ADHD - porucha sústredenosti - hyperaktivita

julys

Môj muž je s nim bohužiaľ minimálne, ale tiez raz v pohode, inokedy dôjdu tak že je vynervaceny :) aspoň vie ake to je :) ja som s nim skoro stále. Moje nervy si uz viac menej zvykli :)

inulienka36

Myslím si, že muži-tatinovia to asi ináč berú, Môj muž je na nervy, ak mu stále niečo "káže" aj 10x vidím, že ho ide rozstrhnúť od jedu, pritom nikdy mu ani po zadku nedal. Asi sa v ňom vidí, vela krát spomenul, že aj on hlavne v škole to mal "v paži", stačilo, že uvidel preletieť vrabca a bolo po sústredení, lepšiu známku ako 3 nikdy nemal, po kom to díte je??

julys

Tak každé dieťa je iné aj to je pravda. Tiez mam niekedy uz nervy v kybli z toho ale inokedy je zas neskutočne zlatý. Také dieťa by potrebovalo viac trpezlivych ľudí okolo lebo je bežné že za deň zničí aj troch dospelých a vecer ma stale dosť energie a nie a nie zaspat. Osobne sa citim vďaka nemu oveľa odolnejsia voči rôznym situáciám.

inulienka36

Ahojte, s tým cukrom resp. sladkosťami je to pravda, my sme tiež malému znížili"dávku", lebo on by bol schopný zjesť celú velku čokoládu okrem iných sladkostí, takže fakt "na prídel", nehovorím, že je to úplná katastrofa, ale tiež žeby sa to nejako zkorigovalo tiež sa nedá povedať. Sestra má tiež už druháka a to je úplný opak, šiel síce o rok neskôr do školy, je živý ako chalan, ale nemá v riti vrtulu.......

kukucko

ADHD - dakujem pekne za taky dar.

Asi naozaj neviete, ako vyzera a sprava sa dieta, ktore je naozaj chore na tuto chorobu. To nie len taka neposednost a nesustredenost, ktorou trpia vsetky deti.

julys

S tým súhlasím že lieky nie sú cesta, lebo ono to nie je choroba. Je to dar s ktorým sa treba naucit zaobchádzat.

RNG

Skutocne ci neskutocne, vsetko je to len zavisle od intenzity a ta sa da ovplyvnovat.
Synovi by boli davali Ritalin, keby som to bol dovolil. Este ze som mal dost rozumu na to, ze neposednost, nesustredenost a casto neschopnost sa sustredit som musel za mladosti prekonat aj ja, a to bez chemikalii.
Inac o vzniku vobec klasifikacie ADHD si mozete precitat napr tu
www.healthcentral.com
Ja osobne saa radim k tym, ktory ADHD neuznavaju za chorobu, len nedosatatok sustredenia, discipliny a sebadiscipliny, ktora dnes na nestastie v skolach prakticky neexistuje.
Psychologicky a disciplinou sa dfa na koncentracii vela spravit, toho vysledkom som aj ja, aj moj syn. Ja som sa dokonca v mojich 17tich rokoch musel obratit na autosugesciu a jogu pri uceni, lebo som sa nevedel dostatocne sustredit na naucenie sa kvant informacii, co bolo na vysokej skole potebne a na strednej este nie.

RNG

Ja som to prezil s mojim synom kedysi. Dostaval zachvaty hyperaktivity z cukru, sladkosti, peciva a ineho z jemnej bielej muky, dokonca z niektorych potravinarskych farbiv a umelych sladidiel.
Ked presiel na viac bielkovinnu dietu, hodne zelenin a len zelozrnne produkty, tak to u neho viacmenej zmizlo.

julys

Sladkosti mu dávam čo najmenej, ale aj pri minimalnom prisune je hyperaktivny. Viem že cukru to zhoršujú, je to viditeľné