Nevera, laska, vztah ... skusenost

Príspevok v téme: Nevera, laska, vztah ... skusenost
nektarinka_7

pekny vecer prajem. dlho sem chodim, nikdy som sice neprispievala, ale uz som v takej situacii, ze moja schopnost uvazovat a konat sa straca a ja hladam akukolvek prilezitost, kt. by mi pomohla dostat sa z tejto neprijemnej situacie. situacie, ktora aktualne panuje v mojom dlhorocnom vztahu. vzdy sme dokazali fungovat, kazdy rok, za rokom, ... dosla jdna kriza, prezili sme, dalsia, prezili sme. podporovali sme sa, boli si oporou. rozumeli sme si, vedeli sme sa porozpravat. lubili sa a vnutorne citili ze aj cez to vsetko co sme uz prezili k sebe patrime... vzdy bol starostlivy, mily, empaticky voci mne, dal by mi aj modre z neba...

prave o to vacsi sok to bol, ked sme nedavno mali krizu, kedze doslo z jeho strany k nevere. vzdy ale tvrdil ze lubi iba mna, tamtie zeny boli len "potreba", ziadny cit, laska, ci naklonnost. Po tom vsetkom som sa rozhodla odpustit, lebo ten vztah, roky a skusenosti, mi za to stali,...o isty dlhsi cas ale doslo k problemom z mojej strany (nie nevera), velmi mi pomahal, psychicky, lebo som nedokazala takmer ani zit, pomohol mi dostat sa z toho za co mu dakujem, lebo to mohlo mat horsie dosledky. no ... ked som zistila co v ten cas robil, dostala som teraz aktualne dalsiu facku z druhej strany :(( opet jeho nevera. Nedokazem to dodnes pochopit, ze ako moze clovek, ktory ma "lubi", stara sa o mna, pomaha mi, podporuje ma, a teda je na prvy pohlad "dokonalym partnerom" s ktorym clovek rata do buducna toto robit za chrbtom? :(((

vsimla som si ze nas pohl.styk sa obmedzoval, no pripisovala som to skor jeho pracovnej vytazenosti, radsej som nenaliehala, ale pretrpela svoju tuzbu po milovani, ktora niekedy bola neskutocne obrovska, absencia psychicky na mna vplyvala, ale snazila som sa ho respektovat. Ako vidim, ze tym zrejme bolo cosi ine. A ked uz k sexu doslo, bolo to take divne, ze som stale mala zvlastny pocit. No vravim, skor som to zvalovala na pracovne vytazenie.

ked sa mi ale nahodne predostrel pred ocami text ich konciacej konverzacie, napadlo ma len jedno. ze nieco spolu museli mat - bolo to evidentne...precitala som si teda vsetko, a dcitala som sa veci, ktore ... ach :( bolia. Nielen klamstva pisal (ze napr. so mnou nerobil toto a hento v posteli, lebo som mu vraj nedovolila, atd....co jednoznacne nebola pravda!),.. ale aj to ze mu vraj v posteli nestacim a ze potrebuje aj milenku a aka je ona skvela! Co zas pochopit neviem, pretoze ja som skoro ako nymfa. Dala by som si to aj kazdy den.

No, a teraz dilema ... alebo skor velka bublina, v ktorom su vsetky skusenosti, zazitky, city, sklamania zmixovane :(( ukoncit vztah, ktory "na oko" klapal, alebo ostat s nim a stratit hrdost, riskovat zdravie, atd.... ano odpoved je sice jednoznacna,comu nasmerujem aj svoje konanie... no vie mi niekto vysvetlit preco, ako je vobec toto, co som zazila, mozne??? lebo ja ho uz ABOSLUTNE NEDOKAZEM POCHOPIT. :(

nektarinka_7

áno, je to súčasť dnešnej doby (vlastne nevera bola stále, nielen dnes) ... lenže keby to bolo prvý krát, nepoviem - to sa ešte dalo odpustiť, ale druhý krát? to nie. Je ťažké keď si predstavím, že stratím svoju jedinú oporu (v rodine ju nemám), človeka, ktorý ma posúval vpred, dodával mi silu ... :( .. ale napr. taká predstava, že by som ostala s ním a neskôr ma niečím nakazí, čo ovplyvní možno aj moje dieťa (lebo sú také pohl.choroby), je u mňa tá najhoršia predstava. Horšia ako táto skutočnosť, že je proste "taký". Dlhodobo nezaznamenávam na svojom živote nič pozitívne,okrem skutočnosti, že keď som bola sním, svoje problémy som nemusela niesť na pleciach sama. pomáhal mi a ja som ten svoj život vďaka nemu zvládala...

