Točenie v hlave, stála únava

Príspevok v téme: Točenie v hlave, stála únava
Sasheena

Zdravím,
Mám 25 rokov, mám 171 cm a 125 kg. Áno uvedomujem si nadváhu a snažím sa ju znížiť. Ale trápia ma však dôležitejšie veci, Bola som u praktického lekára, kde mi odobral vzorku krvi, mám trocha zvýšený cholesterol a trošku znížené pečeňové testy(ako mala som mala problémy s pečeňou). Cukor, štítna žľaza všetko v poriadku. Lekár mi zmeral tlak a mala som vysoký 150/110. Každý deň si meriam poctivo a na pravej ruke mám okolo 130/95 a na ľavej stále nízky 95/75. Predpísal mi lieky na tlak a dovi. Taktiež som navštívila aj gynekológa, poriadnu menštruáciu som nezažila asi 3 mesiace, gynekologička mi povedala, že je to v poriadku. Som fajčiar krabička denne a niekedy aj viac mi nerobí problém. Stále som unavená a točí sa mi v hlave, pociťujem tlak v očiach (nosím okuliare)Už som si myslela či to nie je spôsobené aj nimi, kedže som nebola u očného asi 2 roky a len tak som si dala urobiť, kde bol lekár a len sa ma pýtal či vidím, to bolo všetko, nemeral mi očný tlak ani nič... Prosím Vás poraďte mi, aby sa mi netočilo v hlave, čo mám robiť?

Sasheena

A poslúchnem teda tie vaše rady, ale viac sa premáhať s cvičením fakt bojím, A vlákniny mám habadej, každé ráno beriem psylium a potom jem ovsené vločky, sem-tam si dám musli a tak. Dakujem veľmi pekne mira a samozrejme RNG...

Sasheena

Ďakujem veľmi pekne za Vaše odpovede, ale zrejme som neupresnila, držím diétu už 1 týžden, zhodila som 7 kg a nič, samozrejme ja som pohyb vždy mala, či basket, zumbu, vždy, tie cigerety je ťažší orech ako to chudnutie. Ale vysvetlite mi jednú vec. Mám kamarátku, ktorá je o rok mladšia odo mňa čiže 24 rokov má a váži 155 kg, zje 3x viac ako ja, pohyb minimálny a to bez srandy a vyjačí asi tiež toľko cigariet ako ja. Ona sa cíti v poriadku je jej skvele a nič jej nie je, tak ja potom tomu nechápem už naozaj.

RNG

Teda az na to nadmerne pitie a vynechavanie ovocia. Pit treba dost, ina sa telo zanesie a ovocie, s mierou, ako vsetko, je zdrave
Najma niektore bobuloviny ako maliny, cucoriedky, cernice, brusnice, goji a ine, ktore nie su bohate na cukor ale karotenoidy a ine antioxidanty.
Antioxidanty okrem ineho zabranuju usadzovaniu sa oxidovanych trukov a cholesterolu na cievach a podporuju krvnu cirkulaciu, s cim mas zrejmy problem.
Ovocie treba jest osobitne od ostatnych jediel, lebo na ne treba ine enzymy na stravenie.

Zmenou stravy a podporenim probiotik vytlacis z criev candidu a plesne, ktore su dost pravdepodobne prispievajuce k otrave tela, tj slabosti, toceniu hlavy atd.
Takze tak adresujes viacero problemov naraz.

RNG

Pocuvaj na miru, dobre ti radi.
A ked si myslis , ze nemas zapchate cievy, tak sa velmi mylis. Odporucam ti brat niekolkokrat tyzdenne polievkovu lyzicu lecitinu,, riedit si krv nattokinazou a rozsirovat cievy hlohom(hawthorne) inac mozes ocakavat porazku alebo infarkt aj vo velmi mladom veku.
Totiz nie vaha, ale zuzene cievy nikotinom,kofeinom, tukovymi nanosami a malicka zrazeninka krvi odpravi aj celkom mladych, nie len starsich.
A precistovat a regenerovat pecen protokolom dr Berksona, plus odtucnit , kde pomaha aj samotny protokol a branie extra mikrovlaknin(15 gramov plus denne), brat lipazu, aspon 25 000 jednotiek a gram calcium D- glucarate

Lulita

to je asi z tlaku, moja mama ma to iste, az na to, ze nema taku nadvahu, zacni jest zdravo a malo by sa to upravit, ak to nemas ten tlak dedicny po rodicoch

Sejla

tak ja neviem, čo od svoho tela očakávaš, ale ja mám takú zásadu, že keď so svojim telom nezaobchádzam pekne, nečakám od neho, že ono bude zaobchádzať pekne so mnou;) A to pravidelne cvičím, zdravo sa stravujem, pijem len vodu a čaje, ale zato fajčím tak 5-8 cigariet denne. Potom keď ma bolí hlava, len si poviem "tak ti treba!"