Bezvysledne hladanie prace ma ubija....

Príspevok v téme: Bezvysledne hladanie prace ma ubija....
Praca8

Ahojte, uz neviem ako dalej. Vsetko sa zdrazuje, treba platit ucty, potraviny a benzin sa zakazdym zdrazuje, najom ide zakazdym hore, a roboty nikde. Ako do hajzlu mame my obycajni ludia vyzit a nezit kazdodenne v napati a depresiach a zufalstve, ci budeme mat zajtra na chlieb a ci nie? A ti hajzli v parlamente si sedia na svojich zadkoch a uzivaju si miliony z nasich dani... Co to je za spravodlivost, ze sa musime tak kazdodenne trapit a netesit sa zo zivota? Normalny vzdelany(ale aj nevzdelany) clovek, ktory chce robit, proste nemoze, lebo nema kde... stat sa o to nestara... pozeraju len na svoje rite. Potom sa cuduju, ze vzrasta kriminalita, ved bodaj by nie, ved ako maju ludia uzivit svoje deti? Hlupaci tam hore. Od nas beru dane a davaju ich ciganom, aby mali spokojny zivot a na nas nemyslia, hlavne ze sa vyvazaju na bavorakoch. Chce sa mi z toho systemu na svete vracat. Chcem obycajnu pracu a nemozem ju najst a som povinna kazdodenne trpiet proti vlastnej voli. Bude vobec niekedy lepsie?

Marecek24

Súhlasím so zradcom, treba odísť do zahraničia. Tiež som doslova "ušiel", lebo som už nemohol zniesť to debilné Slovensko a to aké šaškárne robia u nás na pohovoroch. I keď veľmi rád by som sa vrátil, lebo mi chýba rodina, priatelia, musel som opustiť priateľku. Ale nemal by som z čoho žiť. Tu je minimálka trojnásobne vyššia ako u nás, dá sa z toho v pohode vyžiť a ešte aj ušetriť.

zdradca

zdravim, mozte ma hoc aj ukamenovat za tvrdenie ze slovaci su hlupaci a slovensko je cierna diera Europy. Na Slovensko aj keby denne prisli miliony tak je to malo,miznu. A ludia sa nikdy nedozvedia, kde sa tie peniaze rozsafarili. Ano maju pravdu ty co pisu, ze kedy sa dockame ze slovaci dvihnu rite a pojdu strajkovat,asi nikdy.Preco, ja myslim je to pozostatok po minulosti. Stale sa cakalo, ze pride niekto a povie urob to a to,stale nas museli dirigovat.A ked sa aj dakto ozval tak dostal po palcoch v podobe nepreplatenia nejakych priplatkoch,ci dieta nevzali na skolu atd atd.Predtym za panov tiez slovaci makali na panskom, a bali sa ozvat. Proste mame strach s vrchnosti. A preto si na Slovensku vlady robia s ludmi co chcu a stale im to prejde.A dlsia vlastnost co nas brzdi v rozvoji je neskutocna zavist.Slovaci si zavidia vsetko,hlavne nech sa nikto nestara jeden do druheho.
Jedine vychodisko s tejto ciernej dieri je utek vonku.Naschval pisem utek,lebo komu sa len trosicku vonku dari,te uz premysla ako tam dostat rodinu,dat deti studovat atd. ,len aby rodina ostala pokope.A za par rokov si povie,ano som Slovak,vlastne rodeny Slovak, ale uz ma s touto krajinou nic nespaja.
Osobne poznam X chlapoch co som vonku stretol co takto premystaju,a to ako nadavaju na Slovensko sa pisat ani neda. Vela s nich tu nechce byt,ale preto, ze je taka situacia s pracou na Slovensku aka je tak su nuteny.
ak mozem poradit kym sa da ujst prec,svet je otvoreny,a ako povedal jeden chlap co pracuje v zahranici, Na slovensku ostanu len ludia pri korytach a taky co budu verit, ze raz sa to zlepsi na tom nasom Slovensku.
Sorry za pravopis a dufam ze som sa nikoho nedotkol, ze som vyjadril svoj nazor

mammamia

ano, to beriem, ze "ti hore" vsetko riadia a my len slepo vykonavame co si oni naplanovali. ale neverim, ze sa to moze udrzat este 20 rokov. tolko svinstva tato planeta uz neunesie. vsade sa pise, ze zem je ziva bytost a negativna energia, ktoru ludia tvoria, jej ublizuje. preto su zemetrasenia, zaplavy, preto sa zem snazi tie vredy na sebe liecit. ved ludia uplne kaslu na ekologiu, len ked maju zisky. nemyslia dopredu, ani na vlastne potomstvo. len aby im bolo dobre teraz a tu. a taka neprezierava strategia moze viest lek ku kolapsu.

pan G

system padne vtedy ked to bude pre tich vyhodne ktori pozicali vsetky tie peniaze - ti ktorich ludia nikdy nespoznaju, nechapete ze vsetko sa deje tak ako oni chcu? ked budu chciet a sa im to oplati tak to budu drzat este 20 rokov a dlh USA bude aj 1000 percent, aby zotrocili vsetko ludstvo, nevidite co sa deje len na SK, tie vsetky ISTOTY nam prinasaju iba jedno, stale menej penazi a tym padom viac otroctva, kazdy to trpi

mammamia

a mozno pride taka zmena, ze budeme sice chudobnejsi, ale budeme si viac pomahat. preco by sa mali ludia zabijat? kazda katastrofa ludi skor da dohromady.

Slecna A.

Lost, 20 rokov sa predpoklada pad ekonomiky a ze sa vratime naspat do roku, kedy sa narodila tvoja prababka? Nezda sa mi....Neviem o com hovoris ty, ale ja hovorim o situacii, ktora nas v najblizsich rokoch caka. Neviem ci sa o tom vedelo pred 20 rokmi...

mammamia

Matyo, ta pesnicka je taka ubohost,ze je skoda kazdeho komentaru. Ako hovorieval moj dedo: kto nevie upiect kolac, ten vyraba hovna...

Carie

parazitik: mas uplnu pravdu! Treba sa trocha zaujimat o to, co sa deje inde vo svete a nielen na zapade, ale aj v ostatnych castiach sveta ktore su ovela chudobnejsie ako my. Co sa dialo v minulosti a ako vtedy ludia zili. Niektori prezili obe svetove vojny a stazovali sa? My mame aspon moznosti, sme uz v EU, pracovat mozme kdekolvek. Ak sa nenajde vhodna praca na SK, treba ist za hranice.