Spoločný život bez papiera - druh a družka

Príspevok v téme: Spoločný život bez papiera - druh a družka
aduliena

Chcela by som vás poprosiť, aby ste napísali svoje skúsenosti, ak ste v takomto vzťahu, aké sú plusy a mínusy.
Láska je krásna, ale človek nikdy nevie, čo prinesie život a môže nastať rozchod. Ako ste riešili takéto situácie? Prípadne ak sa narodilo dieťa, tiež treba dokazovať, kto je otec, koho meno bude mať... proste samé mínusy a prekážky na úradoch...
Takisto by ma zaujímalo, či ste registrovaní na úradoch, ak žijete v takomto vzťahu, proste ako to všetko je. Vďaka.

Serapentium

ja som povedala, ze sa s touto asociaciou nechcem SPAJAT, nie zit v nej.

nechajme to tak :) prosto manzelstvo je zvazok, ktory riadi stat a to ja nechcem. ale s priatelom planujeme mat "svadbu" raz - pozveme priatelov, oslavime nasu lasku, ale nepodpiseme sa na papier ziadnemu uradnikovi. to je pre mna laska :)

lionesssssss

ale v asociácii sa nedá žiť :-DDDD ide o význam slova, ale na to serme

tvoji rodičia nesexovali/nesexujú? starší ľudia nesexujú? v manželstve sa nesexuje?

lionesssssss

tak držím palce
ja sa na takú "asociáciu" (asi myslíš inštitúciu :-DDD) cítim už asi od 17tich...v podstate od vtedy, ak poznám svojho partnera.
ešte doladíme pár finančných záležitostí a ideme do toho bez ohľadu vek

Serapentium

tak je tam viacero argumentov, ale asi najdolezitejsi je ten intimny a spolocensky - nepaci sa mi, aby nas nase okolie vnimalo ako manzelov, citim sa hrozne mlado na to, aby som sa spajala s takouto asociaciou. Ja mam v rodine moju tetu, ma maleho syceka a nie je vydata za svojho druha a ziju spolu :) Proste da sa to, ja v tom nevidim problem. Zatial v tom ja nevidim vyznam. A ano, je to mile, ked ma byt argument - boj o majetok. Zatial vsak verim svojmu partnerovi na tolko, ze keby doslo k rochodu, tak sa rozumne dohodneme. Ludia by si mohli riesit tieto otazky sami medzi sebou a nie nechavat to na stat.

lionesssssss

tak prečo si ho nechceš vziať? prečo nechceš aby ste boli manželia?
potrebuješ zadné dvierka, alebo mu neveríš?

každopádne, držím vám palce, ak k tým deťom, aj tak ku všetkému :-) a naozaj úprimne

Serapentium

vobec nie :D ja uz som 6 rokov stastne zadana, velmi dlho som o tomto premyslala a trvalo mi to vela casu, kym som na toto dospela. ale s mojim partnerom by som rada zostala naozaj dlho a planujeme aj deti v takomto vztahu casom.

Serapentium

ja som zatial za zivot bez manzelstva, napina ma na zvracanie, ked mlady clovek (do 25-30) oslovi svoju 'priatelku' - toto je moja manzelka (mam asociaciu nejakych starych rodicov, co spolu spavaju raz za rok :D )

ako vazne sa mi to bridi, lebo je to strasne staromodna institucia. no kto by zivil pravnikov a sudcov, nebyt rozvodov :) a samozrejme by klesol ekonomicky rast nebyt svadobnych predrazenych siat, crieviciek, oddavajucich a neviem coho a koho este...:D