Som slušniačka?

Príspevok v téme: Som slušniačka?
Slušniačka

Dobrý deň.

Neviem, či niektorí z Vás vedia, čo je to slušniačka, tak Vám to trochu objasním. Je to človek, ktorý je nadmierne slušný a zodpovedný a ja neviem, či taká som aj ja. Zaregistrovaná tu už som ale chcem, aby to bolo anonymné. Takže mám 12 rokov a každý mi hovorí že som slušniačka ale podľa mňa nerobím nič, čo by ma za zodpovednú slušniačku opisovalo. Som normálne dievča, ktoré nepije alkohol, nefajčí, nedroguje, netúla sa po večeroch do noci, (zvyčajne von ani nechodím, keď tak len poobede, večer vôbec). Televíziu taktiež cez týždeň nesledujem, lebo mám veľa príprav do školy, učím sa asi 2-3 hodiny denne, len v sobotu a v nedeľu mám oddych, ale podľa mňa je to málo. Idem do siedmej triedy. Chodím aj na tanec, klavír a spev, ale podľa mňa nerobím nič výnimočné. Neviem, čo ich to napadlo, myslíte si, že preto, že sa netúlam večer po uliciach a po diskotékach, nesedím pred televíziou a počítačom celý deň, nepijem alkohol, nefajčím, nedrogujem, cez vyučovacie hodiny dávam pozor, sústredím sa, s nikým sa nerozprávam a poslúcham, som slušniačka? Neviem, či je dobré alebo zlé byť slušniačka, ale každý deň chodím do školy načas, aj na krúžky tak, aby bolo všetko v poriadku, nevyrušujem, sústredím sa a každú hodinu sa hlásim odpovedať. Neviem, ako by som sa ešte mala popísať. Na počítači nie som často, aj to len radím ľuďom, poslúcham aj rodičov (jednoducho každého, aj učiteľov), zdravo sa stravujem a športujem. Raz poobede za mnou prišla kamarátka, rozprávali sme sa, hrali, bicyklovali a rodičia išli do obchodu, kúpiť niečo na večeru. Ja som si čítala knihu a ona mi niečo hovorila. Dostala nápad, že si objednáme pizzu a ja som nebola proti. Dala som jej peniaze na pizzu a telefón (zabudla si doma), a keď tá pizza prišla, čudovala sa, že som si z nej nedala. Ja jednoducho odmalička jem pravidelne 5 krát denne a keď už som raz jedla, tak už nechcem sa prejedať, nemám zapotreby jesť pizzu, čipsy a koláče. Samozrejme, že pri výnimočných situáciách, ako sú narodeniny, meniny, Vianoce alebo Veľká noc, si dám niečo nezdravé, ale aj to len v malom množstve, neviem, prečo sa mi všetci tak čudujú, veď na tom predsa nie je nič zlé, či je? Ďakujem veľmi pekne.

Dovidenia.

opica

no zbezne som si precitala mamin prispevok, a myslim si, ze potrebujes odbornu pocmoc..aby si 12 rocne dieta strazilo co je zje takym stylom, ze si to vazi, je len zdravo, hodinu denne tvrdo cvici..nemas skor nejake psychicke problemy, nabeh na anorexiu?

Slušniačka

Leela333@ Nie, nechcela som sa tu vychvalovať a ani počúvať aká som iná alebo tak, lebo sa toho dosť napočúvam aj v normálnom živote, napotrebujem to počuť ešte aj tu!
Každopádne ďakujem.
Viď: www.zdravie.sk
To písala moja mama.
weir_d @ ja sa hrám a mám radosť fakt aj s maličkostí...

weird_

slusnacka alebo nie, ale znies hrozne neslobodne. ako podla pravitka.
aj ten pisomny prejav taky mas.
bavi ta takto zit, alebo len chces potesit rodicov?

nehovorim, aby si sa zacala opijat, flakat skolu alebo travit cas pred tv, len mi u teba (aj vzhladom na vek) chyba spontannost, hravost, r a d o s t. absencia osobnosti. ale to je len moj nazor :)

fialka5

si úplne normálne dievča,a pre niektorých jedincov si slušáčka a to sa moc nenosí si iná ako väčšina ale to neznamená,že ty si na "vine",grázli majú v dnešnej dobe zelenú a normálny ľudia sú pokladaní za nenormálnych,nevšímaj si reakcie ostatných a buď sama sebou,podľa tvojho popisu máš sebadisciplínu čo je vzácna vlastnosť a určite vďaka nej si môžeš v živote splniť svoje sny a ciele.

bez_S

preboha máš 12..čo chceš robiť? veď to je normálka..doma pekne buď pri mamine :D a nie sa vychvalovať , že nepiješ,nefajčíš atď. :DDD ach, čo ja sa nedočítam

opica

no ja mam pocit, ze si sa chcela pochvalit, neviem si inak vysvetlit takyto prispevok..

ja si totiz neviem predstavit 12 rocne decko na diskoteke..ok, mozno detskej ano, s poharikom, alkoholom...haha

akurat po riti...

ja ked som mala 12, tak ma nasi nepustili ani do mesta, spat o 21 00, koniec..

na diskoteke, prvej, detskej som bola v 15tich, a to len raz a cez prazdniny, na "dospelackej" v 17, aj to len u starych rodicov v malom meste..

PS: nikdy som nepila, ani nepijem, z cigarety som nepotiahla, a so sexom som zacala po 20ke:D

tak a hrajme sa, kto je vacsi slusnak!:D
predpokaldma, ze rovnaky rezim plati u vsetkych tvojich spoluziacok, s vynimkou mozno 2

nevidim nic vynimocne, ani extra slusnacke na tebe na zaklade prispevku

Maoam

Sewie, ale takato extremna disciplinovanost nie je pre ten vek velmi obvykla, skor je to najmä vychovou a asi je to dost praca rodicov.
Deti prirodzene potrebuju svoju slobodu a mat aj vlastny priestor.

Ona znie uplne perfekcionisticky a potrebuje pocut,a ka je uzasna.

Leela333

Mám pocit, že chceš teraz počúvať aká si ty výnimočná a lepšia ako tí druhí. Prestaň sa tak zaoberať sama sebou a ži si svoj život ako chceš. Čo ťa po tom, že niektoré tvoje činy sa môžu iným zdať zvláštne?

Ale tiež by som sa čudovala keby si s tebou objednám pizzu a ty z nej nechceš.

sewie

Maoam, ja by som to nebrala tak tragicky...ja som bola slusne dievcatko asi do 17tich a vteda sa zrodil moj osobny styl...ked chcem odtrhnem sa z retaze ale viem kde su hranice:)

Aja02

Tych dobrych a slusnych ludi je dost, akurat vacsina ludi si takych nevsima. Skor si vsimnes nejake opite decko ako to slusne, ktore sa dobre uci, ale v skutocnosti je tych dobrych ludi presne tolko (ak nie aj viac) ako tych zlych.