Len chcem počuť názor ...

Príspevok v téme: Len chcem počuť názor ...
Anonymná128

Po prvé - ospravedlňujem sa za dlžku ..

Pred mesiacom a pol som začala chodiť s jedným chlapcom .Ja mám 17 a on 24 ... Ľúbim ho , no často sa v ňom strácam a neviem ako sa mám zachovať , pretože ...
Má veľmi ťažký život . Jeho rodičia sa rozviedli , on žije s matkou , ktorá ho ponižuje , dáva mu všetko za vinu , denne ho psychicky nervuje ...Jeden týždeň , keď býval sám doma ,som k nim chodila a keď na to prišla jeho matka vyhľadala si moju rodinu a odkázala mi ,nech sa držím ďalej a viac k nim nejdem ... Nemá možnosť ísť bývať sám a otec chce zostať sám ..
Prešiel si snáď už všetkým .. Drogy , alkohol , výtržnosti ... proste všetkým .. Toto mi rozpráva len málokedy , vtedy ho len počúvam a dávam si všetko dokopy .. Povedala som mu , že on nie je jeho matka či rodina ( s bratom sa nebaví,lebo je to pako a predáva drogy , otec bil mamu atď ... :( ) a že kašlem na to akú má zlú minulosť ... Teraz má za mesiac 24 rokov , má dobrú prácu , chce sa uči´t nové , zarobiť si a mať normálny život ...
Je nám spolu fajn , náš vz´tah je založený na porozumení a láske ... Povedal mi ,že počká so sexom , i keď viem , že on by neváhal , ja sa však necítim pripravená ..
Háčik je však v tom , že je dosť poznačený situáciou doma , občas sa mi pár dní neozve a povie ,že sa opil ,lebo už nevládze , že nechce ,aby som ho videla na dne ... atď ... Je to veľmi zložitá povaha , sám mi povedal na začiatku ( keď sme ešte neboli pár ) , že nech radšej odídem , pretože má príliš pokazený život a nechce do toho namočiť aj mňa ....

V týchto dňoch sa mi opať neozýva a mňa to strašne štve , mám strach či je všetko v poriadku ... Neviem však ako mám občas reagovať , pretože si myslím ,že toto sa vo vzťahu nerobí ,aj keď to má ťažké ... Stačila by jedna sms , že zlatko , som ok , potrebujem byť sám ... a chápala by som ho ...
Len takto neviem , ako dlho vydržím ,že sa len tak odmlčí , vybuchne ,alebo sa nebudeme mocť stretnúť , pretože sa opije , zhúli .. atď .

Možno si niekto povie ,že som hlúpa , že nech si fakt držím odstup od takej rodiny ... no viem ,že on je iný , že chce mať dobrý život , len ho to pohlcuje ...
Ďakujem za príspevky ...

Anonymná128

Dobré ráno .
V prvom rade chcem všetkým poďakovať za vaše príspevky , odpovede.
Od pondelka sa mi ešte stále neozval , písala som mu smsky ,ale nereaguje . Ako som hovorila , už mi to raz urobil , dokonca sa vyhýba internetu , pretože vie ,že ho tam čakám ( to už vtedy tiež urobil).
Musím povedať ,že bolo poučné čítať niektoré vaše príspevky a možno mi trochu v urč. veciach otvorili oči .
Teraz nemožem robiť nič , len čakať kým sa mi ozve a potom sa s ním úprimne porozprávať ... Ľúbim ho , no sú veci , v ktorých bude on musieť pochopiť mňa .. Ja mám tiež veľa problémov ,čo sa týka rodiny , zdravia a podobne ... No nikdy by som nerobila to ,čo on , že by som sa odmlčala , čo mi príde detinské , alebo urobila niečo podobné , že keď proste nemám náladu tak sa jednoducho uzavriem ...
Prácu má , ale minulý mesiac nemal výplatu ,lebo robil len týždeň a vyhodili ho . Teraz ju má naspať , tam to bolo kvoli tomu ,že je pod nejakou agentúrou a nie pod firmou . Ja sa do toho nevyznám .
Hovorila som mu ,že nech si niečo nájde ... Že by to bolo jednoduchšie pre neho , i keď by teda musel platiť a starať sa sám o seba , pretože zjavne mu mamin servis napriek všetkému vyhovuje ...
Ako tu niektorí písali ,že nech radšej odídem ... Prepáčte ,ale to mi príde zbabelé ... Tento vzťah nie je jednoduchý a ani nebude ... Kamarátky a všetci naokolo mi to povedali , že nech ho nechám ... Ja neviem , mám sa vykašlať na lásku a zdupkať ,pretože on má zložitý alebo aký život ? ...
Odídem však , ak si nezačne vážiť náš vzťah a ak sa nebude chcieť zmeniť ... Ja som tu pre neho , už som to tu písala , keď som zaĽúbená , tak chcem dať tomu človeku ,čo najviac ... no ak to nebude vzájomné .. potom to nemá význam ....

