Vtipnost a hlupost to je to iste alebo mam sa s nim rozist

Príspevok v téme: Vtipnost a hlupost to je to iste alebo mam sa s nim rozist
rozidenapria

dobry den.
dnes mi moj parnter povedal nieco.
ja som povedala nieco uplne z cesty.
a on si myslela, ze ja vtipkujem.
povedal, ze ty si ale vtipna.
a este povedal, ze vtipnost je skoro to iste, ako hlupost.
teda ze som hlupa.
mam sa s nim rozist?
lebo ja som to vazne nevedela, tak nie som vtipna ale nie som ani hlupa a urazat sa nenecham.

katka.bk

nechápem tejto otázke... Ak si hľadáš zámienku aby si sa s ním rozišla pretože ho už neľubíš tak to jednoducho povedz.. a nie hľadaj blbosti vo vašej komunikácii... keby som ja mala písať o radu zakaždým ked si niečo poviem s manželom...tak to mám zodraté prsty od klávesnice... a to sa ľúbime :-) občas sa doberáme... No je na inteligencii jednotlivca ako sa zachová... a ja sa teda nejdem rozvádzať ked mi muž povie že mi šibe .. :-DDDDD Pekný dník prajem všetkým šibnutým

adrianam

Ako moja...To este nic nie je. Az ti zacne hovorit to co moj ex mne, vtedy ho kopni do ... Napr. mi v smske napisal ahoj krava ako sa mas? To mala byt akoze sranda. Ospravedlnoval to tym, ze je cudzinec, ale ini z jeho krajiny sa tak nechovali. A to je len zlomok - takze az zacne mat taketo reci, viec co mas robit:)

Carie

Kazdy obcas trepne nejaku hlupost, sme len ludia, nie dokonale bezchybne bytosti. Ale ponizovat ta za to, a ze si hlupa... tak to je sila. To bude asi nejaky zakomplexovany dilino co potrebuje ponizovat druhych aby sa sam citil lepsie.

xxxxxxxxxxxx

podla mna by si nam tu mala napisat cely vas rozhovor takto to posudit nevieme ci si ozaj hlupa alebo je hlupy on alebo ste hlupi obaja alebo sme hlupi my a vy ste uplne v poriadku...

arman

lost, to nieje znak nerovna sa.

To je znak nerovna sa len v urcitej syntaxe. Treba ozrejmit aj v akej.

Lebo v inej syntaxe to moze znamenat nieco ine. Nie kazdy pouziva C. :-)

lost

Posli ho na lingvisticky kurz :D

Alebo mu povedz, ze "smiesne" != "vtipne"
(hento je znak nerovna sa)

Mnoho ludi robi podobnu chybu v anlictine a povie "you are so funny" namiesto "you are so witty"

~~~~~~

vtipnosť 1. p.humor2. p.dôvtip

dôvtip schopnosť rýchlo, pohotovo uvažovať a uvážlivo konať: prejaviť dôvtip •

slovnik.azet.sk

naopak:
hlúposť 1. p.sprostosť 1,2,bláznovstvo 12. p.daromnica 13. p.táranina