Rosacea?

Príspevok v téme: Rosacea?
sely4

ahojte prosim vas poradte mi niekto ako vyzera a ako sa prejavuje rosacea na tvari?lebo sa bojim ze ju mam v poslednej dobe mam strasne akokeby zhrubnutu a zacervenanu akokeby podrazdenu plet,na licach najviac, neviem ci je to len nejaka alergia na nieco alebo ta rosacea ale mavala som to aj davnejsie ale v poslednom case sa toho neviem nejako zbavit a mam take mini neviditelne hrbolceky po licach dakujem.

RNG

www.rosaceapictures.org
Rozacea ma viacero moznych pricin, ale casto je to vysledok bezneho kozneho roztoca(demodex foliculorum), ktorych mame kazdy na tele az 20 druhov, a ked tento dostane do svojho traviaceho systemu mikroby produkujuce drazdive a toxicke latky, tak su z toho prejavy rozacey a podobne.
Protizapalove pomaha,ale kokosovy olej s par kvapkami GSE(3 kvapky do lyzice kokosaku, dobre zamiesat) naniest na noc casto pomoze odstranit nakazy v traviacom systeme roztocov, naviac ich kokosak jemne pridusi, takze je ich na urcity cas menej a vyvijaju miernejsiu/znesitelnu cinnost.

Ine dovody su plesne, potravinove alergie, kvasne infekcie ako candida atd.To vsetko sa da adresovat ci uz zvnutra, alebo obcas aj zvonku roznymi potravinovymi doplnkami.