Zelená 66

128, no neviem ci si neni moc dobra, az hlupucka. Ja nemam pocit, ze toto medzi vami bude nejaky super vztah :-( Tvoj priatel by mal situaciu doma riesit razantnejsie, nie sa lutovat aky mal tazky zivot. Ved chodi do prace, zaraba, urcite si moze dovolit podnajom, ved nemusi byvat sam... mozu byvat v tom byte aj dvaja - traja, staci pozriet inzeraty. Kopec ludi hlada aj spolubyvajucich a tak by nemusel platit sam cele najomne! A ani ten alkohol nic neriesi, akurat nici cloveka. Si s nim este velmi kratko - ved vztah mesiac a nieco je malicko na to aby si si uvedomila, ze toto nebude prechadzka ruzovou zahradou. Bude to tazke a velmi :-(

vinea

128....mňa skôr zarazilo jedno. Uvádzaš, že má dobrú prácu....hm, tak potom prečo žije stále s matkou v podmienkach a pomeroch, ako uvádzaš? Asi ho tam "niečo" drží...lebo inak pri práci a príjme predsa by si mohol aspoň nejaký ten nájom dovoliť
Vieš, každá pomoc je zbytočná, ak to aj druhá strana nechce. Každý má nejakých démonov a je na každom, ako sa s tým dokáže vysporiadať, popasovať, prekonať ich, zdolať...atd atd
Páčil sa mi názor, čo napísala Magy :) Je v tom kus pravdy logiky a poznanie života ľudí atd atd
Aj arman má svoju pravdu....no je to až príliš "idealistické" a neviem, či by si takéto niečo Ty vo svojom veku a so skúsenosťami aké máš...to zvládla, či by Ťa to nepoznačilo, nestiahlo tiež na isté "dno" či už psychických fyzických síl, pohody...atd
Vieš, v prvom rade musí ON sám chcieť...až potom môžeš aj Ty. Inak by to bol márny boj s veternými mlynmi

arman

Anonymna, mojou odpovedou budes asi trochu zaskocena, ale je to jednoduchsie nez si myslis.

Staci ho nesudit. To vie malokto, dnes by som uz povedal, ze to treba specialne trenovat, bojovat o to, aby clovek neodsudzoval.

Dalej, musis vediet niest pravdu. A to aj tu jeho. Ak na to niesi pripravena, lebo zivot vie byt strasna svina, jednoducho to vyciti a neotvori sa ti. Bude sa blokovat a ma pravdu... chrani ta predtym, co by si nevedela uniest. V tomto si musis pomoct sama, byt schopna niest pravdu o zivote.
Toto je to, co vela ludi robi. Len co sa zacina odhalovat kruta pravda, prekrizia si ruky, vypnu, alebo zdupkaju.

A dalej, nieco co sa neda slovne opisat... byt dostatocne sama sebou. Slovami sa to proste neda opisat, co tym myslim, ale ked budes mat tieto 3 vlastnosti, otvori sa ti s niecim, s cim si nevie sam rady. Ak ich nebudes mat, vzdy sa bude blokovat, a zdovodnovat to tak, ze ta chce uchranit pred jeho zivotom, co je vlastne pravda. No a skonci to tak, ze vas vztah skonci, lebo tam kde su taketo bloky, nieje pravda, nieje spojenie a nemoze teda byt ani vzajomne poznanie, dovera a laska.

A este nieco k nemu... naopak, ja by som ho vobec neodsudzoval, zase su tu prispevky ako "ujdi od neho", "co na nom vidis"... niekedy mi to pripada, akoby to pisali ludia, co este neboli zamilovani, alebo este nezazili lasku. Pletu rozum tam, kde ziaden netreba. Tak ako moze skutocne za nic nestat, moze stat aj za vela... to sa na dialku neda poznat, takze lepsie sa zdrzat zbytocnych komentov o nom.

