Vela nezodpovedanych otazok

Príspevok v téme: Vela nezodpovedanych otazok
LifeIShort

Ahojte,
neviem ci tento moj vylem bude pochopeny a ci na neho pride aspon nejaky ohlas ale skusim to.

Vela krat sa trapim pre rozne veci ktore nedokazem pochopit a neviem najst odpovede na svoje otazky.
Najviac ma vsak trapi otazka bytia a zivota. Nie preto zeby som nevedel najst jeho zmysel, nie preto ze by som sa mal zle, prave naopak.
Vela ludi mi pride divnych.
Nechapem ako sa niekto moze zmierit s tym ze tu ma odzit trebars 70-80 rokov zivota a dovidenia.
Svet bojuje o ropu, nerastne suroviny, nabozenstvo pritom zabuda na fakt ze akokolvek sa takato vojna skonci, skonci sa aj zivot cloveka.
Ludia chcu vlastnit majetky gigantickych rozmerov, alebo chcu ovladat inych ludi ci pozemky. Ja sa pytam naco? Aj najvacsi vladca sa dozije len trebars do 80? To mu staci? nechapem to.
Miesto toho aby sa spojili a zacali pracovat na technologiach, kolonizacii vesmiru, tu riesime detinske otazky.
Ak by sme vedeli kolonizovat vesmir pre kazdeho jedneho je tam planeta podobna zemi. Bijeme na malom uzemi. A niet z toho ziaden osoh ani progress, naopak len marnime cas.
To je jeden typ spolocnosti.
Druhy typ ako by fungoval podla nejakeho algorytmu prezit ale tiez sa nezamysla do buducnosti a problemy riesi len v kratkych casovych usekoch. Neriesi to ze zomrie a ani ine faktory, zije tu a teraz pracuje, uziva si pozitky. Vam to staci? takyto zivot? Ja mam vzdy pocit ze to nie je ono. Hlava sa s tymto fakto nevie zmierit, vie ze to nie je nemozne.
No podla mna ak sme niektori dostali tu schopnost uvazovat o tom ze chceme prekonat fyzikalne veliciny, procesy, ak sme dostali schopnost uvazovat o nesmrtelnosti, o tom ze okrem zeme je miliarda inych galaxii, potom musime byt predurceny aj tieto hadanky rozlustit.
Momentalny zivot ponuka miliardy moznosti ako ho prezit, otvorenim vesmiru to vsetko znasobime.
Chcel by som rozlustit tieto otazky, chcel by som vediet rozlohu vesmiru, co je po jej krajoch, v com sa tato hmota nachadza, ake su suvislosti medzi okrajmi vesmiru, su vobec nejake okraje?, odkial sa tato hmota z ktorej vznikli planety nabrala kedze viem si predsvit ako vznikal zivot a planety ale neviem si predstavit ako z nicoho mohlo vzniknut nieco.
Niekdy ma trochu stve ze som sa nenarodil par storoci alebo tisicroci neskor, ludstvo je podla vsetkeho strasne v plienkach a som smutny ze sa nedozviem odpovede na moje otazky, aj ked zijem stastny zivot, kiez by trval vecne...
Podla mna ako ludia mame na viac, na kvalitnejsi zivot ako zijeme, dlhsi, rozmanitejsi... ostava len dalsou otazkou kedy sa konecne prestaneme venovat malichernostiam a zacneme pre svoj druh naozaj nieco robit ako team z ktoreho mozme profitovat vsetci.

LifeIShort

ajajaja ->
ja sa nedomnievam pre mna je to fakt. tak ako bratislava je hlavne mesto tak aj to ze boh pre mna neexistuje je faktom.

no urcite by sa o seba clovek mal vediet postarat sam a byt samostatny a nebyt na nikom zavysli to je zaklad, ak toto clovek nedokaze nebude vediet vyriesit ani komplexnejsi problem

anarchia by mi prospela este viac ale chapem kam tym mieris, nie som poisteny voci tomu ak by zem explodovala alebo by do nej narazil astoroid, pokial by bolo 100 percent planety zem neobyvatelnych tak proti tomu poisteny nie som
ale mozno za 20 rokov ked bude ceestovanie do vesmiru normalna zalezitost ani toto nebude problem.

anjelik *

Kafík, podľa mňa vývoj bude vždy prísne individuálny. :o) Plus si myslím, že nič,čo tu existuje a čo si kedy videla vo filmoch, ako trebárs Avatar, nevzniklo bez príčiny a tou je to, že si niekto musel spomenúť, poprípade *odčítať*, že je niečo také možné. Nedá sa nič vymyslieť bez predstavy o tom a tá pramení zo spomienky.:o)

ajajaja

ja za fakt povazujem vseobecnu platnost- napr. v r. 1993 -vznik SR; hlavne mesto sr- bratislava a pod. a nie nieco ,co si mozeme len mysliet alebo sa domnievat...

