Bledosť

Príspevok v téme: Bledosť
Niko339

Zdravím všetkých,
chcel by som sa Vás opýtať, či nepoznáte nejaké výrobky - do 20 éčok - ktoré by mi pomohli vybieliť pokožku.
Prosím tých, ktorý ma tu mienia presvedčovať že: ale opálenie je krásne; na opálených chalanov baby letia ... a tak podobne...
Prosím - zdržte sa komentárov. Jednak ich budem ignorovať, čiže.
Ak má naviac niekto - resp. vie - o receptoch, ktoré dokážu zbieliť pokožku, prosím, ozvite sa TU.
Nie som chorý, len sa mi páči predstava bielej, alabastrovej kože, ktorú v stredoveku pripisovali šľachte a panovníkom, kdežto opálenie zasa robotníkom.
Som toho názoru, že biela pokožka je krajšia ako tmavá, ktorou sú dnes takmer všetci posadnutý.
Aby ste si vedeli predstaviť...:
Som meter osemdesiatštyri vysoký, mám tmavé vlasy, bledú pleť a sivé oči, pričom nosím modré šošovky. Vlasy mám skoro po plecia, ale keby som opálený, nehodilo by sa mi to. Už niečo cez dva roky som vkuse bez opálenia, avšak občas sa mi stane, že sa opálim. V takých prípadoch odporúčam všetkým bledumilom recept: Zmiešajte bielok so soľou, rozrežte polku citrona a túto "masku" si naneste na popálené miesta. Do desiatich minút zmyte a opálenie je omnoho a viditeľnejšie bledšie.
Takže, ak niekto vie d'aľšie recepty, poprípade o kozmetike, ktorá dokáže vybieliť pokožku, píšte sem :)

iskierka

nečítala som spodné rady, takže to čo napíšem už možno spomenuté bolo.
Ja som mala tiež éru bledej snehulienkovskej pokožky :D robila som si vývar z petržlenových vňazí a ním potierala líčka..sem tam i citrón

Niko339

Nela41 - ak sa ti chce robiť zdlhavú procedúru, môžeš sa kúpať v mlieku, a ak sa chceš rýchlo zbaviť čerstvého opálenia, fakt skús ten bielok zmiešať zo soľou, a citronom si to natierať na poškodené miesta. Toto leto som si šiel raz na polhodku zabehať a vrátil som sa kompletne červený viac ako paprika. Som si to rýchlo urobil a opálenie takmer zmizlo, čiže :)
Monii - :D Priznám sa, jazvy po akné som ešte nevidel :D čiže neviem ako to vypadá :D
Nahalee - nom, tak ja som myslel Brada Pitta :D Ale až teraz som si spomenul že Lestat je Cruis :D
Orol - tento prípravok sa dá aj kúpiť, teda ten zastudena lisovaný panenský olivový olej? Inak vd'aka :) Hned ako budem mať nejaké drobné si pôjdem kúpiť :)

Nela41

Ja som bola vždy bledá a tiež som si vypočula všelijaké narážky že sa opalujem v cemente a podobne veci ale mne to skôr lichotí.. len toto leto ma dosť opálilo a neviem ako sa toho zbaviť nepáči sa mi to :(

orol

Niko339 - ak chceš mať peknú bielu tvár, ruky, zmiešaj panenský olivový olej za studena lisovaný so šťavou z citróna a touto miešaninou si natieraj každý deń ráno, alebo večer tvár, alebo ruky. Je to Kneipov vyprobovaný, odskúšaný a odporúčania hodný prostriedok.

Niko339

Tak, vd'aka teda :D
Monii - ja tiež mám akné, teda len na čele, asi dva je*áčiky na slichách a na brade, ale včera som si kúpil Clean and Clear - nejaká rýchla SOS mastička - v takom striebornom obale - a od Dermacolu sprchový gél AcneClear... Poviem ti, včera ráno som mal na čele XXX vyrážok, večer, po sprchce ked som si aplikoval jednak ten sprchový gél a jednak i Clean and Clear, tak pozerám do zrkadla a neverím vlastným očiam - viditeľne menej vyrážok a ráno som skoro omdlel - skoro nič, len tie veľké je*áky, ale i tie mi miznú, čiže.. :) To ti odporúčam :)
No a čo povedať... ja nosím skoro stále slúchatká v ušiach, čiže to čo vravia si dokážem len odčítať z pier, čo samozrejme neviem, čiže mi je to fuk. A ak by si im mala niečo povedať, tak skús: No a čo že som biela, aspoň si ma ľudia nemýlia s ho*nami :)
Lochnes - Teda, zrovna dnes som si kukal obrázky Liv Tyler :)
A čo ti odporučím..: ak poznáš Oriflame, tak tam majú - v katalogu - VERYME taký tmavý mejkap (obal je čierny, vrchnák fialový) a vedľa neho i čísla s odtieňmi. Tam je aj porcelánový odtieň, ktorý vytvára fakt bielu kožu. Stojí cca 3,50 éčok, ale naozaj dobrý je a naviac voňia po malinách /tuším :D
čiže, fakt skvelé :D
Potom ak chceš niečo prirodzenejšie vyzerajúce, tak napr. v DM-ke predávajú púder od Dermacolu číslo 1. Porcelánový. Kedysi som ho objavil a poviem ti, fakt dobre maskuje jednak i vyrážky a aj iné nedokonalosti pleti. A ak si chceš byť istá tím, že budeš vypadať dobre, daj si ten mejkap od Oriflame-u a ten púder, a uvidíš, budeš vypadať jak Arwen :D :D
Nahalee - to tiež viem :D V zime ja ale vypadám brutálne hihi :D a čisto biely púder som našiel v CATRICE kozmetike, ale nijak extra to na mne nevidno, len fakt slabo to zblední :D
Mne sa tie ich dohovory páčia a berem ich ako komplimenty :D
Ale :D čo má každý s tým "sexi?" :D sexi je niečo iné, nie ja :D Ale tak, vd'aka :D Nom, keby som nepoznal sám seba, tak podľa opisu by som si predstavil skôr Lestata(tuším) v Interwiev s upírom :D
Nom, ja by som krátke vlasy nedokázal mať :D Nehodia sa mi a tony gélu si rozhodne nebudem dávať :D Stačí mi, že vidím bráchu ako si dáva XXX gélu a laku na vlasy :D :D
uyfjrschhfls - Keby mám špiritistickú tabuľku, prečo nie :D

lochness

aj mne sa viac paci bleda pokozka, hlavne v kombinacii s tmavymi vlasmi (a dlhe vlasy na muzoch? hnnnnnnngh :D)

ale podla mna az do takych extremov nemusis ist, ja by som tiez chcela vyzerat ako Arwen z LotR, ale prirodzene sa mi to nepodari a riskovat podrazdenie alebo nebodaj dake poskodenie koze kvoli tomu nemienim... tak len zavidim a slintam, ale sak su podstatnejsie veci v zivote, hehe