Ako pribrať? rady pre priatela

Príspevok v téme: Ako pribrať? rady pre priatela
summer2

Dobrý deň! S priateľom nežijeme spolu, takže často spolu ani nejedávame. Má hektický život, nejedáva pravidelne, raňajky úplne vynecháva a je niekedy 1-2 krat za deň ale vo väčšom množstve. Večer je často unavený, že nemá ani hlad. Je ale chudý aj keď je vysoký, tak možno to viac vynikne. Mal by trošku pribrať lebo mám pocit, že sa to v poslednej dobe zhoršilo. Vidíme sa väčšinou večer, a keď má priateľ hlad, vždy chce jesť len samé hlúposti ako sú chipsy, chrumky, sladkosti a podobne nezdravé veci, ktorým sa ja vyhýbam a bola by som rada ak by im odolal aj priatel. čo by som mu však mohla ponúknuť nech to nieje ovocie a zelenina, no zaroveň niečo zdravšie a plnohodnotne? dakujem za každú radu

summer2

môj je stále v práci, aj obedy často vynecháva ak nestíha, takže organizovanie u neho nemá zmysel..

zle som sa vyjadrila, on aj ma hlad, len nemá na nič chuť, okrem tých cipsov,sladkosti...

doubledog

ak nema hlad a ani nechce jest, tak asi tazko priberie
a co hovori na to on sam?
lebo zas pribrat nie je take tazke, len clovek musi trosku zorganizovat svoje stravovanie

Blondula

moja...s mojim byvalym som malo to iste !!! zil sam a ked som sa k nemu nastahovala,nemal ani korku chleba doma!! v chladnicke sa chladila voda a jedina obziva bola kava !! ... na ranajky v kaviarni silne presso,kola a cigareta !! ... ked som sa k nemu nastahovala,vstavala som extra rano,aby som urobila ranajky a jedli sme spolu !!! na obed som mu vzdy nachystala aspon polievku,chodieval jest domov,kedze to mal blizko :D a veceru som mu proste nachystala s tym,ze ked nechcel jest,sme sa "hadali",ze kvoli nemu beham,vyvaram a ani to nechce jest ! raz som tanier vyhodila do smeti a sla spat :D ... predstav si,ze sa rozjedol :D ... kavu som mu robievala len po jedle a cigarety vtedy obmedzil na nieco ine,ale to nebudem rozvadzat :D ...

summer2

fajčí, minulý rok som ho "dokopala" aby prestal, vydržalo mu to 9 mesiacov, ale teraz zas začal kvôli stresom :(.kávu pije stále, tej sa nevzdá ale zas zlá jedna denne :)
Problém je že u mňa nechce jesť, proste večer už nemá ani energiu jesť, tak preto jedáva také somariny. Budem ho musieť nejako "nahovoriť". ale nemyslite si, že som nejaká stíhačka, ja len chcem aby bol zdravý

Blondula

ak fajci,tak nech ako prve prestane !!! s kavou tiez opatrne !!! toto ako prve odporucil lekar mne :D z ovocia mi odporucil papat banany !!! ... a co sa jedla tyka,vsak napriklad mu uvar len zemiaky a urob na panvicke nejake medajlonky...alebo masko na prirodno !! sak receptov je veeelmi vela !!! ked pride z prace domov,nech si pekne umyje ruky,naserviruj mu papat,popripade nalej pohar pivka....ked sa napapa,moze zobnut aj nejaky chips :P