STOP krutosti k zvieratám na farme

Aja02

Áno deria, a preto všetci tí, čo jeme mäso budeme zomierať v bolestiach a zhoríme v pekle a vy, čo mäso nejete budete vyvolení a spasení. :-D
Nechcete si všetci vegetariáni dať svätožiaru nad hlavu?

Deria

Ach, kocky moje, musela som na tuto temu natrafit? Uz zas placem, hoci som to video vobec neotvorila. Ani nechcem, viem o tych strasnych zlocinoch, ktore pachaju ludia na zvieratach a viem aj ako to na tych farmach chodi. Ked si na to pomyslim, tak ma napadne vzdy to iste: hanbim sa, ze som clovek! Keby ti, ktori toto so zvieratami robia pokapali, bolo by to spravodlive! Inac spravodlivosti niet....alebo zeby? Inac, konzumacia mäsa z velkochovov sa totiz vracia ludom v podobe chorob, ci sa im to paci alebo nie.
O.i. kazdy jeden, ktory take mäso konzumuje, sa nepriamo podiela na tyrani zvierat.

Sejla

Maoam tak jasné, ja som raz dokonca aj bola na farme - síce to zďaleka nevyzeralo, ako v tomto videu (predpokladám, že toto sú extrémne zábery), ale aj tak ma to dosť znechutilo a odvtedy vôbec nejem bravčové a iné mäso tak max. raz za týždeň a tak 2, 3 x do týždňa ryby, zeleninu vždy uprednostňujem z trhu, ako z tesca, nie je to tak, že by som sa len práve teraz zobudila a zistila, ako to chodí. Po vzhliadnutí tohto videa som si však uvedomila, že s tým musím skoncovať rázne. Proste už nikdy viac nedám do úst niečo, čo neviem, odkial pochádza, lebo doteraz som k tomu bola trochu viac ľahostajnejšia a nakupovala som tak, aby mi to bolo pohodlné.

Aja02

Mimulus, keď niekto zabije zviera (napr. kravu) a skonzumuje jej mäso, tak to beriem, ale príde mi dosť divné zabiť jeleňa, vypchať si ho a dať do obývačky...

Maoam

Sejla, ale toto je vec stara a znama uz fakt dlho, vsak kto o tomto vie, uz davno odkupuje od malych farmarov a nenakupuje vo velkych obchodnych retazcoch. Od vajec, cez mäso, po zeleninu a ovocie (ak nema moznost ako napr. Aja, ze ma starku a vl. zahradu).

Aja02

Sejla, každý sa na to pozerá inak. To, že tie kuriatka žijú v zlých podmienkach je už dosť dlho známe, a preto ma to neprekvapuje. Určite by som bola radšej, aby žili v lepších podmienkach, ale s tým nič nespravím. Čo sa týka tej chémie a umelín. Tie máš dnes úplne všade. Od vody až po pečivo. Najideálnejšie je, vypestovať si a vyrobiť si všetko doma. Pokiaľ túto možnosť nemáš, vždy budeš do seba prijímať chémiu.

Sejla

Aja02 čo sa týka tých "free range" zvierat (neviem, ako sa tomu hovorí po slovensky?) tak tam bez debaty rozdiel je! Síce neverím žiadnej veľkovýrobe, lebo tam to bude zase len sliepka na sliepke len z rozdielom, že nie sú oddenené mrežami, ale menší farmári, to je už o inom. Ako po tomto videu máš vôbec žalúdok na tie kurence??? Veď to je samý hormón, umelá strava, nevidelo to slnečné svetlo, celý život to čupí v bolesti a osobne verím tomu, že presne táto bolesť sa dostáva do nás cez to mäso!
A čo sa týka bio zeleniny/ovocia, tak aj tam je rozdiel, dávnejšie som niečo o tom študovala, a ani by som nemusela, lebo rozdiel je jednoznačne poznať aj na chuti. Ale ako chceš, je to tvoja volba