Magy

mila stodvadsatosmicka, zaznelo to uz niekolkokrat od roznych uzivatelov nezavisle, tak sa pridam k tomu, co povazujem za logicke a spravne.
- 24 rokov je dost na to, aby dokazal riesit svoje problemy zodpovedne, ak uz nedokaze riesit problemy mamy, brata atd.
- alkoholom sa neriesia ani problemy, ani zlost ci zufalstvo.
- hovorit o tom, aky by som chcel byt je pekne. pytam sa, co pre to robi? myslim naozaj robi, nie iba keca ze BY chcel v buducnosti. to nie je konanie, to je prazdne mlatenie slamy.
- ma tazky zivot, to ano. ale kto ho nema? taktiez si myslim, ze do velkej miery si ho tazkym robi sam.
- pises ze spolu chodite mesiac a pol. to je zalostne malo. prilis malo na to, aby si ho poznala naozaj aky je, prehliadla jeho spravanie a oddelila v tom zrno od pliev. zvlast ak je to u neho take komplikovane. na to treba niekedy aj par rokov, aby si zistila, ci to je len stratena existencia, ktora sa bude donekonecna lutovat a poukazovat na to dovody, bude krasne vykreslovat sposoby ako by sa to dalo riesit, ake ma plany do buducnosti, sny... ale vsetky tie reci a predstavy nikdy neprevedie do reality, lebo na to jednoducho nema vnutornu volu.
a taki ludia bohuzial su. a vela. ak by si si takeho uviazala na krk, tak jedine, co by si ziskala, je niekolkorocna mizeria a potom by ti doslo, ze to je slepa ulicka a po dlhom trapeni to ukoncila. a jedine, co by si si z toho odniesla je strata niekolkych rokov tvojho zivota a zistenie, ze takeho chlapa proste nezmenis, nech sa rozkrajas nadrobno.
tvoja snaha pomoct mu je chvalyhodna, ale zapametaj si jednu zakladnu vec. kazdy clovek si musi najprv pomoct sam. pomoc druhych je az na druhom mieste, az ked ten prvy realny krok spravia sami.
pokial od nich neodide, nezmeni sa. kto chce s vlkmi zit... poznas to.
musi z otho zacarovaneho kruhu a prostredia vypadnut. inak bude akakolvek tvoja investicia do neho zbytocna.

dedy

Ono, alkoholom sa problémy neriešia, že už nevládze tak sa opije... to by som asi utekala kade ľahšie, keby sa opil s kamarátmi tak je to iné, ako sa opiť a dúfať, že sa všetko vyrieši
A že sa ti neozýva, to by sa mi nepáčilo, rozprávala si sa s ním o tom?
Ak má teda prácu ako vravíš, tak nech otvorí noviny a nech si pohľadá na prenájom, či už izbu u niekoho, alebo nech sa pridá ako jeden zo spolubývajúcich, študáci často hľadajú spolubývajúcich aby ich nájom vyšiel menej, a pre začiatok by to bol správny krok. Ak teda chce žiť normálne, tak nech začne a ak má aspoň nejaký príjem tak by to mal zvládnuť zatiahnuť.

Carie

Tak iste, uprimnost je dolezita, ale nemyslim, ze sa treba zverovat uplne zo vsetkym. Ja s nikym o mojom detstve nehovorim. A takmer nikto sa ma na to ani nepyta a ak nahodou aj hej, tak jednoducho poviem, ze som ho nemala dobre a ze o tom nechcem hovorit. Ale to co ti robi, ze sa ti par dni neozve ani neberie telefon, to sa vo vztahu nerobi. Evidentne si ta vobec nevazi a ozve sa ti, len ked to jemu vyhovuje. Ze ty sa trapis, to je mu uplne jedno. Si mu ukradnuta.

Anonymná128

Áno , láska je slepá ...
Ja som sa už popálila v predošlom vzťahu , veľmi som sa zamilovala a on ma nechal kvoli sexu ... ale to je jedno ..

Budem sa s ním musieť porozprávať , povedať mu ako vnímam celú túto situáciu , že toto sa vo vztahu nerobí ,že sa odmlčí a nechá ma strachovať sa , keď on nemá náladu ... To ,že má ťažký život nemá nič spoločné s naším vzťahom ... Som tu kedykoľvek pre neho , no očakávam ,že to bude plati´t aj opačne ...

Ja chcem normálny vzťah , založený na úprimnosti a porozumení ... teraz sa ho snažím chápať , no bude musieť pochopiť aj on mňa ...

Anonymná128

Carie -
Ďakujem za príspevok .. Rozumie si s otcom a s inými členmi rodiny , jeho brat je známy tým aký je , že sa o nič nesnaží a len droguje a nemá školu ani prácu .. a matka , nebudem sa opakovať ...

Ja ani neviem ,čo mám povedať ... Sama neviem ,čo bude ďalej ... Budem sa s ním musieť porozprávať , povedať mu ,čo cítim a čo chcem ... O minulosti mi povedal , pretože som to chcela ... Zo začiatku však povedal len niečo ,ale časom ako sme si bližší , tak sa občas rozhovorí ... Chcela som náš vzťah založiť na úprimnosti ...

thatsall

Možno ti jeho mama chce len dobre, lebo vie čo je to za vtacika. Neviem prečo ho tak lutujes a zvalujes jeho chyby na jeho rodinu. Ma svoj život a sám si ho riadi. Ale láska je slepá, ja viem :)