Stres

sansom

kopejka, tá sila zvuku sa prejaví za pár rokov.
RNG správne .

Opar rokov budeš hluchý, by som viac písal, ale mohol by si to brať ako urážku a nechcem, nikoho uraziť.

Skúšal som aplikaciu d.c.b. no hluk je killer. Až budeš starší, ak vôbec sa toho dožijes, rád budeš počúvať TICHO.

RNG

Nuz ja to nemam vycicane z prsta, je to vysledok merani mnohych ludi ako aktivita mozgu pri roznych hudbach a intenzitach.
A nie ste jedini s tym nazorom, ja som prezil vychovu syna, co si pustal hard rock a heavy metal(v tom case medzi mladezou oblubene) az prastali steny a tvrdil, ze mu to robi na nervy dobre. Az sa skoro nervove zrutil od tej "dobroty".
Dokonca tvrdil, ze pod stresom sa rychlejsie uci, tak si vsetko nechal na posledny moment a potom hlboko do noci horuckovite robil, aby rano totalne zlyhal na "dokaz" toho, ze je to tak spravne.
Nuz ale mladym nedohovoris, musia sa opalit, aby sa naucili, a to je zialbohu casto bolestive.

lost

Ak by som neskusil, tak by som ani neveril ako to dokaze pomoct :)
K celkovej pohode..

A samozrjeme, celkom sa mi osvedcilo nebrat zivot az tak vazne..

Proste ak je problem neriesitelny, ale odlozitelny, tak ho nejak rozsekat na viac casti atd..

Resp drobnosti ako je cokolada (ale zase nie vela, skor len pre kratkodobe potesenie), sporty take lahsie, alebo kratka 20-30minutova kupel, spominana hudba, a v neposlednom rade aj socialny kontakt / bytie v normalnej a kludnej spolocnosti..
i ked ku sportom, mozno aj nejake narazovejsie.. neviem teda ci to zvysuje stres chemicky, ale clovek sa aj tak citi lepsie potom, ako keby nicn erobil :D (napr 2hod tenisu, alebo vela KM bicyklu atd..)

To len taky nazor od laika :P

lost

Osobne preferujem tak 3 hodinovu bez hudbovu prechadzku so psom mimo mesta :)
ticho, 22C chladok, a tma..
napr teraz :D od 23 do 02 :)))