Eliminácia stresu

Príspevok v téme: Eliminácia stresu
nicolette

Chcela by som vedieť vaše tipy/triky ako v sebe minimalizujete stres?
V poslednej dobe na sebe pozoruje, že ma dokáže vytočiť aj banalita, som nervozna a myslím, že aj prehnane citlivá, nad všetkým veľa rozmýšľam a všetko priveľmi dopodrobna analyzujem.
Čo pomáha vám na úspešné zvládanie stresu?

Mimulus

fit.server.sk tak pozri toto. Ja neviem ja som to osobne skúsil aj v práci a fungovalo. Veď tam Ti je úplne jedno čo... ak dokážeš prehrýzť že Ťa nebudú kolegovia považovať za spoločenský a empatický typ človeka tak Ti to môže byť jedno a skús to. Ono sa možno vyhneš aj mnohým problémom ako to, že väčšinou ak sa správaš ku kolegom priateľsky a dobre s nimi vychádzaš tak si všetci automaticky myslia, že ste priatelia. No aspoň tomuto sa vyhneš. Neviem kde sa v práci takéto niečo berie ale ak si s niekým zadobre neznamená to, že ste kamaráti nie?

nicolette

Mimulus
To práve chcem dosiahnuť - neriešiť :) No, určite v tom niečo bude, ale neviem, či by som sa dokázala alebo chcela zbaviť svojej empatie. Najmä voči rodine. Pretože môj (prechodný) stres nesúvisí s rodinou, ale s prácou.
Klikla som si na odkaz ohľadom toho "autogénneho tréningu" a veľmi tomu nerozumiem. Ako čítam, spája sa mi to nejako s vierou, nie je to niečo sfanatizované?
Gisterman
tak teraz s tebou úplne súhlasím, dnešná doba je sama o sebe stresujúca, ale určite sa dá s tým vyrovnať.

Mimulus

Tak nerieš -ver alebo nie zaberá to a ddana má pravdu. Autogénny tréning to je ale trošku iný. Ľudia Ťa možno budú odcudzovať, že si málo empatická ale musíš rozlišovať koho chceš vlastne počúvať! Ja som prestal vnímať práve rodinu lebo ako píšeš ,,musím sa vyjadriť,, aj ja som musel. Ale odkedy ma rodina začala považovať za egoistu bez kúska empatie tak ma ničím nezaťažujú. Ale neviem či je to dobrá rada :D

www.index.sk

Gisterman

pri sucasnom systeme a state a zivotnej urovni sme denne vystaveny velkej davke stresu - podstatne je co nosis v sebe v srdci a na co sa zameras :D aj ten sport je fajn

nicolette

Mimulus
Veď o to sa práve snažím, že jedným uchom dnu a druhým von, ale nie vždy to ide, niekedy sa proste musím vyjadriť a tak ma to potom nenecháva chladnou :D Ale fakt by som chcela mať všetko "na saláme", no ale jednoducho mám potrebu niekedy všetko riešiť :D

nicolette

ddana
No skúsim si vygoogliť, čo to vlastne je, lebo nemám ani poňatia o tom, čo vlastne ten "autogénny postup" je :))

Gisterman
No snáď ešte nie som na tom až tak zle, že by som si musela dávať prášky, ale dík za radu :D inak s tou prírodou a zvieratkami súhlasím :)

Mimulus

Žiadne tabletky a žiadne tréningy! Skús to ako ja jedným uchom dnu a druhým von. Je to síce autogénny tréning ale je to skôr taká skvelá obrana proti stresu. Ak sa toto naučíš tak si to ľudia ani nevšimnú. Nauč sa ignorovať dokonca aj keď niekto rieši nejaký problém, ktorý sa Ťa netýka. Ver mi - veľmi to pomáha, eliminácia stresu tak cca na 50 percent :D