to ze si si problemy vyriesil sam asi svedci o tom,ze az take neriesitelne neboli...i ja som si uz vyriesila kopu problemov a i tak si myslim,ze niektore su neriesitelne...a i tak sam clovek bez akejkolvek pomoci vie riesit len malinku ciastku rozmanitych problemov

dam fikciu na margo tvojich poistiek,kt.si neviem co chces zabezpecit- co ak nastane taka anarchia, vsetko skrachuje, nikto ti nic nevyplati a vymozitelnost prava bude nulova? istoy neexistuju.stat sa moze vselico...

LifeIShort

kafik -> lietenie bola metafora, parafraza

tiez si ludia mysleli ze sa to neda a da sa to ... tak ako vsetko co sa niekedy nedalo aj toto sa da, len treba prijst na sposob. chce to cas, nervy a tvrdu pracu ale pojde to. napokon uz tesla tento problem riesil ale nebol pochopeny so svojimi vynalezmi.

Nevychadza to nabozenstvu? podla mna je to momentalne najbohatsia mafia zijuca na zemi v cele s vatikanom. Ich praktiky prania penezi, privlastnovanie si majetkov, vycuciavanie ludi cez statny rozpocet a dene, nemaju obdobu v celej historii ludstva. Sedia na zlatych tronoch obklopuju sa zlatom a kazu o ludoch co nemaju do ust.

Inac stale si sa nevyjadrila k tomuto obrazku a o tom ako boli ludia upalovani za vedu v mene nabozenskej cirkvi. Ako boli oznacovani za bosorakov bosorky, ako plienili ine narody v mene boha s posvetenim papaze. Obrali tuto zem o 500 rokov pokroku. Tam kde sme dnes sme mohli byt pred 500 rokmi. Toto je boh toto je nabozenstvo, nastroj na cenzuru, vojnu a hnev. Nabozenstvo ani boh nema s mierom nic spolocne.

kafe

anjelik, viem, že nemôžu byť všetci ľudia na rovnakej duchovnej úrovni, vždy budú rozdiely a tak to aj má byť. Ale tie rozdiely nemôžu byť priepastné. Netuším ako to funguje, či ľudstvo aspoň z jednej tretiny, z polovice alebo stačí aby len elita sveta bola na takej duchovnej úrovni, že začne telepatia a teletransport byť normálnou súčasťou života.

LifeIShort

ajajaja -> pre mna to je fakt, pre teba to fakt byt nemusi

inac preto som voci takymto faktorom poisteny, nespolieham sa na vykupenie ani na inu pomoc, mal som problemy vyriesil som ich a vyriesim ich znova. O co lepsie ze som sa poucil a aj keby sa neviem co stalo spravil som si zopar poistiek ci uz financnych alebo technologickych alebo inych ze aj keby sa hocco stalo stale budem mat o co sa opriet.
A vies co je na tom najlepsie?
Dokazal som to bez pomoci hockoho z vas, a okrem toho som zabezpecil aj svoju rodinu, matku otca.
Ja ti odporucam pracovat na sebe, verit v prvom rade sebe, zabezpecit sa, a hlavne na nikoho a na nic sa nespoliehat len na seba.
V zivote mas plno kamaratov znamych, ale v skutocnosti bude vzdy len na tebe ako budes konat.
Ak sa ti zivot vymyka z ruk znamena ze ho zijes zle.

