Pre ktoru VS sa mam rozhodnut? Strasna dilema

Príspevok v téme: Pre ktoru VS sa mam rozhodnut? Strasna dilema
nerozhodna

Ahojte,
momentalne riesim istu dilemu.
Nastupujem do 1. rocnika bakalarskeho studia no ani nahodou este neviem kde nakoniec skoncim. Podala som si prihlasky na viac skol a na niektore ma aj zobrali.
Uz v juni som sa rozhodla pre jednu, pre tu kt. som najviac chcela. Je to fajn skola a dobry odbor, ale odkedy som sa pre nu rozhodla, trapia ma pochybnosti. Ja som totiz silny introvert a tato skola nie je v mojom rodnom meste, budem byvat na intraku, dochadzat atd...a toho sa prave bojim..nikoho tam nepoznam ani mesto, ziadnych ludi...viem ze s tymto ma problem mozno aj 2/3 ludi ale ide o to ze pre mna je velmi tazke najst si priatelov a zaclenit sa do kolektivu.. tak som sa v navale miernej paniky rozhodla ze zavolam na studijne na skolu v mojom rodnom meste - tam som si tiez dala prihlasku, vzali ma, ale poslala som navratku ze tam nejdem, je to uplne ina fakulta aj odbor ..spytala som sa ci je este mozne nastupit..povedali mi ze ano..takze teraz neviem kam mam ist..
zhrnutie:
1.:ta pre ktoru som sa rozhodla v juni : mam uz vsetko vybaveve- zapis, intrak, potvrdenia, je daleko, budem byvat na intraku, novi ludia, lepsi ale aj narocnejsi odbor, lepsia skola, viac vydavkov, miera prezivaneho stresu: nadpriemerna
2.:ta na ktoru chcem prejst: je v rodnom meste, som doma, rodicia a priatelia nablizku, minimum stresu, slaba skola, rozhodne horsi odbor, malo vydavkov

neviete mi nejako poradit? bol uz niekto v podobnej situacii?

dedy

nesúhlasím síce s názorom, že ľahšia cesta nikam nevedie, avšak určite by som volila odchod na intrák, človek sa osamostatní trochu a spozná iné mesto, nových ľudí (áno aj keď si introvert), zážitky, vedomosti, skúsenosti... a vyplakávať celé dni a noci určite nemá zmysel, len sa prosím nezatvor v izbe na intráku, ale ak ťa niekto (spolubývajúca, spolužiaci, ktokoľvek) zavolá niekam, tam choď aspoň na chvíľu :)

ajajaja

nerozhodna- LAHKA CESTA NIKAM NEVEDIE...vacsinou. urcite chod tam,kde mas perspektivnu. ja som tiez taka ako ty, ze si tazko hladam kamaratov(pritom v sukromi som velmi ukecana), no byvam na intraku a teda bola som nutena sa bavit so spolubyvajucimi a tak to nejako vyslo.urcite tam bude kopa ludi z inych miest, mozno aj z tvojho mesta a este budete aj spolu cestovat (moj pripad)...

mozem sa opytat-aky odbor?

m,mlk

nerozhodna,
choď na tú školu, ktorú chceš študovať. aj ja som silný introvert. prežila som všetko. som rada, že som odišla z domu. doma je veľmi dobre. ale človek sa MUSÍ raz osamostatniť a vysoká škola je na to veľmi vhodný čas.
áno, bude to ťažké, ale len zo začiatku. každým mesiacom a rokom to bude jednoduchšie a budeš nakoniec rada, že si neostala doma.
Veľa šťastia!

nerozhodna

ja viem ze sa treba vydat tazsou cestou a neulahcovat si to..
lenze ja neviem..ked u mna je mozne ze tam budem dni a noci vyplakavat a darmo sa budem vsemozne snazit prisposobovat, proste so sebou nepohnem a zosypem sa..
nie naozaj,ale som psychicky velmi nevyrovnany clovek

sweater*

aspon podla mna je zivot aj hlavne o prekonavani sameho seba. ak zostanes v rodnom meste nikam sa "neposunies". ja som tiez introvert ale uz som sa posunul strasne daleko oproti tomu kde som byval a je to len tym ze ked pride situacia ze do slaka sami neznami ludia, same vybavovanie , zistovanie, proste treba komunikovat s hocikym a hocicom tak naschval do toho idem a prekonam to a potom som so sebou spokojny. ale ja niesom ty ze ano, takze neviem ako sa ti citis, ci ti to aka si vyhovuje, mna to napr. ale strasne na mne se*ie ze som aky som a preto schvalne vyhladavam take situacie aby som to zmenil a aj sa to postupom casu dari, hlavne treba trpezlivost :)

horylesy

Prva skola, jednoznačne. Nevyberaj si ľahšiu cestu. Problémy ťa zocelia, a načo by ti bola škola ktoru sa neoplatí studovat.