Tmava stolica

Príspevok v téme: Tmava stolica
s.

ahojte, neviete mi poradit? uz treti den mam tmavu stolicu..tmavu az ciernu..neuzivam zelzo, ani som v poslednom case nezjedla nic take ani pecen, neznam ju, ani cucoriedky, ani tabletky moc neuzivam, iba chloe, a uzila som aj kvapky Algifen..neviete z coho to moze byt a ci je to vazne? lebo som sa docitala nieco o krvacani ci co..no a ak by to bolo nieco vaznejsie tak ja sa bojim , pretoze by som musela ist k lekarovi, a museli by mi pchat hadicku do zalduka a z toho mampanicky strach. vseobecne mam panicky strach z lekarov, ktory mi idu nieco robit. o zubarovi ani nehovorim..
tak co teraz?

gucciok85

no nemozes brat tak ze to mam po babke, a ked si myslis ze to nie je z pitneho rezimu a z stravy, tak nemame co tu riesit, kedze to skusit nechces. netreba ist hned na vysetrenia. kym nemas krv v stolici, nic vazne to nie je. Ja som uz bola na hadici a nic hrozneho to nebolo. Isla by som este raz keby to bolo potrebne. Viem o com pisem, aj ja som mavala tmavu stolicu predtym- a jedla som "pestro". takze vidim v tom rodiel ,predtym a teraz. Volba je na tebe

s.

a ak si pojdem dat vysetrit stolicu tka co? nahodou mi tam nieco zistia..a budem musiet chodit po vysetreniach, na ktore nemam absolutne cas

s.

pri gastroenterológovi som nikdy nebola a ani nikdy v živote nepôjde..raz som mala problematicke vysetrenie na krčnom, velmi ma napinalo, a neviem si predstaviť že by mi mali zavadz nejaku hadicku do zaludka alebo niekde do pecene alebo ja neviem kde vsade! proste si predstavujem ake vysetrenia ma mozu cakat ak nahodou nieco nebude alebo nie je vporiadku...

pila som stale tak malo, nikdy som nemala nijake problemy, proste to mam po babke..

dalej si myslim ze jem pestru stravu, proste jem vsetko.zeleninu, ovocie, jogurty, maso, csetovinu, zemiaky ryzu, kapustu pijem caj mineralky kakao, dzus a dam si aj colu..

neverim zeby to bolo z toho.ved nemozem sa stravovat podla ukazkoveho jedalnicka v nejakej knihe alebo co..jem vtedy ked mam chut a to, na co mam chut.

gucciok85

v prvom rade ked nebudes pit minimalne 2 l tekutin denne, tak sa necuduj ze mas zapchu!, tmava stolica moze byt aj z kombinacii jedla, a z masa hlavne, netreba hned bezat k lekarovi, a na vysetrenia, treba naprv upravit pitny rezim a stravovanie- hlavne nie take ranajky co si napisala. Mas malo vlaknin v strave . a treba vela pit, uvidis. ze ti to pomoze. a mozes kupit v lekarni psyllium,ale ked budes pit malo ,tak to ti nepomoze. Ludia sa cuduju ze maju problemy, ale nepozeraju sa na koren problemu!

odpovedam

ako vies, ze by ti museli pchat hadicku do zaludka? Sorry, ale niektori ludia si tu vedia vymysliet neskutocne vyhovorky na to, preco neist k lekarovi. Ked mas tmavu stolicu, tak ti budu vysetrovat v prvom rade stolicu. Uvedom si, ze tu na fore su laici, nie lekari. Ako my mame vediet, co ti je? A btw. - ked uzivas antikoncepciu, mala by si prijat este o to viac tekutin, pretoze moze zahustovat krv. tak zacni pit viac a aspon svojmu lekarovi zavolaj...

orol

Cítiš bolesť? Máš teplotu? Bola si liečená u gastroenterológa ( poškodenie slizníc, ložiská, vredy atď )? P.s- ak aj nie a si presvedčená o tom, že to nie je z výž. doplnkov, stravy atď., určite by som neotáľal a išiel k lekárovi ( rozbor stolice, vyšetrenie atď ).

s.

no, je pravda ze pijdem velmi malo. za den ani len liter..a jem normalne..v poslednom cas emi zachutil na ranajky rozok s maslom a kakaom..na obed striedam.vcera som mala zemiaky a maso..dnes cestoviny..aj rizoto som mala nedavno.a tak striedam vsetko

gucciok85

no ked tam nebola krv tak sa bat nemusis, ale to mozes napravit, zalezi co jedavas, co pisej,kolko pises, myslim vodu,alebo sladke mineralky, bla bla, kolko masa, a tak, napis