Angina

Príspevok v téme: Angina
Mato123

Dobry den. Pred tromi tyzdnami som bol u lekarky lebo som mal velke bolesti hrdla, nemohol som prehltat a ani poriadne hovorit a mal som take cervene bodky v hrdle. Doktorka to skonstatovala \"ze taku anginu uz dlho nevidela\" a predpisala mi antibiotika Amoksiklav kt. som bral 7 dni. A teraz po ani nie dvoch tyzdnoch co som sa vyliecil mam ten isty problem s hrdlom, bol som u doktorky a predpisala mi zase atb Dalacin C 300mg. Chcem sa opytat ci je dobra volba ich zacat brat, lebo osobne si nemyslim ze brat v priebehu 3 tyzdnov dvoje antibiotika je dobre? Prosim poradte mi.
Dakujem

2bodka

Urcite neber antibiotika spolu s probiotikami v jednej davke :) probiotika si daj v strede medzi davkami ATB, cize ked napr. ATB beries o 8 a dalsie o 16tej, probotika si daj o 12tej :)
na to hrdlo si kup aj Florsalmin uz sa predava aj v spreji, je to salviova tinktura na zapaly ustnej dutiny a dasien.

Mato123

Tak teda som bol v lekarni pre tie ATB a zobral som si k tomu probiotika LINEX. Pravdepodobne mi nic ine ako zacat brat tie antibiotika nezabera lebo to hrdlo mam fakt v dezolatnom stave a potrebujem sa s toho cim skor vyliecit. Este by ma zaujmalo ako treba brat ATB a probiotika lebo probiotika mam brat 3xdenne 2 tabletky a atb tiez kazdych 8 hod, treba tam nehat nejaky odstup alebo ako?
Dakujem

2bodka

mala pockat na vysledky a potom nasadit vhodne ATB, imunita je oslabena prave ATB, u mna to bolo to iste, odkedy som zacala ignorovat antibiotika a zacala sa liecit alternativne, nebola som vaznejsie chora (ked nepocitam obcas prechladnutie s nadchou..) prave ATB je to co nam nici imunitu a lekari to obcas predpisuju ako lentilky, raz jedny, raz druhe, ked nezaberu, tretie... to je nonsense toto

TinaM

Pokial mas oslabenu imunitu a naozaj silnu anginu, casto sa slovek nevylieci len jednymi atb. Ako spomenula bodka, urcite si kup probiotika- v podstate je jedno ake, v lekarnach je naozaj siroky vyber. Pokial mas bolesti, tak ja by som tie atb. brala.

Mato123

No dnes ked som tam bol tak mi spravila aj vyter, ale s toho budu vysledky za tyzden ked mam prist na kontrolu, comu trosku nechapem. Ja viem uvedomujem si ze moja imunita neni na tom najlepsie. Tak teda co mam ich zacat brat v kombinacii s nejakymi probiotikami (ked hej tak ake)? alebo si mam radsej navarit salvioveho caju a zabudnut na chemiu?

2bodka

Urcite to nie je zdrave brat dvoje rozne antibiotika v kratkom case po sebe, podla mna ti mohla najprv spravit vyter z hrdla, ked vie, ze predosle ATB zrejme nezabrali, ked sa choroba vratila...
Kazdopadne ked ich uz budes brat, nasad silne probiotika, aby si si neznicil zaludocnu a crevnu floru.
A treba zvysovat imunitu prirodzenou cestou, nie "humplovat" telo antibiotikami.