Maoam

ale ked to clovek akutne prezival, tak to smiesne veru nebolo, no ja som si vtedy myslela, ze som jedina, ktorej sa to stalo a myslela som si, ze som blba a chyba je vo mne

ale potom som zistila, ze sa to stalo strasne vela babam a casto uplne super babam, sikovnym, mudrym, krasnym..praveze az prilis a vsetko take zlate, obetave baby :-/

niekedy si myslim, ze s prepacenim 'suky' sa maju najlepsie

winki

Moj ex bol a je tiež taký. Rozprával mi ako ma miluje, ako mu je so mnou super, bývala som u nich. Všetko fajn, až raz somzistila, že komunikuje s inými babami na nete, že má aj inú popri mne. Hej dal by mi všetko, nechel sa rozísť. Ešte aj teraz mi vypisuje a chce sem tam stretko. To sú už tri roky. Ale stále je taký. Má kopu prachov, ale pritom priateľku na každom rohu a každej sľubuje hory doly.

ika211

Mozno to berie ako konicka, chodi na net a bali tam baby, zvysuje si tak sebavedomie a zistuje, ktora je ako schopna naplnat jeho predstavy o sexe, to, ze tebe sa zda, ze vas sex je super, este neznamena, ze aj jemu to staci, mozno potrebuje nieco ine, alebo skor ho jedna zena nedokaze dlhodobo uspokojovat....on proste povysil sex nad dusevno a hotovo. V kazdom pripade je dost nezrely a ty si polda mna kdesi inde, tak sa nad nim netrap a najdi si nieco ine.

winki

Nektarinka niektorí sú takí....majú partnerku,ktorej by zniesli aj modré z neba, ale popritom iné na sex a výletiký a zábavky a príde im to normálne. Je to jednoducho taký typ.

ika211

nektarinka, v zivote je vela oblasti v ktorych sme nejaky: oblast manzelstva, priatelstva, zamestnania, rodicovstva, susedstva...clovek moze byt dobrym rodicom a priatelom a zamestnancom, ale zakonite este nemusi byt aj dobrym manzelom...ako priatel je tvoj priatel super clovek, dokaze sa pre teba obetovat a pomahat ti, tak isto sa zrejme obetuje aj pre inych priatelov a znamych, je proste taka povaha, ale ako partner je proste nanic, nedokaze byt verny, potrebuje mat vzruso s viacerymi zenami, mozno raz bude aj dobry otec, ak je obetavy a zodpovedny, ale stale bude nanic partner, je mozno aj dobry zamestnanec, ale furt bude na houbi partner, jednoducho kazdy sme nejaka povaha a tak to proste musis brat, ze ty si zas dobra partnerka a mozno v inej oblasti si na houbi, cize ak nedokazes zit s tymto zistenim, tak sa s nim rozid a najdi si ineho, co bude ako partner super. Kazdy mame svoje priority a nie vo vsetkom sme dobri. Jeho sotva zmenis, bude vyhladavat sexualne dobrodruzstva, kym ho to neprejde, co moze trvat este peknych par rokov, ked sa potom vybujaci, tak sa usadi a do onca zivota uz bude aj dobry manzel trebars, ale ty cas neurychlis.

nektarinka_7

čerešňa - a áno pýtala som sa prečo to robí opakovane - vraj je to potreba, ktorú si nevie vysvetliť. že ľúbi iba mňa, ostatné využíva iba na tú potrebu (týmto zakončil)... hoci popravde, v tej ich konverzácii bolo niečo v zmysle, že mu nestačím, potrebuje aj iné ženy, že nie je so mnou spokojný v posteli, že mu nič nedovolím (čo je blbosť, práveže nič som mu nikdy nezakázala,ba čo viac, skôr ja iniciovala) a že ona je úžasná, že strašne mu chýba to, čo mal s ňou, že keby si mal vybrať milenku, bola by to len ona atď... pričom mne tvrdil, že žiadna žena mu nedala viac, než ja ... že o tom to nieje, žeby som mu nevyhovovala.

nektarinka_7

čerešňa - práveže to tajil dokonale. Aj keď som mala pochybnosti, tak, keď som sa ho na niečo tejto téme blízke opýtala, samozrejme zatĺkal s "debilným" úsmevom na tvári alias "tebe asi hrabe, teba by som nevymenil, chcem ostať s tebou, som s tebou spokojný" ... to, že som sa dočítala ich konverzáciu, bola moja iniciatíva, no nešla som do jeho súkromia s týmto úmyslom (nájsť jeho milenku), ale s niečim totálne odlišným - nútila ma iná okolnosť (z tohto pohľadu úplne bezvýznamná)... o tom on vie, len asi nerátal s tým, čo som tam bohužiaľ našla... veď aj v ich konverzácii spomínal že vzhľadom k tomu, že to a to, nemám šajnu to zistiť, tak že sa môžu zas a zas stretnúť... práveže to tajil ... skrýval predomou ...