Psychicky blok - soferovanie

Príspevok v téme: Psychicky blok - soferovanie
rebellious

Dobry den,
moj problem spociva v tom, ze nedokazem nastupit do auta a soferovat sama.Ked som s niekym tak to je len o malo lepsie.
Rozbucha sa mi srdce,citim tazobu na zaludku,trasiem sa a tazko sa mi dycha.
Vodicak nemam dlho, v autoskole som mala instruktora ktory na mna zjapal,spraval sa arogantne a miesto odpovedi na moje otazky ked som nieco nevedela sa ma pytal hluposti.O partnerovi, sexe a pod.
Nemozem to nazvat strachom.Auta milujem, a velmi chcem soferovat no neviem ako to prekonat.Nemate nejaku radu ako ? Podobnu skusenost ? Prosim.
Dakujem.

isabella

musi prist taka situacia, ze budes nutena jazdit a to doslova a pomaly s nabehanymi km zistis, ze je to lepsie... proste musis prist do situacie, ze inak to nejde a je to zivotne dolezite...
ja som bola zo soferovania tiez dost vyklepana, aj ma manzel ucil soferovat, ale tiez som z toho vzdy mala dost stres... otehotnela som, hned na zaciatku tehotenstva som s krvacanim skoncila v nemocnici a zakazali mi dlhu chodzu a kedze bolo treba aj po doktoroch chodit, tak som bola zrazu donutena a moje dieta mi bolo dolezitejsie ako nejaky absurdny strach... po nejakom case som si zvykla a som v pohode, chodim aj na vacsie vzdialenosti, do miest, ktore nepoznam, aj napriec slovenskom... vsetko to chcelo iba to aby som prisla do situacie, ze ak soferovat naozaj nezacnem tak ohrozim zivot svojho dietata...
drzim palce aby si to prekonala, musis sa iba nutit, nic ine nepomoze... a cas a skusenosti to potom napravia

TinaM

je to o praxi, urcite sa to casom strati. Skus najprv chodit po cestach, ktore dobre poznas-napr. trasa autobusu,ktorym zvyknes chodit, krizovatky, ktore mas v oku. Alebo cesty mimo mesta, niekde, kde to poznas a citis sa istejsia.

rebellious

Mam takeho cloveka, svoju polovicku ale on je pracovne vytazeny, tak nema cas sa mi venovat.
Nie nie je to ziadna konkretna situacia.Mozno sa k tomu pridava ta neistota kam mam odbocit napriklad, kam sa zaradit, kam mozem ist a kam nie.Ja sa nebojim, ale neviem nejak o tom presvedcit svoje telo.A ist roztrasena, s rozbusenym srdcom a stazenym dychanim sa neda.Je to viac vo mne nez v aute a premavke.

TinaM

A mas moznost,aby bol pri tebe v aute niekto, komu veris a vies sa nanho spolahnut? Mas strach uz zo samotneho pohnutia sa auta alebo z nejakej situacie, ktora moze nastat (husta premavka, problemy s parkovanim..)?