Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot

Príspevok v téme: Potrat - sloboda rozhodovania vs. pravo na zivot
Magy

Zakladam tuto temu kvoli tomu, aby ste sa TU mohli vyjadrit so svojim nazorom na danu vec.

Poprosim pouzit vlastny rozum a zmysluplne argumenty, nie vyguglene citacie, prip. nazory inych ludi, znamych, rodicov, politikov, cirkvi...

Diskutujte slusne a bez napadania ostatnych za ich nazory.
--
A aby som to zacal a postavil sa na niektoru stranu, tak uvadzam svoj nazor: Kazdy z nas (s vynimkou svojpravnosti zbavenych ludi) ma vylucne pravo rozhodovat o svojom zivote, svojom tele A VSETKYCH JEHO SUCASTIACH.
Ako legislativne, tak aj fyzicky.
A teda v pripade zeny aj o plode vnutri nej, kedze je priamo zavisle na jej existencii.

0vecka

lol podla mna by mali katalici byt za interupcie vsak sa take decko hned dostane do neba a nemoze sa z neho stat luteran ... :-D

inak podla mna by to malo byt dovolene a je jedno ci je to decko clovek alebo nie .. denne sa deje kolko vrazd a nikoho to netrapy ... toto mi nepride take tragicke...

Sejla

bella12 to je v poriadku. Je to dobrý kompromis - bola som pokrstená kvôli babke, ktorá je katolíčka, takže ak podľa ich teológie ostanem aj tak pokrstená a kresťanka, babke nemôže to zrušenie vadiť. Ale keďže ja v ich teológiu neverím, tak katolíčka som vlastne ani nikdy nebola, ide mi len o to, aby to bolo oficiálne pre úrady - aby sa nejaká kresťanská politická strana neohadzovala nesprávnymi štatistikami a nereálnym počtom kresťanov v tomto štáte:)

Magy

bella, bol by som rad, keby ste si taketo debaty o bohu a svetonazore nechali bud pre seba, alebo sa presunuli inde. ja by som mal tiez kopec argumentov, preco som ateista a preco je viera a nabozenstvo podla mna blud a podporil to desiatkami prikladov a argumentov zo zivota. ale tato tema je o inom.
vdaka.

bella12

sejla, formulár môžeš vyplniť, z cirkvi môžeš vystúpiť, ale pokrstená zostaneš. Krst je nezmazateľným znakom a ver mi, že raz budeš veľmi rada, že nebolo možné sa ho zbaviť.

Každý z nás si na základe životných skúseností vytvára názor na svet - a aj na Boha, avšak tento názor môže byť skreslený. Navyše máme tendenciu prispôsobovať si Boha podľa svojich predstáv - ale to už nie je Boh. Najdôležitejšie je nájsť pravdu - nech sa nám už páči alebo nie. Nie je to ako s balíčkom cukríkov, z ktorých si vyberiem len tie zelené a ostatné, ktoré mi nechutia, jednoducho ignorujem.

Iba Katka

Lost, neviem ako môžeš prirovnávať potrat k narazeniu do zastávky, kde je 35 ľudí. Tam je dosť veľký rozdiel. Potratom ublíži matka len saba sebe - lebo ten plod ešte nie je človek, neuvedomuje si svoju existenciu. Zatiaľ čo napáranie do zástavky ubliží rodinám 35 ľudí, ktorí by určite chceli, aby si za svoj čin trpel. Komu ublíži tá matka? Len sebe (ak ovšem na to nehľadíme z toho veriaceho hľadiska). Inak rada by som vedela, či ty "vieš" ako sexovať, ochrana totiž nemusí zabrať stále a rovnako ani "vytiahnutie včas"

anjelik*

Magy, každý si vyberá svoju matku..ale nie vedome..iba pocitovo. Sám musíš vedieť, že je niečo, čím ti je tvoja mama blízka. Niekedy sa dieťa narodí z túžby otca, poprípade starého otca a potom sa vraví...celý dedo. :o)) Problém ovšem nastane, keď sa bytosť nedopatrením usadí v mužskom tele...to má potom čo robiť, aby presvedčila toho muža, že chce byť otcom a ešte aj maminku hľadať. :o))))