

moja dcera zacala chodit so svojim spolužiakom ...to by bolo v jej veku normalne , ale dnes som chytila jej telefon a prečitala si spravy od neho a bola som šokovana ...on ma 16 rokov..
piše jej ako sa s nou chce milovat v nejakom hoteli ako by ju hladil ne tych miestach ..ako sa bozkavali a hladili ...

zda sa mi , ze na to ma cas ...ake mate skusenosti vy rodicia

salalala

No a ako tu bolo povedané, možno sú to len reči a takto si píšu... Možno by som sa s ňou aj normálne o tom porozprávala, že sa nemá kam ponáhľať, neodovzdať sa hocikomu, alebo aj keď s ním, tak trošku počkať (neviem, ako dlho sú spolu)... Povedať aj nejakú vlastnú skúsenosť, kedy to bolo po prvý krát a tak. Že chápeš, ako s ňou lomcujú hormóny, aj ty si to prežila, len aby to neľutovala a tak... Nevyčítať nič jej, niekedy normálny rozhovor pomôže viac, mne napríklad toto doma chýbalo...

free

nerozumiem ze sa vobec pytas samozrejme ze ma cas a to co tu vecina pise ze je normalne aby 15 rocne decko sexovalo o 106 no to normalne rozhodne nieje (iba ak by ste boli cigani v tedy to je okey :) )

salalala

Neviem, ale mám potrebu tu napísať aj niečo z môjho života, skôr z pohľadu dcéry.
Nevravím, že je normálne začať v 15-tich pravidelne sexovať, alebo také niečo. Tiež sa mi nepáči dnešná doba, keď si to rozdáva každý s každým, akoby nič, striedanie partnerov ako na bežiacom páse atď. Ale:
Ja som začala chodiť s priateľom tiež ako 15-ročná. Stretávali sme sa fakt každý deň, rozumeli si, smiali sa. Bol môj prvý, ja jeho prvá a možno si myslíte, že vravím somariny, je to náhoda alebo tak, no ja som cítila, že to nie je chlap, s ktorým budem len jeden rok... Tak po istej dobe som aj ja mala v 15 sex, milovanie a bolo to super, strašne nás to ešte viac zblížilo. Informácie o ochrane a týchto veciach som mala, myslím, že ako väčšina mladých ľudí teraz. No keď sa to dozvedela mamka, bol to horor. Nevedela ma pochopiť. Pritom som nikdy nič zle neurobila, vie, ako ma vychovala, že by som neskočila s prvým do postele. V 15 je to skoro, ale nedalo sa vysvetliť, že to nie je len nejaký prechodný priateľ. No ale možno sa jej ani veľmi nečudujem, lebo by to bolo ťažké pochopiť. Že to len s jej dcérou trieska puberta. Mňa to aj sklamalo, že si o mne myslí boh vie čo, že idem s každým do postele a tak... že nevie, ako ma vychovala, že si mám dať pozor a neísť s hocikým. Ty si musíš poznať trochu vlastnú dcéru, aj keď je jasné, že ťa to zaskočilo... Nakoniec som s priateľom zatiaľ vyše 5rokov, tak len tak hocikto to nebol...
Inač tiež nechápem to snorenie v mobile. Keby som sa dozvedela, že to robia moji rodičia, vypenila by som asi dosť, neverila im. Vadí mi, aj keď mi lezú niekedy do tašky, alebo iných vecí. My tiež rodičom nelozíme do ich vecí, kabeliek atď. A až tak kontrolovať dieťa? Nepoviem, ak by si mala na to dôvod, že by si videla, že sa s ňou niečo deje, upadá alebo tak, no bezdôvodne?
Neviem či som pomohla, ale chcela som napísať aj skúsenosť, aby si sa na to pozrela možno z inej strany, aj keď u každého sú tieto veci individuálne.

RNG

Rodic je na to, aby deti usmernoval, aby sa nedostali do trablov. Nakoniec ked sa do trablov dostanu, tak to rodic tiez "vyzerie"
Kto chce robit rozhodnutia, musi byt schopny za ne niest aj nasledky.
Preto sex nedospelych je absurdnost a velmi skodlivy, spolocnost znacne poskodzujuci trend.

protiprudu

Kým o tom len kecaju, je to v pohode. Otázka je, či ma ona dosť rozumu, aby sa nenechala taka mladá zviesť.

leila

mama,
je nová doba,dnes moderné mamy takým slečnám platia antikoncepciu a v dvadsiatke o nich mládenci nechcú ani oprieť bicykel..je signifikantné,že moderné mamy väčšinou žijú single,..otec by si s modernou dcérkou ľahko poradil

škoricová

No tak sopľaňa si rozhodne nemá čo vypisovať o takýchto veciach s nejakým chlapcom a už vôbec nemá čo sexovať. Ja by som jej ten telefón zhabala aspoň na pol roka a prefackám ju, nech sa uvedomí a spamätá ! Ak rodičia nedokážu vychovať dieťa, aby sa správalo slušne, nech sa nesťažujú na spoločnosť. Prvotný zmysel sexu je splodiť potomka. A určite s týmto chlapcom nebude žiť, ani sa zaňho nevydá. Posexuje ju, a skôr či neskôr sa rozídu, a potom bude zbytočne plakať, keď už bude neskoro.

Nela41

Ako môže mať niekto vôbec tú drzosť čítať si smsky niekoho iného? Ty ju chceš varovať pred prirodzenou vecou zatiaľ, čo ty porušuješ zákony mravnosti a ešte sa tým chváliš na internete. Už nie je pod zákonom a hormóny pracujú, zakážeš? Aj tak to bude robiť..

milli11

mama,

ale ved to je pekne, ze ma niekoho, kto ju ma rad. Tie bozky a hladania su fajn.

A ten sex? Hlavne jej pripomen, ak by to nahodou chceli skusit, aby nezabudli na ochranu, kondom, ktory chrani pred pohlavnymi chorobami. Je to lepsie, ako jej nieco zakazovat, z coho by len rebelovala a naopak, mozno pochopi, ze u teba najde aj cennu radu.