Kam ta nasa republika speje....

Príspevok v téme: Kam ta nasa republika speje....
Simonella

Aj Vy ste si vsimli, ako to tu je (v nasom state) za posledny cas na *** ? Neviem, ci sa to zda len mne, ale takto este nebolo. Myslim financie, praca, depresie z toho a pod. Ved to je hrozne.. Ludia tu nemaju pracu, musia odchadzat do zahranicia a nechavat tu rodiny s malymi detmi aj na dlhe roky, aby tu vobec prezili..Vsetko ide hore, len prace niet. Nviem ci to je take alarmujuce aj v inych castiach SR, alebo len na vychode, ale na to sa neda divat. Ved rodiny nemaju dat co detom do ust, hlavne ze cigancata si chodia v najnovsich NIKE botaskach..
Ludia pomaly nemaju z coho vyplacat odvody, na krkoch maju exekucie a dlhy, same depky, ja nechapem..Kazdy den nejake samovrazdy.. a preco asi.. Ved to nie je zivot tu. Tu je to len o nejakom prezivani z dna na den. Ked sa pozriem ako ziju napr. ludia v Amerike, v kolkej hojnosti, kazdorocne vselijake dovolenky a rozhadzovanie penazi na hovadiny. Tu clovek obraca kazdy cent. Vazne premyslam, ze odtialto je najlepsie odist co najdalej.. Podla mna si mame zivot uzivat, ved je len jeden, a nie ho takto prezit..
Pisem to tu, lebo chcem vediet, ci to takto vnimate aj Vy, alebo ja to len vidim takto hrozne..

mlost

kasli na sti. chyba tam dialnicna 6tka a je to priserne tvrde na kazdodenne auto :D
i ked to uz ani nie je hothatch ale skor rally raketa :D
mohli tam dat ostrejsi motor a spravit z neho viac supersport :D ale to by stalo asi viac ako teraz :)

wreck

mlost, ved to pisem! :) stat na teba zvysoka a viackrat, takze je to na tebe. vypalne platit musis, tak to ostatne si zabezpec sam. cesty si sam stavat nebudem, to uznavam, ale ani nemam problem s ich kvalitou. dialnice, rychlostne cesty a cesty prvej triedy vieme urobit dobre, nemam vazne vyhrady. na ostatnych prisposobim rychlost povrchu cesty, pripadne jeho nepritomnosti na ceste. :)) ked sa staras sam o seba, zdravotnictvo si mozes dovolit sukromne a nemusis sa spoliehat na stat, ktory ma logicky sklon poskytnut kazdemu viac-menej rovnaky standard.

ide o to co najmenej sa spoliehat na stat, kym naozaj nemusis. potom tu nebudu taketo picungy, lebo kazdy sa pozrie najprv sam na seba.

tiez by som mohol papulovat ze niekto ma imprezu sti a ja nemam. tak sa najprv pozriem na seba, v com asi moze byt problem a zistim, ze no tak asi nie som ochotny pre to urobit tolko, aby som ju mat mohol, ako ten, co ju ma.

ked hladam chyby alebo pruser, zacinam vzdy od seba. toto tu chyba a potom sa nam tu takto zosockovava. ;)

omg1

simonela - tým "diskriminovanym" nedavo rozdavali byty po eure, lebo si svoje znicili, ja ako slusny obcan sa musim trapit s celozivotnou hypotekou, je mi zleeeeee z tohto pri...statu

mlost

wreck
ehm. stat serie na teba. dava ti rozbite cesty a mizerne zdravotnictvo kdezto si od teba ci nas berie cca 80% dani...
tak to kde sme ???

wreck

no vyzera to tu ako stretnutie klubu 'mlady socan'. ;)

Simonella, v amerike ziju vo viac-menej rovnakom hospodarskom zriadeni ako my tu, takze jedna aj druha rodina ma v zasade rovnake sance na presadenie sa pokial ide o to, co ti stat dovoli. v amerike je skoro 16% populacie pod hranicou biedy, ktoru kazdorocne stanovuje urad jedneho z federalnych ministerstiev (department of commerce). u nas je to 11%. takze teoreticky, v usa mas vyssiu sancu byt na hranici chudoby, samozrejme podla ich standardov, ako tu.

stale vidim, ze sa vyskytuje chore myslenie typu 'stat sa ma o mna starat'. dufal som, ze sa len musi obmenit generacia intenzivne zasiahnuta totacom a planovanym hospodarstvom, aby toto chore myslenie vymizlo. zda sa vsak, ze mladi socani, kedze tu dobu nezazili a nemohli sa z nej poucit, by tu radi nastolili akusi neprirodzenu rovnovahu medzi schopnymi a neschopnymi, a samozrejme ich podskupinami, tymi, ktori si za to mozu sami, a tymi, ktori nie.

kym si zdrava a kym to vobec dokazes, mas povinnost sa o seba starat sama ako najlepsie vies. ak sa rozhodnes zalozit si rodinu, mas povinnost starat sa AJ o nu ako najlepsie vies. to chce predovsetkym zmenu myslenia v zmysle -- JA som zodpovedna za svoj zivot, kym som fyzicky a dusevne schopna, takze je NA MNE, aby som sa o seba a o svojich postarala. nemozem cakat, ze NIEKTO pride a urobi to za mna. tu je ten problem, nie v ciganoch, nie v odpade, ktory sedi v ba na hradnom vrsku a okrada nas. ciganov ani odpad nezmenis, bude to tu stale. ale svoje chore myslenie zmenit mozes. ak vobec pomyslas na nejake vybocenie zo spolocenskeho priemeru, tak je to dokonca nutna podmienka.

s myslenim predvadzanym v tejto teme bude clovek chudobny aj vo svajciarsku, kde takych ludi je mimochodom tiez skoro 7%.

Simonella

pan d. - nemyslela som tích ciganov, vo robia v UK. ale tu tychto co nerobia nic, anosia tie nike :)) peniaze maju samozrejme od statu. Ved len taky rodic za to ze posle decko do skoly dostane mesacne 30 eur. na KAZDE dieta! tak bodaj by nemali... ale hlavne, ze su diskriminovani :) tak neviem kto je. preco aj nam nelatia, ze chodime?

ale to je jedno. zas bolo v spravach, ze potraviny pojdu dost hore. kazdy rok idu.. Ludia uz pomaly ani jest nebudu...ale hlavne ze Spanielsku sa poziciava.. A nech my pomreme aj hladom :) ach.. ja urcite odtialto vypadnem.. je mi uz zle z tohto statu.. A nech si tu robi na dochodky neviem kto.. aj tak ziadne nebudu...