Lieky na uzkosť

Príspevok v téme: Lieky na uzkosť
anonym66

Chcem sa opytať aký je vlastne rozdiel medzi napr lexaurinom a xanaxom.Mam socialnu fobiu ktora je na ustupe a mal som depresie.Psychiater mi predpisal lexaurin+valdoxan.Pričom som čakal že mi predpíše ten xanax,seroxat,alebo oboje.Aj som to spomenul ale on povedal že lexaurin a AD valdoxan su vraj lepšie,novšie a podobne ako xanax,seroxat.Ake beriete tabletky vy čo mate problem ako ja?

RNG

Nuz moja zena berie 3 kapsule vyrobku firmy Paradise, ktory najdes pod menom St Johns Wort napr v iherb.com alebo inde.
Tento vyrobok obsahuje v 3 kapsliach zhruba 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu, garantovane.
Ine vyrobky casto nielenze neuvadzaju hyperforin, ale ho ani neobsahuju.Takze maju len zlomok ucinnosti.

tobiana

RNG, aj mna by zaujímalo, či sa dá niekde na Slovenku získať nejaký produkt, ktorý obsahuje uvedené množstvo hypericínu a hyperforínu. Mávam úzkostné stavy, sociálne problémy, ktoré mi dosť znepríjemňujú život, AD moc brať nechcem.Ďakujem vopred za odpoveď.

biely

chcem sa opytať užíva niekto kombináciu po ktorej mi je mizerne bolí ma hlava ,mam hnačku a je mi zle užívam eliceu ,mirzaten a 3krát po 5 kvapiek rivotrilu .Nieje do až dosť čo na mne skúša psychyatrička.

biely

RNG AKO SA DOSTANEM K NEJAKEMU VYTAžKU KTORY OPISUJES U SVOJEJ ŹENY AKO JEJ TU DAVKU VIE´š DAT MYSLíM TO MNOŹSTVO

RNG

Nuz ja sa sem snazim pisat veci, co sa nemozete dozvediet od beznych lekarov ani lekarskej literatury, su to vedomosti od roznych lekarov, co sa odvazia prekrocit barieru a predpisovat alternativy.
U mojej zeny napr davka 3 mg hypericinu a 30 mg hyperforinu z lubovnika zaberu vyborne a pouziva to obcas uz roky. Inac pri roznych stresovych situaciach upadne do depresii,,ktore mozu trvat aj cele tyzdne. Takto sa im narazovou davkou tychto prirodnych SSRI (teda ucinkuje to aj na noradrenalin aj na GABA, nielen serotonin)vyhne.
Domaci deprim ale ma primalu davku hypericinu na ucinok a nema vobec nic hyperforinu, tj je samozrejme malo ucinny, a farmacia nema ziadny zaujem vyrabat prirodne porodukty ako konkurenciu svojim vysokozarobkovym antidepresivam, ba prave naopak, snazia sa ich vsemozne ociernit, vcitane rozsirovania falosnych sprav.
Co sa da robit, financne zaujmy su tu prvorade, ako v kazdom podnikani.

pan d.

No, ok, RNG, ale nie kazdy ma taky prehlad ako ty, trochu to chap. U nas nie je take vedomie o tom, co akoze alternativne zabera atd. atd.

mamagaro

ahojte mam aj ja agorafobiu, na ktoru som sa liecila pred dvoma rokmi, lieky mi vysadili zo dna na den, lebo som otehotnela, dalej mi v liecbe nepokracovali, lebo som sa citila lepsie, vsetok cas a kazdu mjinutu som sustredila na dieta. Ale dnes zas a znova sa mi stalo v obchode, ze osm utiekla. Pravda vyliecena som predtym nebola uplne, ale s manzelom to bolo ok, ked som niekam isla, no teraz ani s nim. Uz som z toho zase nespokojna. byvam totiz v zahranici a bojim sa tu ist za psychologom, lebo anglictina ma mnoho vyznamov, aby som nebola pochopena zle.
dakujem za radu, ak niekto nieco vie ako je to v zahranici

RNG

Pan d, nemecki lekari maju zrejme iny nazor na to, ked predpisuju vytazky z lubovnika ovela viac, nez ine antidepresiva. Zialbohu, oni sou vynimka, vsade inde na svete zvitazila farmacia so svojimi patentovanymi drogami, ktore ale podla niektorych lekarov nie su viac v priemere ucinne, ako placebo,mtj cukrove pilulky, len sa z nich neda odist, lebo nasledky znizovania davok su casto prilis traumaticke a pre to ludia zostavaju s antidepresivami.
www.srmhp.org
www.dana.org

anonym66

Presne mi toto doktor povedal že čaje,rastliny a ine nechcem povedať debiliny na silnejšie depresie nepomožu ale treba brať lieky :D ten valdoxan je vraj najnovší typ a musím povedať že zabral na jednotku,stredne tažka depresia odtstranená.

pan d.

Ak ma niekto silne depresie, tak mu lubovnik bodkovany tazko pomoze. Este dobre, ze take oblbovaky ako xanax jestvuju.