Nadmerné dary a financie vnučaťu

Príspevok v téme: Nadmerné dary a financie vnučaťu
andrea .

prosím o radu, lebo už neviem, či som ja normálna alebo čo. Som slobodná, bezdetná, mám sestru, tá má 3 ročného syna. No a moji rodičia sa v ňom úplne vidia. To chápem, jediné vnuča ale oni su na ňom priam závislí ( to ešte akože chápem ) Ale oni mu kupujú drahé hračky a k narodeninám, meninám, vianoce, velku noc mu dávajú peniaze. Čo nezalievam, ale dávať mu po 300 eur a na vianoce 500 eur je podla mna strašne vela trojročnému dieťaťu. Sme sa povadili teraz kvoli tomu. Oni malému založili knižku pri narodení a ked je priležitosť mu gratuluju nehorázne drahými darmi plus peniaze. A dávaju ich ešte k tomu aj segre a sto krát sme sa presvedčili, že segra je zábudlivá a či dá prachy na knižku je otázne. Dá si ich v tej chvili do penaženky a čo je s nimi dalej naši nevedia, ale sú zaslepený a tvrdia, že to ona určite na knižku dá. ( a to že kedy, ked robí v blave a na návštevu banky nemá kedy ich nezaujíma) Ja som navrhla, nech malému šetria naši a daju mu knižku ked bude mať 18 rokov, ale oni len zahučia vtedy na mna a hotovo. Nechápem, ved su neni starí, majú 60 rokov, čo nepoznajú hodnotu penazí ? ved mu dávaju 15 000 ,- Sk v starom..a pritom stále vyratuvajú kolko mesačne minú...( pozn.nie sú práve najsolventnejší - taký normálny priemer ) ja malého zboýňujem takisto, ale nestačia len normálne dary plus napr, 50 eur ? načo tak veľa ?

škoricová

Smutné je, že čím viac človek má, tým menej si to váži. Aj ja mám malého synovca. Má 2 roky a má milión hračiek. Keď niečo pokazí, mamka kúpi nové, samozrejme. No on sa ani nevie hrať. Môžte ho posadiť medzi 100 hračiek, tak on plače, nevie čo s nimi.
My keď sme boli deti, mali sme toľko toho? Kdeže.

dreamchanger

Ja si nemyslím že je zlé dávať aj tak malému dieťaťu dary pokiaľ skutočne idú na vkladnú knižku a idú na jeho budúcnosť, štúdium, štart do života. Prečo nie? Otázka je či tam naozaj idú a na to ti tu nikto neodpovie.

flegma

heh, no chcela by som byt vnuckou tvojich rodicov :)
take sumy mi pridu fakt mimo, ja by tak malemu decku nedavala vobec peniaze, lebo takto z neho vyrastie akurat rozmaznany fracek, co nebude poznat hodnotu penazi...