Sexualny idol vs. realita

Príspevok v téme: Sexualny idol vs. realita
degradozomka

otazka skor na muzov ako na zeny. kazdy muz ma nejaky ten idol zeny, ktory ho pritahuje.niekomu sa padia velke kozy, niekomu male, niekto je zatazeny na pekny zadok, inemu to je jedno. myslite si, ze ak muza vzrusuje nejaka cast tela a partnerka to nesplna, ze je to nejaky velky problem ? lebo tym padom nastava problem v sexualnej oblasti, tym padom sa problem prenasa do vztahu a ako sa vravi ak to neklape v sexe neklape to celkovo. viem, pocula som, ze ak muz nemiluje zenu taku aka je, je chrapun. a zna si ho nezasluzi. ale ak tak na tym premyslam kazdy mame nejaky sexualny idol a nie stale je to to, co v reale mame.... teda otazka znie. je to len chrapunstvo, ci nevyspelost danej osoby, ze pada sexualna pritazlivost, lebo partnerka nesplna dane kriteria alebo to je akoze clkom bezne v tejte debilnej dobe zalozenej na materialnych veciach a postave ?:D

Maoam

necitala som prispevky podo mnou, takze ak budem nieco podobne pisat, sorry

zazila som nieco take vo vztahu, ibaze opacne, pribral partner

som clovek, pre ktoreho je dolezite, s KYM som po stranke povahovej, ludskej, charakterovej, inteligencnej, ALE rovnako ako aj pre muza, ani zene nie je lahostajne, ako vyzera jej partner, samozrejme teraz beriem za samozrejmost, ze partner sa pravidelne sprchuje, dba na ciste ruky, cisty chrup, atd.

kazdopadne som teda zazila v jednom vztahu, ze partner pribral (+20kg, vysoky chlap, ale bolo to nechutne vidno), uprimne priznam, aj ked viem, ze tu za to budem zvozena pod ciernu zem od viacerych, ze mi to VELMI vadilo a takisto aj po sexualnej stranke

to bol uplne iny clovek, akeho som predtym poznala a ked som ho spoznala a to vobec neletim na chudych muzov, mam rada pekne stavanych a nieco ako minibrusko mi nevadi, proste nech je to 'chlap'

ale toto bolo moc a velmi ma to odpudzovalo

co som urobila - islo o to, ze on predtym aktivne sportoval a zdravo jedol a zrazu pravy opak, zacal zrat a prestal sa uplne hybat, mal depky kvoli praci a slo to s nim totalne dolu vodou, rozumna rec s nim nebola, muzovi zena tazko 'rozkaze' ohladne jedla, muz bude jest, co chce on sam a zvlast tento bol velmi tvrdohlavy

tak som si s nim jedneho dna sadla a povedala mu to otvorene ako to je, ale bez toho, aby som ho ponizila ci urazila jeho ludsku dostojnost

podala som mu to z mojho pohladu, ako to na mna vplyva a opytala sa ho, ci sa ON sam v sebe citi este vobec OK, najprv tvrdil, ze on sa tak citi super, po tyzdni za mnou dosiel s tym, ze sa citi otrasne a uz sa mu aj tazko chodi a ze sa videl nahy v zrkadle a prislo mu zo seba sameho zle a ze mam pravdu

tak som si s nim znova sadla a navrhla som mu teda, ze co sa jedalnicka tyka, s tym mu mozem pomoct, co sa tyka sportu, ze permanentka do fitka, pripadne inam na co bude mat on sam chut

a tak to nakoniec aj dopadlo, islo vsak o to, ze slo o priamu podporu a hlavne aktivny pristup

on sa fakt do roka dal totalne do laty, chudy nebude nikdy, nie je ten typ, ale zasa z neho bol fesak 'chlap' a jeho kondicka sa tiez vyrazne zlepsila

ked niekomu teda priberie zena alebo priatelka, myslim, ze je uplny nonsens tvrdit ze 'vsetko je OK', ked nie je

samozrejme niektori ludia to podaju strasne brutalne alebo toho druheho ponizia a to je zle

ale ked teda muzovi priberie zena alebo priatelka, ci uz po porode alebo kvoli liekom, ci kvoli tomu, ze zerie a nehybe sa, asi najlepsie je, navrhnut konstruktivne riesenie a ked je to potrebne, s tym pomoct, napr. ist do fitka s tou osobou, ked nechce sama, vela sa da urobit pri spolocnej dohode na strave, zvlast ked dvaja spolu ziju

najlahsie je BUZEROVAT ale nepomoct a ist si pustit Pcko a odbavit sa sam, lebo priatelka ma velku rit

ale takto sa veci neriesia

turbulencies

Degradozomka, ked priberies po deťoch, tak sa posnazis a schudnes. A každý normalny človek je si vedomý toho, ze všetci starneme. Pokiaľ nebudeš fakt tucna, nemá právo ti niečo vyčítať.

Magy

sejla ano, zjednodusene ide o id, ego a superego, ale to je asi moja (poloprofesionalna) deformacia. dnesny svet je chory z viacerych hladisk, lenze to ta vacsina "oviec" nevidi. oni sa radi nechaju obalamutit, to len ti mudrejsi (a mensina) vidia, ake je to smutne a ubohe.

lost

az na maly detail.
"
a pokial ma clovek v genoch zakodovany sklon k silnejsej postave, musi sa bohuzial o to viac snazit.
"
by malo zniet:
"a pokial ma clovek v genoch zakodovany sklon k silnejsej postave, musi sa s tym zmierit, lebo ist proti prirode je magorina"

Sejla

Magy pekne si to rozdelil na tie tri body, napadlo ma, čo by na to povedal Freud. Asi že najprimitívnejší pud má priamy vplyv na ten tretí bod. Potom by bolo treba dôkladne odkódovať zvyšok, aby sme pochopili ako. A aby sme sa dostali k bodu druhému, ten je tu len na obtiaž a je to pliaga ľudstva, mnoho z nás sa už dostalo do pokročilého štádia ovládnutia masou a médiami a prirodzenosť dokázali potlačiť. Rozmýšlam kam to celé speje.