kafe

life, ja tiež hovorím že sa to MôŽE podariť, pretože netuším aké zákonitosti musí dodržiavať duša, či sa dokáže naviazať len na jedno telo alebo sa môže pripojiť aj k inému (niečo ako bolo vo filme Avatar), takže ja NEhovorím, že sa to nedá. Len ti pripomínam, že už teraz nedokážeme prebrať ľudí z kómy, hoci "žijú". Ako sa budú preberať zmrazený ľudia bude tiež zaujímavé, lebo zľahka ich prefackať.. to asi nebude ono. Ale AK sa to bude dať (napojiť dušu znova na jej telo) tak na to určite prídeme ako to urobiť. Ale je tiež možné, že sa to NEDÁ. Proste obidve možnosti pripúšťam a fandím všetkým, ktorý sa radšej 1000x chcú presvedčiť o tom, že sa to nedá ako sa vzdať. Len vedecky na to ľudia asi neprídu.
Life, ja nehovorím o lietaní ale o premiestňovaní sa bez pomoci nejakého prostriedku, len vlastnými schopnosťami mysle.
"preco sa poboznici obavaju tak spolupracovat s vedou?" K tomu si ako prišiel? Toto sú klasické predsudky o veriacich, stretla som sa s nimi strašne veľakrát a vôbec ma neprekvapujú. Úprimne a jednoducho veriaci človek nemá problém s poznávaním nepoznaného a hľadaním vysvetlenia aj pomocou vedy. Len je dosť veľa veriacich, ktorí úprimní byť nedokážu a všetkému tomu (aký má verici človek byť) sa len učia a veľakrát sa to proste NEnaučia ani za celý svoj život. A vtedy sa držia striktných pravidiel a toho, čo povedal pán farár a na celý OBSAH náboženstva zabúdajú.
"Nie je to nahodou preto zeby rozlicne otazky boli rozlustene a tak by nemohli manipulovat ludmi?" Budeš sa diviť, ale keby sa dalo manipulovať s ľuďmi a dokopať ich k láske, tak by sa to náboženstvám už asi podarilo, nemyslíš? Lenže tí zasratí ľudia sa láske bránia a nie a nie sa dať zmanipulovať.. do kelu, prečo to tým náboženstvám nevychádza? :) No dobre, už vážne. V dnešnej dobe sa informácie/poznatky pred ľuďmi nedajú skryť.Ttakže nevedomosť je kvôli neschopnosti vedcov tie ťažké otázky rozlúštiť. Nie kvôli šikovnosti náboženstiev brániť vedcom v objavovaní odpovedí.

anjelik *

Kafík, fajn príspevok až na jednu vec. Je jasné, že inteligencia davu sa rovná inteligencii jeho najposlednejšieho člena. ;o) Ale nemyslím, že by sa dalo vyhlásiť, že VŠETCI ľudia musia byť na tom rovnako, aby sa sprístupnili informácie, vedúce k cestovaniu vesmírom. Je niečo také, ako vývoj a ten neprebieha z rovnakého štartovacieho poľa. :o) A tak je naivné sa domnievať, že všetci sme tu rovnakí. Čo keď je ľudstvo iba taký experiment? Vyšších bytostí, ktoré sa vzdelávajú pozorovaním, ako sa my tu veselo trápime s brutálnymi problémami ako čo bolo prv, vajce alebo sliepka??? Či je správne vyspať sa na prvom alebo osemdesiatom rande??? Aké silikóny sú najkrajšie??? Ktoré náboženstvo je to pravé? A ČO to je to duchovno?? Náš pán duchovný? ;o) Alebo zlatá aura? :o)))

ajajaja

no hlavne ze pises hned v prvom prispevku o akomsi FAKTE ,ze nabozenstvo na tento fakt zabuda (fakt,ze zivot skonci)...fakt neni zaroven tvoj nazor, takze toto si este uprav v hlave.

ps- pises ,ze mas stastny zivot, tak tiez si dovolim tvrdit nieco o tebe (kedze si si ty dovolil o mne, ze nakolko mam taky a taky zivot a taku psychiku , tak preto mam sklony verit tomu comu verim)...ty mas zas sklony verit len sebe preto,lebo doteraz mas zivot usporiadany stastny a chces aby trval vecne (to pises vo svojich prispevkoch ), mas teda pocit,ze je vsetko v tvojich rukach, mas vsetko pod kontrolou, este sa ti asi nestalo ,ze by si bol bezmocny v rieseni problemu (nie vsetko riesi racio)....takze sa ti ani necudujem,ze boha nepotrebujes ...ale mozno by bodla skusenost, keby si bol zufaly z toho, ako ziadne tvoje riesenia nefunguju ...a mal by si pocit ,ze sa ti uplne vsetko vymklo z ruk...

LifeIShort

kafik ->
s tou prvou castou by som bol opatrny, lebo ono sa to v buducnosti podari a potom ta prva cast vyznie fakt divne, bolo uz plno vyrokov ako co sa nepodari.
Myslis si ze lietanie je duchovna zalezitost? Ja si to nemyslim. A predsa si ludia nevedeli predstavit ako lietat a tiez v tom videli nadcloveka. Ze na to treba byt duchovne vyrovnany a podobne.
Dnes nemam pocit ze to ked nastupim do lietadla je nieco specialne a musim podstupit pred tym duchovnu ocistu.
V buducnosti to bude uplne trivialna zalezitost ako dnes je napriklad lietanie.

K druhej casti by som povedal len na margo celej tejto veci, preco sa poboznici obavaju tak spolupracovat s vedou? Nie je to nahodou preto zeby rozlicne otazky boli rozlustene a tak by nemohli manipulovat ludmi?

2.bp.blogspot.com

a pozri si tento obrazok ak mozes a vyjadri sa aj k tomuto.

dakujem