Narastiem/nenarastiem?

Príspevok v téme: Narastiem/nenarastiem?
krpec

Ahojte,

Mam 18 rokov a vysku len 160 cm. Na nedavnom RTG kolena (z inych zdravotnych pricin) mi povedali, ze mam uzavretu rastovu strbinu. Kebyze vidite jak som ja revala. Dlho som dufala a podla toho aj zila (zdravy zivotny styl, pohyb) s nadejou ze /ej' este by sa dakych 5cm zislo. Myslite, ze.moj rast je uz finito a uz vobec nenarastiem? Mam stoho dost velke depky...mozno preto ze mam dost vysoke kamosky a castokrat sa citim menejcenna...mam pomerne vysokych rodicov a taktiez aj starsiu sestru, ktora je tiez pomere dost vysoka....pri reciach typu "co je mile to je zlate.. sa mi uz slzi tisnu do oci...lebo ja si to nemysim.. Myslite si ze mam este nejaku tu nadej? :-) Alebo mozem akurat tak na zazrak cakat ?:-)

mifor

Krpec, v živote som sa na jednej vete tak nenarehotala."Kebyže vidíte jak som ja revala". (Pri výške 160 cm fakt smiešne.) Nehnevaj sa, ale tebe by sa zišlo nie dákych 5 cm, ale poriadny buchnát, aby si sa spamätala. Ja mám 35 rokov a výšku 145 cm. Samozrejme všade som najnižšia a o sústavných poznámkach, hlavne v detstve, ani nevravím. Ale nejakých pár obmedzencov ma rozhodne o sebavedomie obrať nemôže. To, že sú rozumovo obmedzení, to je ich problém, nie môj.

limo

Úplne vás chápem s tou výškou ja som sa tiež dosť natrápila a to mám "len" 178 problémy s oblečením a topánkami som ale nikdy nemala nohu mám 39 - 40 tak to sa ešte dá aj keď ma štve že tie najkrajšie topánky majú vždy tak min. 10cm podpatok človek to vždy pocíti ak nejako nezapadá do priemeru, ale teraz to už neriešim, a fakt je ten že viac ako výška je doležité či má človek pekne vyformovanú postavu, tvár atď. výška je potom už len detail, aj keď takých 5cm by som stále pokojne darovala...
A myslím si že muži majú predsa len radšej nižšie ženy :(

Magy

182 cm zenska... ja mam 190cm takze ta uplne chapem. nedostatok aj prebytok cm ma svoje plusy a minusy. podstatou je snazit sa vytazit maximum z tych kladnych stranok a divat sa na seba z tohoto pohladu. cim menej sa budem trapit a riesit tie minusy svojej vysky, tym spokojnejsi budem mat zivot. a o tom to je, nie?

lilly

@Aja02 - veď hovorím že niekedy ma to dosť trápilo, teraz už naozaj len pri tom nakupovaní, keď napríklad "ten pekný kabát" nebude moj, lebo sa doňho prosto nenarvem :D a tým pádom musím obísť ešte ďalších milión obchodov aby som našla niečo, do čoho sa aspoň zmestím :D teraz som to už nejak rozdýchala :D

Aja02

Lilly, vsetko zalezi len od toho ako sa na seba pozeras ty. Ja mam tiez 182 a svoju vysku nevnimam tak tragicky ako ty. Je velmi malo zien, ktore maju nad 180, tak preco z toho nespravit prednost? :-D

lilly

takže, ako skúsená "kolenárka" (som už po 2 operáciach kolena), ti hovorím, že nanešťastie už nenarastieš...keďže pred mojou druhou operáciou sa čakalo na zatvorenie rastových štrbín, aby som už nenarástla, možem toto povedať so 100% istotou...
ale zase, nevidela by som tvoju malú výšku až tak tragicky..ja som mala práve 18 rokov, a mám 182 centimetrov..a poviem ti, nie je to teda žiadna výhra..aj výška môže za moje problémy s kolenom, a takisto aj s chrbticou, bedrovými klbmi a podobne...neviem aké to je, byť taká nízka ako si ty, ale opíšem ti aké je to byť taká vysoká - začala by som s tým,že mám kvôli tomu aj veľkosť topánok 43, a teda nájsť dobré, pekné topánky rovná sa úloha pre sherlocka Holmesa...a to isté je s nohavicami, kabátmi, sakami, alebo aktuálne - šatami na stužkovú..ešte aj rukavice nájsť je problém, keďže mám veľké ruky..a čo sa týka psychickej stránky - že som odmala bola o 15 centimetrov nad inými deťmi na sebavedomí nepridáva..uvedomuješ si že si iný, aj keď možno ani nechceš byť..deti ťa volajú žirafa, eiffelovka, alebo empire state building a podobne...začala som sa síce venovať športu, kde to bola obrovská výhoda, ale stále to bolo o tom že " pozor na tú dlhú" ...čo sa týka neskoršieho obdobia dospievania, tak to bolo asi najhoršie, keďže chlapci sú ti všetci asi tak do pol pleca, a svoje komplexy si kompenzujú (ešte stále) vyššie spomenutými pomenovaniami...že sa k tebe nejak extra žiadny chlapec neozve, pretože výška v ňom tak trochu vzbudzuje aj strach, to je ďalší bod...a takto by som mohla ísť ešte sto rokov, ale zbytočne, myslím že už dávno si pochopila, čo som chcela povedať...ja viem, každý by chcel mať "ideálnych" 170-175 centimetrov, žiaľ niektorým to nieje súdené..postupne už som sa s tým viac-menej zmierila,a ani to nejak neriešim už (hoc pri nakupovaní ma to serie vždy :)) ale prišla som nato, že sa s tým prosto nedá nič robiť..moje nižšie kamarátky (áno, aj 160centimetrové) žiadne problémy takého druhu nemajú, a to im závidím..takže skús sa na to pozrieť aj z tejto strany, niečo na tom je :) dúfam, že som aspoň trochu pomohla, pretože ja som názoru, že NAOZAJ čo je malé, to je milé :)

ajajaja

krpec, len ty ziadne lieky neber

ja som tiey dost nizka -164- a dakedy som velmi riesila vysku, bola som v takom stave, ze som mala nazory typu - nizkym ludom by nemalo byt dovolene mat deti :DD

jedine negativum moze byt ,ze vidno kazde kilo...ale inak, ak si budes drzat postavu, tak to si ludia ani velmi nevsimaju kto je aky vysoky...skor ako vyzera celkovo