Magy

uppsss. az teraz pozeram, ake je to dlhe. pardooooon :))

jahodka - tak to aby si sa rozhodne vystrihala pohladu do mojich oci! :DDDD

Magy

chces poznat muzsky pohlad, zaroven tu hodim trosku teorie a podstaty sexuality.
sexualna pritazlivost je vec velmi individualna. do toho totiz vstupuju celkom tri faktory.
najprimitivnejsie pudy, ak to mam takto nazvat. sme len ludia a svoju zivocisnu minulost nezaprieme, je to stale v nas. takze kazdy prirodzene inklinuje k urcitemu fenotypu. presne ako si pisala - niekomu sa paci kozata, ina nohata, niekomu cernoska, inemu prejde mozog do stand-by rezimu, akonahle sa na obzore zjavi aziatka. teda v skratke nieco, co ide mimo neho, co neovlada. co ovlada jeho. dovolim si poznamenat, ze u muzov je vseobecne tato "sila" intenzivnejsia, nez u zien, hoci som uz zazil aj zeny/feny, ktorym mozog vypinal, akonahle zavetrili muzsky testosteron. uzasny pohlad :DDD
v druhom rade je to vedoma pritazlivost, rozum a kultura. to je druh pritazlivosti, na ktoru ma priamy vplyv kultura, prostredie a zvyky, v ktorych vyrastal dany jedinec, medialna masaz kdejakymi zretusovanymi "idealmi" atd.
tu je to dost jednoduche - toto sa da lahko ovplyvnit, zmenit, prisposobit. je to cast myslenia, ktora sa meni cely zivot v zavislosti od prostredia, skusenosti a dospievania.
a potom tretia cast, kde to je o srdci. nezalezi na vychove a rozume, nezalezi na tom, co nas pritahuje prirodzene. milujeme danu zenu kompletne, telo aj osobnost a hotovo.
a to, do akej miery niekomu vadi, ak zena postupom casu meni svoje proporcie, pribera v dosledku veku, materstva, chorob a pod., je velmi individualne. kazdy chlap ma v sebe tie tri vyssie spomenute "ingrediencie" namiesane v inom pomere. niekoho viac ovladaju pudy, iny je verny ako pes nech sa deje co sa deje.
moj sukromny nazor je, ze pokial nie je fakt vazny (zdravotny) dovod na to, aby sa z normalnej zeny stala chodiaca skrina, prip. rozkysnuta knedla, tak ano, je to dovod na rozvod. ale je aj mojou povinnostou ju na to vopred upozornit a ist prikladom v tom, co sam vyzadujem. samozrejme to plati aj naopak. vstup do manzelstva alebo materstvo nie je dovod, aby som sa o seba prestal starat.
zena sa ma o seba starat (rovnako ako muz, to je bez diskusie) a byt spokojna a pritazliva jak pre seba, tak pre partnera, s ktorym zije. nie je predsa partnerske spoluzitie o tom, aby nam bolo navzajom dobre, aby som bol na partnera hrdy, pacil sa mi a nehanbil som sa s nim/nou ist napr. do spolocnosti?
a tym nemyslim len sminky a parfemy a handricky. mam na mysli pohyb a pokial ma clovek v genoch zakodovany sklon k silnejsej postave, musi sa bohuzial o to viac snazit.
kopec ludi nadava alebo sa hrozi toho, ze po svatbe zrazu nie je skoro nic take zaujimave, vzrusujuce, pride stereotyp, nuda. no hej, ked sa obaja partneri prestanu snazit, lebo su si zrazu isti tym, ze toho partnera uz maju poisteneho... tak naco by som sa snazil, nie?
kazdopadne - vzajomne potreby, naroky a poziadavky na partnera su vec velmi individualna. a to si treba vydiskutovat. otvorene, priamo. len tak sa dozviem, co jej na mne vadi a mozem s tym nieco spravit. ono sa tazko veci napravaju, ak partner chodi nadurdeny po byte, nic nepovie len zazera, prip. si zacne stres z tejto nevyjadrenej nespokojnosti ventilovat inak (agresivitou) ci inde (u inej zeny).
takze mila degradozomka, nieco take ako "a ze taketo veci, ze schudni sa babe jednoducho nevravia" je sice realne ak sa to tyka vyjadreni smerom k cudzim zenam, ale v ramci partnerskeho vztahu je to v kontraproduktivne. praveze partneri by mali byt k sebe otvoreni a uprimni podstatne viac, ako pri komunikacii s cudzimi ludmi/zenami.
taktiez si musis sama odpovedat na otazku, do akej miery je tvoja nadvaha (v dosledku liekov) nevratna, pripadne nevyhnutna. casto staci malo... trochu sa hybat, spestrit si hoci len vikendy napr. vyletom do hor, na bicykloch, korculiach... moznosti je milion, len treba pohnut rozumom a nepoddat sa lenivosti.

jahodka123

aaa k tvojej otázke - je to asi chrapúň, respektíve.. načo sa dáva s takou dokopy, ked to nie je ten jeho vysnívaný ideál?? Asi má schízu :) Ja žiadny ideál ani nemám, tak ani neviem posúdiť, aké pochody takým ludom idu v hlave. Ja mam jedinú úchylku - modré oči :D