Kedy je lepšie mať vrh šteniat

nikinika1

NIKDY by som nevyhodila psa na ulicu. Nech by bol akýkoľvek zlý. NIKDY. Nechápem, ako niekto može psa vyhodiť alebo ho týrať. Smrť takým ľudom!

Naja85

Mohol aj utiect, ale tiez nedavno bol na adopciu nejaky york od mnozitela a zial sa to stava coraz castejsie. Proste vychadzaju pomaly z mody ako pred rokmi westici a maltezaci. Inak pred 2-3 dnami som videla z nejakeho utulku foto, ako niekto priviazal k plotu fenu s krasnym oboojkom a voditko, mala este pripnuty na obojku nahubok, ktoty vyzeral ako uplne novy a obdalec bolo otvorene vrece granul. Takze aj to sa moze stat, ze pes vystrihany, vycesany moze byt vlastne vyhodeny.

lost

to su obrazky...

drz CTRL a potom na to klikni a nasledne pusti CTRL, aby ti to otvorilo v novom okne a nepresmerovalu stranku naspat..
(CTRL je tam uplne dole vlavo ;) )

nikinika1

lost

a aké máš plemeno? :D
____________________________

naja85

ten pekne ostrihaný jork, určite utiekol. Prečo ba niekto okupal, ostrihal psa a vyhodil ho? Väčšina takých psovb sa niečoho zlakne a utečie. Lebo jorkšír nepremýšľa ako napríklad nemecký ovčiak.Avšak to nie je v každom prípade.

Naja85

Ak chcete niekto yorka a zaroven chcete aj pomoct, je tu stranka, na facebooku, Terier a jeho x v nudzi. Zial aj yorkshir uz vychadza z mody:(.
www.facebook.com

lost

preto ked by som videl niekoho ako vyhadzuje psa napr z auta..

eeeeeeej, to by potom ten clovek bol v novinach :D

ale skor v sekcii cierna kronika...

lost

inac ja som kupil svojho psa s PP za 250eur..
hovoril som s chovatelmi o tom, a ze su v strate z toho..
predali 4 steniatka za 250 kazde, myslim ...

cize naklady na 1 vrh mali vyse 1000 eur...

(zda sa mi ze okolo 1100 az 1200..)

dali ich pod cenu preto, lebo im robili zle (nicili veci) doma a tak radsej prekusli stratu..

a ja som vysmiaty, ze som kupil super psika (i ked pociatocne naklady su ZANEDBATELNE !!!!!!!!!!! opakujem ZANEDBATELNE - toto je pre ludi, co si myslia ze 200eur v pociatocnej cene psa urobi zasadny rozdiel !!!! ) cize, a ja som vysmiaty, ze som kupil super psika a sluzi dodnes :D

prave teraz som sa vratil z rakuska, kde mu nakupujem, lebo na slovensku je to BIEDA.. a nechal som tam len za jedlo a malu lopticku a obojok so stakou cez 40 eur... :D

cize hej, pes je sakra velky naklad..

a ten moj nema ani 5kg co sa tyka hmotnosti.. neviem si predstavit, ze by som mu kupoval jedlo v takej kvalite pri hmotnosti 45kg .. co je 10x viac ako teraz..

a uz vobec nepocitam tu extremnu byrokraciu a buzerovanie a čipovanie (moj na to aj tak NIKDY nepojde :P :D aj ked mi budu nukat milion eur v neoznacenych bankovkach..) a pokuty od policajtov za vencenie bez voditka :D

ale aj tak je to moj najmilsi a najlepsi kamrat na svete :D

Naja85

Neviem, kde ste videli, ze som niekoho nazvala svinou, na taku uroven sa ja nemusim znizovat. Nie som mudra, len som pred par rokmi mala podobne nazory ako vy dve a som rada, ze sa mi otvorili oci.Za vsetkym, co som tu napisala, si stojim. Ja viem, ze niektori veterinari stale opakuju tu svoju "pravdu", ze fena by mala mat aspon raz za zivot stenata. Len je to trosku inak-ak by to malo mat nejaky vplyv na vyskyt rakoviny, tak by zrejme fena musela byt "kotna" pravidelne(a neviem, co je horsie, ci riziko rakoviny, ktore bude zrejme rovnake alebo ohrozovanie vycerpavajucimi porodmi).

Nie som preto, aby mal niekto psa s PP-to schvalujem, radsej ako bezpapieraka a podporovat mnozitelov. Ale preco chovat na bezpapierakoch alebo na neuchovnenych psoch s PP(teda nemaju spravene ziadne prehliadky, ktorymi by presli, ak by sa mali uchovnit-preco predavt chybne vlastnosti, znaky dalej, lebo tie chyby tam mozu byt, aj skryte).

Ajajja, mozes napisat meno "chovatela". Myslim, ze viacerych naozajstnych chovatelov yorkshirov s PP by to zaujimalo, lebo zrejme je potrebne urobit poriadok aj medzi nimi, ked sa uz znizuju na uroven mnozitelov.